6 rzeczy, za które mądra kobieta nigdy nie powinna przepraszać

W tych przypadkach słowo „przepraszam” powinno zniknąć z Twojego słownika.
6 rzeczy, za które mądra kobieta nigdy nie powinna przepraszać
Fot. Unsplash
28.05.2019

Każdy z nas od czasu do czasu popełnia błędy. Bywa też, że swoimi czynami albo zachowaniami skrzywdzimy innych ludzi. W takich sytuacjach ważne jest, aby potrafić przyznać się do błędu i powiedzieć “przepraszam”. Nie zawsze jest to łatwe - bywa, że to gorzka pigułka do przełknięcia, ale właśnie takie zachowanie definiuje dojrzałą osobę. 

Zobacz również: 7 szczególnych zalet Polek. Kobiety innych narodowości mogą nam pozazdrościć

Z drugiej strony bywa, że przepraszamy nawet wówczas, jeśli nie zrobiliśmy nic złego. To zachowanie charakterystyczne dla wielu kobiet - przepraszają za swoje poglądy, za swój wygląd czy ubiór, za to, że zdecydowały się pokazać emocje. Postawmy sprawę jasno – to nie powinno mieć miejsca! Poniżej wymieniamy 6 rzeczy, za które żadna mądra i pewna siebie kobieta nigdy nie powinna przepraszać. Koniecznie weź to sobie do serca. 

#1: Za swoje ciało 

Przepraszanie za to, jak wygląda twoje ciało jest naprawdę bezsensowne. Rozmiar piersi, obwód talii, długość nóg - wszystkie te parametry są indywidualne dla każdej osoby. W związku z tym porównywanie się z innymi jest całkowicie nieuzasadnione. Skupianie się na tym, jak wyglądają inni nie ma sensu, ponieważ najważniejsze jest to, jak ty sama czujesz się w swoim ciele. Nie powinnaś też nigdy martwić się opinią innych na temat swojego wyglądu - niech zostawią ją dla siebie. Nigdy nie pozwól, żeby miała jakikolwiek wpływ na twoją samoocenę. 

#2: Za makijaż albo jego brak 

Jeśli chcesz czuć się piękna, ostatnią rzeczą, jaką powinnaś robić jest ślepe podążanie za trendami modowymi albo makijażowymi. Kobieca uroda ma różne oblicza. To, co lansuje przemysł beauty niekoniecznie odpowiada wszystkim. Nie musisz rezygnować z siebie w imię najnowszych trendów. Jeżeli nie czujesz się komfortowo w makijażu, po prostu z niego zrezygnuj i bądź sobą.  

Fot. Unsplash.com

#3: Za swój styl 

To prawda, że ubrania mogą dodać stylu i elegancji, ale przede wszystkim powinny być wygodne i sprawić, że czujesz się w nich dobrze. Chodzi tutaj nie tylko o komfort fizyczny, ale także psychiczny. Ubrania, w których czujesz się dobrze potrafią także dodać pewności siebie. Nie powinnaś rezygnować ze swojego stylu tylko dlatego, że ktoś próbuje ci wmówić, że takie ciuchy już wyszły z mody. 

#4: Za sposób wychowywania dzieci 

Niestety do dzieci nie jest dołączona instrukcja obsługi, w związku z czym każdy rodzic, zarówno matka, jak i ojciec, muszą wypracować swój własny sposób ich wychowywania. Najważniejsze to kierować się dobrem swoich pociech oraz słuchać intuicji. Tym, czym zdecydowanie nie powinnaś się przejmować, są opinie innych ludzi. Stojąc z boku łatwo oferować “złote rady”, ale najczęściej nie mają one żadnego przełożenia na twoją sytuację.  

#5: Za swoją karierę 

Złośliwcy zawsze znajdą powód, żeby krytykować twoje życie zawodowe. Pracujesz w słabo płatnej branży? Źle. Robisz karierę niczym prawdziwa businesswoman? Też niedobrze. Zapamiętaj, że twoje decyzje zawodowe zależą tylko od ciebie. Skoro ty jesteś szczęśliwa w branży, w jakiej pracujesz, nic innego się nie liczy.  

Fot. Unsplash.com

#6: Za mówienie “nie” 

Jeśli nie chcesz czegoś robić, po prostu tego nie rób - i absolutnie za to nie przepraszaj. Masz prawo nie godzić się na coś, co sprawia, że czujesz się nieswojo czy niekomfortowo, co napawa cię obawą albo strachem. Wiele kobiet nie potrafi powiedzieć “nie”, ponieważ nie chce zawieść innych albo zranić czyichś uczuć, czuje, że musi zadowolić innych – nawet jeśli to oznacza, że bierze na swoje barki dodatkowy ciężar. Nie wspominając już o kwestii niechcianych propozycji romantycznych czy niepożądanego dotyku. Naucz się mówić “nie”, a sama zobaczysz, jakie to wyzwalające. 

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Kobiece kompleksy, które najbardziej wkurzają facetów

Polecane wideo

Nie wierz w to, co pokazują na Instagramie. Ujawniono, jak wyglądają naprawdę
Nie wierz w to, co pokazują na Instagramie. Ujawniono, jak wyglądają naprawdę - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 28.05.2019 18:15
I za tendencyjne artykuły też nie powinna przepraszać... To nie powinno znaleźć się w dziale "psychologia", ale "feministki". Choć z większością postulatów się zgadzam, dlaczego takie hasła tylko do kobiet mają być adresowane (poza makijażem). Propagandowe, jednostronne i merytorycznie słabe.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 28.05.2019 08:27
Po pierwsze: osoba pisząca ten "artykuł", najpierw powinna zapoznać się z poprawną interpunkcją; po drugie: "ciuchy " proszę pani to możemy mówić na bazarku ... słownictwo i styl to druga bolączka tego tekstu... no cóż może warto najpierw dać komuś, kto skończył jakąś szkołę, tekst do sprawdzenia, zanim puści się go w eter...pozdrawiam
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie