6 znaków, że jesteś ponadprzeciętnie inteligentna. Możesz sobie pogratulować!

Prawdopodobnie możesz pochwalić się imponującym IQ.
6 znaków, że jesteś ponadprzeciętnie inteligentna. Możesz sobie pogratulować!
Fot. Unsplash
09.04.2019

Co świadczy o wysokiej inteligencji? Wbrew namawianiu do nauki, które w dzieciństwie tak wiele osób słyszało od swoich rodziców, wcale nie są to wyniki osiągane w szkole ani oceny z różnych sprawdzianów. Istnieją różne rodzaje inteligencji, którą da się zmierzyć za pomocą różnego rodzaju testów. Ale o wysokim IQ świadczą także nasze cechy charakteru oraz zwyczaje i upodobania.

Zobacz również: Tylko geniusz odpowie bezbłędnie na tych 10 teoretycznie prostych pytań

Poniżej wymieniliśmy 6 cech charakterystycznych dla tych osób, które mogą pochwalić się wysokim ilorazem inteligencji. Jeśli chociaż parę z nich pasuje do ciebie, możesz sobie pogratulować - prawdopodobnie jesteś ponadprzeciętnie inteligentna!

#1: Masz liberalne poglądy 

To potwierdzone naukowo – osoby, którym bliżej do wyznawania liberalnego światopoglądu mogą pochwalić się wyższym ilorazem inteligencji niż ich polityczni oponenci. Wyniki badania przeprowadzonego w 2010 roku wykazały, że osoby o poglądach liberalnych miały IQ o średniej wartości 106, podczas gdy wyznawcy konserwatywnych poglądów uzyskiwali średni wynik 95.  

#2: Często się martwisz 

Osoby ponadprzeciętnie inteligentne są bardziej podatni na zamartwianie się, odczuwanie niepokoju, a nawet stanów lękowych. Jedno z badan tłumaczy to tak, że martwienie się o rzeczy, które mogą zagrozić ludzkiemu istnieniu pozwoliło na wypracowanie metod ich zapobiegania. W związku z tym, jak przekonują naukowcy, niepokój o przyszłość zmienił się w cechę świadczącą o instynkcie przetrwania. 

#3: Lubisz spędzać czas sama 

Dla inteligentnych osób nadmierne socjalizowanie się wiąże się z wysokim poczuciem dyskomfortu. Co ciekawe, im więcej czasu spędzają z przyjaciółmi, tym mniej są zadowoleni ze swojego życia. Badania nie kłamią - inteligentni ludzie potrzebują więcej czasu tylko dla siebie. 

Fot. Unsplash.com

#4: Jesteś leniwa 

Możesz cały dzień leżeć na kanapie, ale to nie oznacza, że leniuchujesz – twój mózg pracuje na najwyższych obrotach! Leniwi (czyt. inteligentni) ludzie uwielbiają spędzać czas na rozmyślaniu, podczas gdy zwykli śmiertelnicy wolą się czymś zająć, żeby tylko uciec od własnych myśli. 

#5: Jesteś nocnym markiem 

Szereg badań potwierdza, że ponadprzeciętnie inteligentne osoby prowadzą nieco inny tryb życia niż inni ludzie. Normą dla nich jest późne kładzenie się spać, oraz równie późne wstawanie. 

#6: Masz dziwne poczucie humoru 

Jeśli zawsze słyszałaś od innych, że masz wyjątkowo dziwne poczucie humoru i tylko ty  śmiałaś się z żartów na kontrowersyjne tematy, możesz odetchnąć z ulgą - to wcale nie świadczy o tym, że jest z tobą coś nie tak. Naukowcy z Uniwersytetu Wiedeńskiego stwierdzili, że rozumienie czarnego humoru wymaga skomplikowanego procesu przetwarzania informacji, co z kolei wymaga ponadprzeciętnej inteligencji. 

Zobacz również: Uff! Udowodniono, że przeklinanie, bałaganiarstwo i lenistwo świadczą o inteligencji

Polecane wideo

W Internecie wyglądają jak boginie. Do momentu, kiedy zmyją makijaż
W Internecie wyglądają jak boginie. Do momentu, kiedy zmyją makijaż - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.04.2019 02:26
Weszłam na ten artykuł tylko po to, żeby się pośmiać z tych wszystkich ponadprzeciętnie inteligentnych w komentarzach... póki co widzę, że sami ludzie z dystansem do tych głupot... uff :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 17:57
Wszystkie punkty pasują do mnie. Hurraaaa!!! Jestem ponadprzeciętnie inteligentna :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 16:46
Pogratulowałam sobie, co teraz?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 09:03
Takie głupoty, po to by co niektórzy się dowartościowali. Wyszło mi 4/6, czyli niby jestem, a tak naprawdę uważam, że jestem zupełnie przeciętna pod tym względem. Wiadome, że odludek, który całe dnie spędza na kanapie przeglądając różne rzeczy w internecie będzie miał szansę przeczytać/zaznajomić się z większą liczbą rzeczy niż ktoś kto ciągle coś robi, a czas wolny poświęca rodzinie i znajomym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 02:07
U mnie wszystko się zgadza w 100% a mam 130 IQ
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie