Ulubiony kolor zdradza cechy Twojej osobowości. Oto prawda na Twój temat

Dowiedz się, jakie cechy charakteru cię wyróżniają.
Ulubiony kolor zdradza cechy Twojej osobowości. Oto prawda na Twój temat
Fot. Unsplash
02.02.2019

Czy zastanawiałaś się, dlaczego wybierasz taki kolor, a nie inny, gdy kupujesz ubrania, wybierasz kwiaty albo dekoracje do domu? To nie przypadek, że jedne barwy odrzucasz, a inne preferujesz i moda nie ma pod tym względem znaczenia. Odpowiedź na to pytanie daje nam psychologia koloru, która dotyczy emocji, dzieciństwa i różnych wspomnień. Barwy są silnie powiązane z ludzką psychiką. Właśnie dlatego, kolor, który lubisz bądź często wybierasz, może dużo o tobie powiedzieć.

8 pytań Freuda. Błyskawiczny psychotest, który powie o Tobie wszystko

Chcesz lepiej zrozumieć samą siebie? Dowiedz się, co oznaczają poszczególne kolory.

Żółty

Może mieć znaczenie negatywne i pozytywne. W przypadku tego pierwszego, człowiek utożsamiający się z kolorem żółtym, może mieć zaburzenia psychiczne, a nawet być szalony. Z drugiej strony oznacza optymizm i radość. Kojarzy się też ze słońcem, wakacjami i ciepłem. Warto też nadmienić, że w niektórych kulturach bywa utożsamiony z zazdrością. Osoby preferujące ten kolor są pewne siebie.

Różowy

Ten kolor kojarzy się przede wszystkim z dziewczęcością, ale także z kobiecością. Inne znaczenie różowego to romantyczna miłość bez zabarwienia seksualnego. Osoby utożsamiające się z tym kolorem uważane są za beztroskie i pogodne.

Fioletowy

Kolor fioletowy ma wiele znaczeń. Przypisuje mu się powiązanie z władcami, wpływami i bogactwem. Kojarzy się też z ezoteryką, magią i tajemnicą. Co ciekawe, ma również odniesienie do religii chrześcijańskiej. Chodzi o mękę Chrystusa. Właśnie dlatego kapłani przywdziewają fioletowe szaty w okresie Wielkiego Postu. Jeżeli chodzi o psychologię koloru, człowiek, który utożsamia się z kolorem fioletowym, bywa nerwowy i może cierpieć na bezsenność. Poza tym jest wrażliwy, uduchowiony i ma niezbyt realistyczne podejście do życia.

Zielony

To kolor, który chyba ze wszystkich kojarzy się najbardziej pozytywnie. Zielony jest kolorem nadziei. Poza tym odnosi się do wiosny i budzenia się świata do życia. Pomaga się zrelaksować. Osoby utożsamiający się z kolorem zielonym najczęściej są bezkonfliktowi, przyjaźni i ceniący spokój.

5 nietypowych cech świadczących o inteligencji

Czerwony

Osoby wybierające czerwień są energiczne, odważne i ambitne. Cechuje je również bezpośredniość, emocjonalność i chęć wyróżnienia się z tłumu. Jeżeli chodzi o same skojarzenia, wszystko zależy od intensywności koloru czerwonego. Ciemny odcień wiąże się z przywództwem, natomiast jasny z pasją i radością.

Niebieski

To kolor związany z koncentracją, ukojeniem, komunikacją, autorytetem i elegancją. Odnosi się do umysłu i jasności myślenia. Właśnie dlatego ludzi utożsamiający się z tym kolorem, wykazują się analitycznym myśleniem, spostrzegawczością i przenikliwością. Bardzo popularnymi skojarzeniami z kolorem niebieskim są też: niebo i woda.

Czarny

W kręgu europejskim kojarzy się on ze śmiercią i żałobą, ale także z elegancją. Odnosi się również do tajemniczości i wiedzy. Osoby utożsamiające się z tym kolorem, mogą reprezentować jeden z dwóch zestawów cech. Na pierwszy z nich składają się takie cechy jak mądrość, zdyscyplinowanie i pewność siebie, a na drugi... brak pewności siebie.

Ten test osobowości sprawdza się niemal w 100 procentach. Wystarczy, że odpowiesz na 4 krótkie pytania

Biały

Jak można się domyślić, symbolizuje niewinność i czystość. Kojarzy się także z uzdrowieniem, spokojem i uczciwością. Kolor biały ma duże znaczenie w religii chrześcijańskiej. Ma związek z czystością i z duchowością. Nie bez powodu dzieci przystępujące do sakramentów są ubrane na biało. W kulturze azjatyckiej odnosi się do śmierci.

 

Polecane wideo

Ten najnowszy trend w manicure podbija Instagram! Wygląda obłędnie luksusowo, a jest mega prosty do wykonania
Ten najnowszy trend w manicure podbija Instagram! Wygląda obłędnie luksusowo, a jest mega prosty do wykonania - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 02.02.2019 08:12
Zxzx xzxz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie