Ten japoński psychotest robi furorę. Szczegółowo opisuje naszą przyszłość

Diagnoza jest wyjątkowo celna.
Ten japoński psychotest robi furorę. Szczegółowo opisuje naszą przyszłość
fot. Unsplash
20.02.2019

Według fachowych źródeł to jeden z najbardziej wiarygodnych psychotestów, jakie można sobie wyobrazić. Dociera wyjątkowo głęboko i bardzo dokładnie opisuje to, co siedzi nam w głowie. A wszystko to w formie zabawy, bo diagnoza polega wyłącznie na wyobrażeniu sobie kilku rzeczy. Później wystarczy je już tylko prawidłowo zinterpretować.

Zobacz również: 8 pytań Freuda. Błyskawiczny psychotest, który powie o Tobie wszystko

Test sześcianu to przykład gry psychologicznej, która zyskała na popularności w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nazywa się ją kokologią: od japońskiego „kokoro” - umysł i greckiego „logia”, czyli nauka. Polega na wyobrażeniu sobie najróżniejszych sytuacji, które w symboliczny sposób odnoszą się do naszego prawdziwego życia.

Brzmi zagadkowo, ale wystarczy dać się porwać zadaniu. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i dowiedz się więcej o sobie.

Wyobraź sobie, że przemierzasz właśnie wielką pustynię.

Idziesz dalej i nagle widzisz przed sobą sześcian. Jak wygląda twój sześcian? Czy jest duży? Czy przykrywa go piasek, czy może się porusza?

Pomyśl o tym przez chwilę, a następnie przejdź do następnego pytania.

Kiedy obserwujesz kostkę, zaczynasz zauważać, że na pustyni jest też drabina.

Z czego jest wykonana drabina? Jak długa jest? Czy jest to stara drabina? W jakiej odległości od sześcianu się znajduje?

Teraz wyobraź sobie, że na pustyni pojawił się koń.

Jaka jest jego pozycja względem sześcianu i drabiny? Czy koń się porusza? Jeśli tak, to w którym kierunku? Czy koń ma uzdę, siodło?

Następnie wyobraź sobie na tej pustyni kwiaty.

Ile kwiatów widzisz? Gdzie one są w stosunku do innych obiektów na pustyni?
A teraz nadciąga burza!

Widzisz ją, słyszysz? Czy wiatr jest silny? Czy burza jest daleko, czy blisko? Jak daleko jest od sześcianu, drabiny, konia i kwiatów? Boisz się?

Zobacz również: Ten test osobowości sprawdza się niemal w 100 procentach. Wystarczy, że odpowiesz na 4 krótkie pytania

A teraz czas na interpretację. Poszczególne elementy tej historii mają przełożenie na nasze życie.

Sześcian symbolizuje twoje ego. Duży to pewność siebie, mały - nieśmiałość. Gdy jest zanurzony w piasku, to oznacza że zawsze wszystko planujesz. Jeśli wisi w powietrzu, wtedy koncentrujesz się na tu i teraz. Jego poruszanie się oznacza zbyt gwałtowne działanie.

Drabina to nasi przyjaciele. Gdy dotyka pudełka, to symbol ogromnego przywiązania. Jeśli nie - cenisz niezależność. Liczy się też jej umiejscowienie. Jeśli drabina jest na poziomie sześcianu - traktujesz przyjaciół sprawiedliwie. Poniżej - chcesz nad nimi dominować, a powyżej - to oni są dla ciebie wzorem. Im dłuższa jest, tym więcej znajomych potrzebujesz.

Koń to z kolei wymarzony partner. Jeśli jest duży i silny - cenisz sobie sprawność fizyczną i niezawodność. Wątły i delikatny - liczy się wygląd i osobowość. Gdy zwierzę ucieka od sześcianu lub znajduje się bardzo daleko - na miłość przyjdzie ci jeszcze poczekać. Uprząż symbolizuje kontrolę, a siodło - bezpieczeństwo.

Burza odnosi się do twoich leków. Jej duża odległość świadczy o spokojnym, ustabilizowanym życiu. Gdy wisi nad sześcianem - aktualnie masz sporo kłopotów, nad którymi trudno ci zapanować. Jej siła i głośność symbolizują, jak duży jest twój strach.

Kwiaty to twoje dzieci. Ile ich jest, tyle potomstwa chcesz mieć. Im bliżej są sześcianu, tym bliższe wasze relacje. Gdy są daleko - więzy rodzinne nie są dla ciebie aż tak ważne.

źródło: wholesecrets.com, odkrywamyzakryte.com

Zobacz również: Ten błyskawiczny psychotest robi furorę. Diagnoza w zaledwie kilka sekund

Oto największe wyzwanie, któremu będziesz musiała stawić czoła w 2019 roku. Zdradza je twój znak zodiaku
Oto największe wyzwanie, któremu będziesz musiała stawić czoła w 2019 roku. Zdradza je twój znak zodiaku - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.31 / 5
weedyyy (Ocena: 5) 27.02.2019 03:59
wyobraziłam sobie chyba z 20\30 kwiatów!!!!! słabo to widze haha
odpowiedz
ewa22 (Ocena: 5) 22.02.2019 09:00
moja koleżanka z pracy korzysta z usług Pani Alicji na stronie wrozkaalicja.pl i bardzo sobie ją chwali, wszystko jej się sprawdza i jest pod wielkim wrażeniem, do tego bardzo miła pani, która służy rozmową i pomocą. Wróżbę można zamówić prze internet online w łatwy sposób, cena za 3 pytania około 100zł czyli w miarę ok ale można zamówić 1 pytanie taniej jakie są wasze zdania warto? jak szybko wykonuje wróżbę? korzystał ktoś?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2019 16:37
Kokoro po japonsku to serce ? ignoranci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2019 00:36
To samo u mnie :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.02.2019 16:52
"Burza odnosi się do twoich leków" To co bierzecie jakieś leki? ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie