Ten test osobowości sprawdza się niemal w 100 procentach. Wystarczy, że odpowiesz na 4 krótkie pytania

Poznaj całą prawdę o swojej osobowości i predyspozycjach.
Ten test osobowości sprawdza się niemal w 100 procentach. Wystarczy, że odpowiesz na 4 krótkie pytania
Fot. Unsplash
04.01.2019

Test MBTI (Myers-Briggs type indicator, zwany też testem Myers-Briggs) służy do określenia typu osobowości człowieka. To rozszerzona koncepcja jednego z najsłynniejszych XIX-wiecznych psychologów i psychiatrów, Carla Gustava Junga. To właśnie Jung postulował, że ludzie mają określone predyspozycje dotyczące kierowania swojej energii, sposobu zbierania informacji i podejmowania decyzji. Na tej podstawie szwajcarski uczony wyróżnił 8 typów osobowości. Lata później badaczki Isabel Briggs Meyers i jej matka, Katherine Cook Briggs, rozwinęły pomysł Junga i opracowały własny test osobowości. Zgodnie z ich założeniami istnieje 16 typów osobowości.

Zobacz również: PSYCHOTEST: Ostatnia cyfra twojego roku urodzenia zdradza prawdę o twojej osobowości

Portal nauka.rocks podaje cztery krótkie pytania, na które należy odpowiedzieć aby przekonać się, który typ osobowości nas określa. Na podstawie udzielonych odpowiedzi jesteśmy w stanie zdefiniować nasze główne cechy, a wszystko bazuje na czterech wymiarach ludzkiego zachowania - umiejętności poznawczych, obserwacji, intuicji oraz otwartości wobec innych ludzi. 

Oto pytania: 

#1. Tydzień ciągnął się w nieskończoność. Był nie tylko wyczerpujący, ale także frustrujący. Jak w takim razie zamierzasz spędzić weekend?

  • Zadzwonię do przyjaciół i zapytam o ich plany. Podobno w okolicy jest nowa restauracja, do której możemy się wybrać. E 
  • Zostanę w domu i będę oglądać ulubione seriale. Pewnie wyłączę telefon żeby nikt mi nie przeszkadzał. Poczytam książkę i wezmę długą kąpiel. I 

#2. Który opis lepiej do ciebie pasuje? 

  • Najważniejsze jest to, co dzieje się tu i teraz. Zwracam uwagę na szczegóły i wolę twarde fakty. S 
  • Fakty są nudne. Uwielbiam marzyć i zdecydowanie opieram się na intuicji. N 

Fot. Unsplash.com

#3. Rywal twojego szefa stara się zrekrutować cię do swojej firmy. Masz wątpliwości, bo choć proponowane wynagrodzenie jest wyższe, nie chcesz zostawić kolegów. Oprócz tego wiesz, że niedługo dostaniesz awans. Jaką podejmiesz decyzję?

  • Zawsze staram się podążać za sercem, więc i tym razem posłucham impulsu. F 
  • Przeanalizuję wszystkie fakty. Zrobię listę wad i zalet, by rozważyć argumenty. Nie podejmuję pochopnych decyzji. T 

#4. Pozostały 2 godziny do ślubu przyjaciół. Jak idą przygotowania? 

  • Już miesiąc temu prawie wszystko było gotowe. Teraz tylko dopinam poszczególne sprawy na ostatni guzik. J 
  • Najlepsze rzeczy dzieją się spontanicznie! Wiem jedno, będę się świetnie bawić. P 

Zobacz również: Wskaż fałszywą rodzinę. Ten psychotest zdradza, jak potoczy się Twoje życie

A oto 16 możliwych wyników, reprezentujących 16 istniejących typów osobowości według testu Myers-Briggs wraz z ich opisami (za portalem nauka.rocks): 

ESTJ – menadżer 

Lubisz mieć porządek. Jesteś osobą praktyczną i zorganizowaną. Patrzysz trzeźwo i powołujesz się jedynie na fakty. Pragniesz, by inni ludzie byli przekonani o słuszności twojego zdania. Nigdy nie zapominasz o swoich bliskich i zawsze okazujesz im miłość, lubisz także poznawać nowe osoby i jesteś bardzo komunikatywny.

ENTJ – dowódca 

Życie to walka, często ekstremalna. Dzięki temu lepiej poznajesz siebie i innych. Lubisz ryzyko, a odwaga inspiruje cię do podejmowania nowych działań. Potrafisz ocenić swoje mocne i słabe strony. Jesteś otwarty na nowości i myślisz pozytywnie.

ESFJ – nauczyciel 

Bardzo dobrze dogadujesz się z innymi i jesteś duszą towarzystwa. Jesteś uprzejmy, troskliwy i zawsze gotowy do pomocy, nawet jeśli musisz poświęcić swoje osobiste przyjemności. Jednocześnie jesteś bardzo niezależny i jedyne czego oczekujesz od innych to wsparcie emocjonalne. 

ESTP – zdobywca 

Swoje cele osiągasz wszelkimi możliwymi sposobami. Nie zważasz na środki, nawet jeśli oznaczają przymus. Zawsze trzymasz się planu i nie znosisz zależności ani kompromisu. Jesteś urodzonym wojownikiem, który zawsze obiektywnie potrafi ocenić sytuację.

Fot. Unsplash.com

ENFJ – mentor 

Jesteś emocjonalny i zawsze rozgadany. Dużo gestykulujesz i cechuje cię wyjątkowa empatia, dostrzegasz w ludziach wszystkie emocje. Bywasz zazdrosny i nieufny, ale zazwyczaj jesteś gotowy na nadchodzące wydarzenia z wyprzedzeniem.

