Co mówi o Tobie charakter pisma?

Wystarczy elementarna wiedza z zakresu psychografologii i ze zwykłego podpisu można odczytać bardzo dużo na temat czyjegoś charakteru.
Co mówi o Tobie charakter pisma?
Fot. Unsplash
12.04.2019

Pismo jest zwierciadłem naszej osobowości – mówią psychografolodzy. Na podstawie próbki pisma można stworzyć portret psychologiczny każdego człowieka. Najwięcej można odczytać z podpisu. Specjaliści mówią, że trudno zanalizować tekst bez przyjrzenia się sygnaturze. Każdy jest niepowtarzalny i trudny do podrobienia. Podpisujemy się automatycznie, bez zastanowienia, zwykle tak samo przez całe nasze życie. A ewentualne zmiany w podpisie świadczą o naszych problemach, rozwoju, mocnych i słabych stronach, a także o naszej pewności siebie. Nasz podpis widnieje praktycznie we wszystkich dokumentach, ponieważ świadczy o tym, że jesteśmy częścią społeczeństwa. Nieprawidłowy podpis – i bank może odmówić wypłacenia pieniędzy.

Zobacz także: „Test krzyża” zdradza, jak widzą Cię inni. Pokaże też, czego oczekujesz od życia

Zdaniem specjalistów, praca nad charakterem pisma może skutkować zmianą niektórych cech charakteru. Jeśli twoje litery są pochylone w lewo, spróbuj je wyprostować – pomoże ci to otworzyć się, pokonać brak pewności siebie, kompleksy, przełamać nieśmiałość i zacząć koncentrować się na teraźniejszości oraz przyszłości, a nie na tym, co minęło. Warto również starać się poprawiać niechlujnie napisane wyrazy – polepszy to twoje kontakty z otoczeniem. Można również zwalczyć w sobie niepożądane cechy charakteru, pracując nad własnym pismem. Ostre litery i kanciaste znaki świadczą o skłonności do agresji. Dlatego psychografolodzy sugerują, żeby w takim przypadku pracować nad zaokrągleniem pisanych przez nas liter.

Należy jednak zauważyć, że psychografologia daje nam jedynie podpowiedź, wskazówkę i nie może być interpretowana zbyt dosłownie. Przykład? Pismo przypominające drukowane litery – z jednej strony może oznaczać indywidualizm, wybitny intelekt, nieprzeciętną pewność siebie, a jednocześnie pedanterię, lęki, trudności z wyrażaniem własnej indywidualności i odcinanie się od wyobraźni. Warto o tym pamiętać, jeśli zamierzamy korzystać z pomocy psychografologa. Może on jedynie zwrócić na coś naszą uwagę, powiedzieć o naszych prawdopodobnych dyspozycjach, ale nie zaszufladkuje osobowości.

Czas wziąć pod lupę twoją sygnaturę. Bez zastanowienia napisz na kartce swoje imię i przekonaj się, jaka naprawdę jesteś.

Pierwsza litera ozdobna, z zawijasami

W ten sposób podpisuje się osoba, której bardzo zależy na tym, żeby zrobić wrażenie na otoczeniu, lekko narcystyczna. To twój podpis? Najwyraźniej bardzo zależy ci na opinii i uzyskaniu przychylności osób, które cię otaczają.

Litery solidne, pionowe kreski proste

To podpis pogodnej, radosnej i lubianej osoby, duszy towarzystwa. Cechuje ją duży optymizm, dystans do siebie oraz życzliwość do innych, która jednak może przeradzać się w naiwność.

Litery chwiejne, „drżące”, przerywane

Uważaj, jesteś zapracowana i zestresowana! Czas na odpoczynek oraz sukces, który zapewnił ci większą pewność siebie – póki co brakuje ci jej. Wygląda na to, że twoje samopoczucie i odporność wyraźnie zmalały. Zrób porządki w swoim życiu i pozbądź się nadmiaru obowiązków.

Zobacz także: Test podświadomości: Wybierz tylko jeden przedmiot i poznaj prawdę o sobie

Litery nierówne – wiszą i spadają

Osoba, której podpis przypomina falę, nie jest spokojna, nie zna umiaru i nigdy nie wie, kiedy powiedzieć sobie „stop”. Ten podpis zdradza łatwość do ulegania zmiennym nastrojom i wpływom innych ludzi.

Podpis mocno pochylony w prawo

Jeśli podpisujesz się właśnie w ten sposób, to znak, że nie możesz sprostać przyziemnym sprawom, które często cię przerastają. Codzienność cię przytłacza, a bliscy zarzucają ci niepraktyczność. Często bujasz w obłokach.

Podpis mocno pochylony w lewo

Taki podpis oznacza, że jego autor nie lubi się wyróżniać i chętnie odcina się od tego, co jest uznane za obowiązujące i powszechne. Świadczy również o skłonności do wymądrzania się.

Podpis podkreślony

Robią tak osoby pewne siebie, które chcą zaznaczyć swoją wartość. Często są ludźmi sukcesu.

Litery „pocięte”, litery ostre, zmieniające kształt

Taki podpis oznacza, że twoja osobowość nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Cały czas się rozwijasz i szukasz swojej drogi. To znak, że potrzebne ci są konkretne cele oraz priorytety. Im szybciej je sobie wyznaczysz, tym prędzej zaakceptujesz własną tożsamość.

Litery „bajkowe”, ogonki od j, y, g długie i zakręcone

W ten sposób podpisuje się osoba niezwykle uczuciowa, skłonna do ulegania emocjom, bardzo wrażliwa, która potrzebuje dużo serdeczności, czułości i ciepła. Romantyczka. Jednak jeżeli to twój podpis, uważaj – ocena twojej atrakcyjności nie jest zbyt realistyczna.

Jeśli w Twoim podpisie znajduje się litera:

- „o” – gdy jest zamknięta oznacza to, że jesteś introwertyczką. Gdy jest otwarta, nie masz problemu z nawiązywaniem kontaktów z otoczeniem

- „i” – brak kropki nad i oznacza, że jesteś roztargniona. Obecność kropki tuż nad literą świadczy o tym, że jesteś bardzo dobrze zorganizowana. Z kolei kropka narysowana jak kółko oznacza, że masz artystyczną duszę

- „l”, „t”, „h” – jeśli znacznie górują nad innymi literami podpisu, prawdopodobnie jesteś bardzo ambitna. Jeśli ich wielkość jest proporcjonalna do reszty liter, cechuje cię rozsądek

- „a”, „o”, „e” – jeśli są napisane w linii prostej, masz analityczny umysł. Jeśli przypominają falę, masz dar radzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach
- „y”, „j”, „g” – jeśli ich ogonki są proste, jesteś niecierpliwa. Jeśli ogonek jest niedomknięty, cechuje cię niepewność siebie. Nie potrafisz radzić sobie z przeciwnościami losu tak, jakbyś chciała. Z kolei domknięte ogonki oznaczają, że jesteś żywiołowa, energiczna, znasz swoją wartość i twardo stąpasz po ziemi.

Preferowany kolor tuszu długopisu:

- Niebieski – oznacza pewność siebie.

- Czarny – cechuje cię skupienie na bieżących sprawach

- Czerwony – masz duże ambicje i marzenia.

Polecamy także: Jak zachowują się psychopatki? 5 oznak, że jesteś jedną z nich

Blank space nails: Ten manicure jest tak śliczny, że dziewczyny zwariowały na jego punkcie
Blank space nails: Ten manicure jest tak śliczny, że dziewczyny zwariowały na jego punkcie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie