Osoby, które tatuują ciało, mają ze sobą duży problem? „Po tym rozpoznasz patologię”

Naukowcy potwierdzili słuszność znanego stereotypu.
Osoby, które tatuują ciało, mają ze sobą duży problem? „Po tym rozpoznasz patologię”
Fot. iStock
04.02.2019

Ocenianie po wyglądzie nie jest najlepszym sposobem na poznanie drugiego człowieka. Pierwsze wrażenie może mylić, a uleganie stereotypom bywa bardzo niesprawiedliwe. Dobrze wiedzą o tym osoby nietuzinkowe, które stawiają na oryginalny wizerunek i często cierpi na tym ich życie towarzyskie. Niektórzy obawiają się kolorowego irokeza, czarnych glanów czy kolczyka w języku.

Zobacz również: Chciała pokazać miłość do męża, a tylko się oszpeciła. „Wyglądasz jak ciężko chora”

Podobnie jest z tatuażami, które jeszcze do niedawna były kojarzone z szemranym towarzystwem. Trwałe wzory na ciele wiązano z przestępczością, brakiem zasad i przemocą. Dopiero w ostatnich latach zrozumieliśmy, że „dziara” nie musi świadczyć o niczym złym. W ten sposób ozdabiają się także artyści, osoby wpływowe i wykształcone.

Ale nie tylko. Najnowsze badania wykazują, że dawne obawy miały jednak uzasadnienie.

W jednym z prestiżowych magazynów naukowych, „International Journal of Dermatology”, opublikowano wyniki sondażu przeprowadzonego na grupie ponad 2 tysięcy dorosłych osób - wytatuowanych i tych, którzy nigdy nie zdecydowaliby się na taką ozdobę. Badanych zapytano o wiele bardzo intymnych kwestii.

Pytania dotyczyły m.in. zaburzeń psychicznych, problemów z zasypianiem, ilości partnerów, kłopotów z prawem, skłonności do ryzyka czy uzależnień. Wyniki są alarmujące i jednoznaczne. Okazało się, że „wydziarane” osoby miewają poważne kłopoty ze zdrowiem, relacjami i psychiką. Mają w sobie skłonność do autodestrukcji.

Niektórzy idą o krok dalej i twierdzą, że tatuaż to widoczny symbol patologii.

Zobacz również: Oto najładniejszy TATUAŻ na świecie. Też będziesz chciała go mieć

Wytatuowane osoby zdecydowanie częściej miewają problemy z zasypianiem i własnymi emocjami. Są bardziej narażone na choroby i poważne zaburzenia psychiczne. Częściej wchodzą w konflikty z prawem. Bywają niestabilni uczuciowo - ciągle zmieniając partnerów. Nie stronią od alkoholu i narkotyków. Charakteryzują ich zachowania patologiczne i autodestrukcyjne.

W erze rosnącej popularności tatuaży, nawet wśród kobiet i osób wykształconych, stwierdzamy, że relacje między posiadaniem tatuaży a zachowaniami patologicznymi są zauważalne i utrzymują się, ale niekoniecznie ma to związek z gorszym stanem zdrowia

- tłumaczy dr Karoline Mortensen, którą cytuje fakt.pl.

Zobacz również: Wyznanie Janka: „Kobiety, które mają tatuaże, są skreślone u porządnych facetów”

Polecane wideo

Chciały pochwalić się tatuażami. Teraz z tych dziewczyn śmieje się cały Internet
Chciały pochwalić się tatuażami. Teraz z tych dziewczyn śmieje się cały Internet - zdjęcie 1
Komentarze (60)
Ocena: 3.98 / 5
czlowiek bez tatuazu (Ocena: 5) 02.04.2021 16:44
tatuaż = patologia, potwierdzam z obserwacji ludzi i dziwie sie ze ktos w ogole ma w tym temacie watpliwosci albo inne zdanie. Ale to samo tyczy sie ludzi ktorzy maja konto na np. tik toku itd itp.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2020 09:51
Jeszcze był człowiek kot on też się zabił.
odpowiedz
Janko (Ocena: 5) 14.12.2020 09:49
Pamiętacie Zombie Boy-a, popełnił samobójstwo w wieku 33lat. W związku z tym skupił bym się na osobach które maja ponad przeciętną ilość tatuaży.
odpowiedz
Rjuk (Ocena: 5) 14.12.2020 09:44
Chociaż nie jestem fanem tatuaży to nie widzę problemu gdy są to 2 lub 3 ale kiedy pojawia się ich po kilka nowych w miesiącu to chyba jednak czas na wycieczkę do lekarza specjalisty.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2020 14:59
Na potwierdzenie tego artykułu proszę obejrzeć sobie parę odcinków Warshaw shore,Ex on the.. czy Wyspy miłości. Kumulacja tatuaży i patologii. Nie wiem jak ma na imię ta dziewczyna ,ale ta oszpecona tatuażami twarz to szczyt wszystkiego
odpowiedz

Polecane dla Ciebie