ENTP – wynalazca 

Po prostu generator pomysłów. Zawsze starasz się stworzyć coś wyjątkowego i łatwo się dostosowujesz do nowych sytuacji. Nie masz problemów ze zmianą otoczenia, bo nie są ci one straszne. Nie lubisz rutyny i często wprowadzasz urozmaicenia, by nigdy się nie nudzić. Potrafisz także przekazywać swoje pomysły innym i wcielać je w życie.

ESFP – polityk 

Doskonale oceniasz możliwości otoczenia i potrafisz manipulować ludźmi. W życiu kierujesz się przede wszystkim własnym interesem. Starasz się jednak stwarzać pozory osoby prostej. Nie lubisz tracić czasu i zawsze oczekujesz szybkich wyników.

ENFP – mistrz 

Jesteś energiczny i ciekawski, masz niezwykłe umiejętności twórcze. Jesteś doskonały w kontaktach z innymi i lubisz nowe osoby, ale również doskonale czujesz się we własnym towarzystwie. Masz bogatą wyobraźnię i jesteś inteligentny. Nie przerażają cię zmiany, bo zawsze potrafisz zachować harmonię i posiadasz różnorodne umiejętności.

INFP – uzdrowiciel 

Twoja wewnętrzna harmonia zawsze jest na pierwszym miejscu. Bardzo skupiasz się na swoim wnętrzu i jesteś w stanie przewidzieć różne wydarzenia i doskonale rozumiesz ludzi. Zawsze dobrze się potrafisz dopasować, a jednocześnie często tracisz czas i poczucie rzeczywistości.

ISFP – kompozytor 

Znajdujesz radość w małych rzeczach, by łatwiej znosić nudę i monotonię. Chcesz się czuć potrzebny i zawsze pomagasz innym starając się nie naruszać ich prywatności. Nienawidzisz konfliktów i zawsze starasz się rozwiązać je z uśmiechem. Jesteś praktyczny, troskliwy, niezawodny i akceptujesz świat takim, jaki jest.

Fot. Unsplash.com

INTP – architekt 

Niezły z ciebie filozof. Zawsze szukasz spokoju i komfortu, nie lubisz zbyt wielkiej ekspresji. Decyzje podejmujesz niezwykle ostrożnie. Szukasz połączenia między teraźniejszością, przyszłością i przeszłością. Jesteś osobą wrażliwą i nie lubisz zmian, dlatego często się stresujesz.

INFJ – doradca 

Doskonale wyczuwasz emocje innych i świetnie je rozumiesz. Łatwo identyfikujesz nastroje innych i dostrzegasz ich mocne strony, dlatego ludzie często zwracają się do ciebie o poradę. Jednak jako osoba, jesteś bardzo wrażliwy, a intuicja jest twoją siłą napędową. Nigdy nie przestajesz się uczyć i samodoskonalenie jest twoim priorytetem.

INTJ – inspiracja 

Masz bardzo bogate wnętrze, skąd czerpiesz niezwykłe pomysły. Uwielbiasz doskonałość i wszystko chcesz naprawiać. Masz jednak trudności w kontaktach z innymi, często nieświadomie ich odpychając, by pokazać swoją niezależność. Doskonale potrafisz ustalać priorytety i ufasz sobie.

ISFJ – obrońca 

Nienawidzisz fałszu i niepewności. Nie lubisz obcych ludzi i trzymasz się od nich z daleka. Z kolei dla swoich bliskich jesteś w stanie zrobić wszystko. Jesteś ostrożny w słowach i w czynach.

ISTP – złota rączka 

Cechuje cię techniczny umysł i nigdy nie spieszysz się z podejmowaniem decyzji. Na wszystko patrzysz obiektywnie i szukasz konkretów. Zawsze przestrzegasz terminów i jesteś punktualny. Unikasz niekomfortowych sytuacji, choć jesteś osobą bardzo otwartą.

Fot. Unsplash.com

ISTJ – inspektor 

Przemyślane decyzje sprawiają, że jesteś osoba bardzo odpowiedzialną. Jesteś godny zaufania i zawsze analizujesz sprawy pod różnym kątem, by mieć odpowiedni pogląd. Interesuje cię jedynie ostateczny wynik, żyjesz tu i teraz. Lubisz ład i porządek w każdej sferze życia.

Którym typem osobowości jesteś według testu MBTI? Zgadza się z opisem twojej osoby i podejścia do życia? 

Zobacz również: Szary, niebieski czy zielony? To, jak widzisz ten kolor, mówi o Tobie wszystko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielki horoskop na 2019 rok
Wielki horoskop na 2019 rok - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 07.01.2019 18:13
mój opis nie pasuje do mnie... nie działa.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.01.2019 21:30
Najgorszy test jaki widziałam. W tym teście wyszło mi INTJ a jestem INFP. 4 pytania nie są w stanie zbadać niczyjej osobowości ani też typu MBTI
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 20:22
Nie do końca tak działa mbti, to jego mocno spłycona wersja. Niestety bardzo powszechna. Wg tego testu jestem intj a wg normalnego mbti, które polega na określeniu czy ma się myślenie introwertyczne a uczuciowość ekstrawertyczną czy odwrotnie oraz czy intuicję introwertyczną a ocenę świata ekstrawertyczną czy odwrotnie, wychodzi mi enfp i jest to trafne... Więc jest różnica ;) Polecam poczytać o funkcjach intro i ekstrawertycznych, bardzo ciekawe.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 18:15
ENTP to typ argumentatora, dialogisty. nie wynalazcy :|
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie