Jak zachowują się psychopatki? 5 oznak, że jesteś jedną z nich

Emocjonalni psychopaci są wśród nas. Ty też możesz się do nich zaliczać...
Jak zachowują się psychopatki? 5 oznak, że jesteś jedną z nich
Fot. Unsplash
09.04.2019

Kiedy mówimy i myślimy na temat przemocy, zazwyczaj chodzi nam o rodzaj nadużycia fizycznego. Rzadko odnosimy ją do kategorii zaburzeń psychicznych. Niestety bardzo często padamy ofiarą osób z zaburzeniami na tym tle i zdarza się, że nawet nie jesteśmy tego świadome. Co gorsze jednak, możemy być w roli oprawcy i nie zdawać sobie sprawy, co za potwór w nas drzemie...

Zobacz tutaj: REPORTAŻ: Największe świństwa, jakie zrobiły sobie przyjaciółki

Kobiety są bardziej rozchwiane emocjonalnie niż mężczyźni. Brzydka płeć podchodzi do wszystkiego na spokojnie i rozważnie, zamiast przebiegłego planowania i knucia intryg, co jest znamienne dla wielu dziewczyn, wybiera uczciwe i skuteczne prawo pięści. To - zdaniem facetów - wyrównuje rachunki i rozwiązuje sprawę.

Nerwy czy zmiana nastrojów nie oznaczają oczywiście, że jesteś psychopatką. Każda kobieta powinna jednak przeczytać, czy nie wykazuje oznak, które o tym świadczą. Oto one.

O wszystko obwiniasz innych

Nieważne, co się stanie, nie czujesz się winna rzeczy, których się dopuściłaś i nie ponosisz za nie odpowiedzialności. Zawsze znajdziesz jakąś wymówkę i wytłumaczenie. Najczęściej winą obarczasz kogoś z najbliższego otoczenia: chłopaka, brata, siostrę, rodziców… Do tego często obrażasz się. Zupełnie nie potrafisz spojrzeć na siebie krytycznie i obiektywnie. Niestety, ale swoim zachowaniem krzywdzisz innych. Powinnaś udać się do psychologa.

Przekręcasz słowa i wykorzystujesz je przeciwko innym

Ciągle analizujesz to, co mówi Twój facet i najbliższe osoby z otoczenia, a następnie nadajesz słowom inne znaczenie, przekręcasz je i wykorzystujesz przeciwko wypowiadającym, aby postawić ich w negatywnym świetle? Zapewne na siłę szukasz w nich wad, bo chciałabyś poczuć się lepiej ich kosztem albo uniknąć winy. Wszystko wskazuje na to, że jesteś manipulantką, do tego nie masz wyrzutów sumienia, że tym samym zaniżasz innym poczucie wartości.

Krytykujesz jawnie i skrycie przez cały czas

W Twoim słowach często przebrzmiewa szydercza krytyka, ciągle dostrzegasz wady w innych ludziach? Zdarza Ci się nie przebierać w słowach i być wręcz okrutną w swoich osądach? Masz ze sobą poważny problem. Trzeba zaznaczyć, że krytyka czy obrażanie nie muszą być jawne. Czasami są zawoalowane. Musisz sobie uświadomić, że swoim zachowaniem nie tylko nadużywasz zaufania bliskich, ale krzywdzisz ich.

Zobacz także: 5 kroków, które musisz zrobić, jeżeli chcesz zakończyć toksyczną relację

Izolujesz faceta/znajomego/znajomą od rodziny i reszty przyjaciół

Emocjonalna psychopatka próbuje zawładnąć umysłem swojej ofiary, aby nie dopuścić do porzucenia – w przypadku faceta. Zdarza się też, że robi wszystko, co w jej mocy, żeby odsunąć przyjaciółkę od reszty znajomych – tak się zdarza w przypadku fałszywych przyjaźni i zazdrości. Odizolowanie jest próbą kontroli i podporządkowania sobie faceta albo reszty znajomych w ten sposób, żeby przedstawić przyjaciółkę w jak najgorszym świetle. W innym przypadku istnieje dużo ryzyko, że manipulacje wyjdą na jaw. Powodem takiego działania jest ukryta niepewność siebie i niskie poczucie wartości.

Facet/znajoma/znajomy zaczynają unikać Twojego towarzystwa

Osoby, którymi się manipuluje, czują, że coś jest nie w porządku, ale odczuwają to jako dyskomfort ujawniający się w towarzystwie konkretnej osoby – manipulantki. Można zaobserwować, że nie wypowiadają już swojego zdania w towarzystwie, zaczynają wątpić we własne myśli, poglądy, zainteresowania i wszystko, co robią. Jeżeli zauważyłaś tak drastyczną różnicę w zachowaniu ukochanego czy znajomej, wiedz, że prawdopodobnie Ty jesteś przyczyną. Dowodem w tym przypadku będzie unikanie Twojego towarzystwa, jeżeli nie ma ku temu innego wyraźnego powodu.

Nigdy nie pytaj brata o to, jak wyglądasz. One to zrobiły i bardzo żałują
Nigdy nie pytaj brata o to, jak wyglądasz. One to zrobiły i bardzo żałują - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 3.33 / 5
gość (Ocena: 5) 10.04.2019 02:20
Psychopata na ogół wie, że nim jest. Ta osoba nie odczuwa emocji, zdrowych emocji - dopiero kiedy zrobi coś złego, skacze jej dopamina, dlatego psychopaci często krzywdzą innych - dla swoich korzyści, żeby coś poczuć. A zachowania opisane w artykule to zachowania osoby, która jest nieświadoma i wypiera, ze coś z nią nie tak - więc może to być narcyzm. Narcyzi niszczą, ale nieświadomie - psychopaci robią to celowo :>
odpowiedz
Monika (Ocena: 1) 09.04.2019 21:26
Takie zachowania nie świadczą o psychopatii. To mogą być zwykłe zaburzenia z powodu niskiej samooceny. Psychopatia to bardzo niebezpieczna choroba i nie na miejscu jest używać tego określenia wobec osób, które na nią nie cierpią. Proszę najpierw poczytać i poznać definicje słów zanim napiszecie "artykuł" o tak krzykliwym i obraźliwym poniekąd tytule.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 09:33
To nie są cechy świadczące o psychopatii, głąby re.dakcyjne!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie