5 nietypowych cech świadczących o inteligencji

Posiadasz je?
5 nietypowych cech świadczących o inteligencji
Fot. Unsplash
28.01.2019

Okazuje się, że inteligentnego człowieka można poznać po zaskakujących nawykach. Między innymi jest to bałaganiarstwo, chodzenie późno spać i przeklinanie. Do tej listy można też dodać kilka cech, które również wyróżniają osoby cieszące się ponad przeciętną lotnością umysłu. Oto one.

Ten test osobowości sprawdza się niemal w 100 procentach. Wystarczy, że odpowiesz na 4 krótkie pytania

Miłość do kotów

Zostało udowodnione naukowo, że osoby, które bardziej kochają koty niż psy, są bardziej inteligentne. Analizę na ten temat przeprowadził Denise Guastello, profesor psychologii z Carroll w Brookfield, jak czytamy na serwisie kobieta.onet.pl. Kociarze doceniają u kotów zwłaszcza niezależność i humorzastość, co z kolei przeszkadza miłośnikom innych zwierząt w pokochaniu kotów.

Zamartwianie się

Chociaż nie przynosi korzyści, świadczy o wysokim poziomie inteligencji. Ludzie, którzy mają tendencję do zamartwiania się, analizują sytuacje i przewidują zagrożenia. Poza tym więcej dociekają i czytają.

Pokora

Pokora to cecha ludzi inteligentnych. Chętniej słuchają innych i analizują ich zdanie. Nie są przekonani o swojej nieomylności, przez co stają się bardziej otwarci na poznawanie nowych idei, zdobywanie wiedzy i korygowanie własnych błędów myślowych.

Późna utrata dziewictwa

Na serwisie kobieta.onet.pl czytamy, że zostało stwierdzone powiązanie aktywności seksualnej z poziomem inteligencji w okresie nastoletnim. Przeprowadzono badania i okazało się, że nastolatki bardziej aktywne seksualnie są mniej inteligentne niż dziewczyny, które czekają z utratą dziewictwa.

Jedna z tych osób wygląda młodziej od pozostałych. Która? Twój wybór wiele zdradza

Błaznowanie w okresie szkolnym

Bycie prymusem w okresie szkolnym wcale nie przesądza o sukcesie. Klasowi błaźni, którzy sypali dowcipami niczym z rękawa i byli nieco sarkastyczni, częściej okazują się zdobywcami tego świata. Wkuwanie regułek na pamięć nie ma nic wspólnego z inteligencją czy przedsiębiorczością.

Zyskali sławę jako ludzie-memy. Jak wyglądają dziś?
Zyskali sławę jako ludzie-memy. Jak wyglądają dziś? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie