3 (paskudne!) zwyczaje ludzi inteligentnych

Nie są dobrze odbierane przez społeczeństwo, ale wyniki badań przesądzają sprawę.
3 (paskudne!) zwyczaje ludzi inteligentnych
Fot. Unsplash
01.01.2019

Po czym poznać ludzi inteligentnych? Niektórzy powiedzą, że po dobrych wynikach w nauce, różnego rodzaju osiągnięciach czy sposobie wysławiania się. Chociaż trudno im zaprzeczyć, można wymienić mniej oczywiste wyznaczniki inteligencji. Z reguły uchodzą za negatywne. O czym dokładnie mowa?

10 zdań, których nie mówią inteligentni ludzie

Bałaganiarstwo

Kto by pomyślał, że bałaganiarstwo świadczy o inteligencji? Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Minnesocie wskazuje na to jednak wyraźnie. Jak wyjaśniają to specjaliści? Twierdzą oni, że osoby mające bałagan są zajęte myśleniem o czymś innym niż porządku. Jakby tego było mało, nieporządek ma stwarzać większe możliwości dla rozwoju kreatywności.

Przeklinanie

Istnieje badanie, które wykazało związek pomiędzy skłonnością do przeklinania a wysokim poziomem inteligencji. Opisuje je portal businessinsider.com.pl, powołując się na informacje zamieszczone na sciencedirect.com. Badanie polegało na tym, że ludzie biorący w nim udział mieli wymienić jak najwięcej przekleństw. Potem przeszli test IQ. Porównując wyniki testu z liczbą wymienionych przekleństw, okazało się, że najwięcej padło ich z ust osób posiadających najwyższe IQ.

Znajdź swoje imię. Udaje się to tylko 8 proc. najbardziej inteligentnych ludzi

Chodzenie spać o późnej porze

Typowym zwyczajem ludzi inteligentnych jest również chodzenie spać o późnej porze. To również wykazało badanie, którego wyniki zostały zamieszczone w „Psychology Today”. Naukowcy z Uniwersytetu Complutense w Madrycie odkryli, że osoby, które osiągnęły duże sukcesy w życiu, miały zwyczaj chodzić późno spać. Podobno jest to powiązane z ich elastycznością. Takie osoby mają więcej czasu wieczorem i wykorzystują go produktywnie. Poza tym chętniej podejmują się wykonywania zadań poza godzinami pracy.

Źródło: businessinsider.com.pl

Nawiedzone zdjęcia. Te fotografie mają być dowodem na istnienie życia po śmierci
Nawiedzone zdjęcia. Te fotografie mają być dowodem na istnienie życia po śmierci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 02.01.2019 18:41
także naukowcy udowodnili że ludzie inteligentni oddychają fakt na równi z trzema pozostałymi
odpowiedz
Geniórz (Ocena: 5) 01.01.2019 21:20
Jestem pieprzonym geniuszem.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 01.01.2019 13:35
Nic się nie zgadza w moim przypadku.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 01.01.2019 11:24
Dlaczego późne chodzenie spać jest paskudnym zwyczajem?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.01.2019 08:52
Znać przekleństwa a używać ich w potocznej mowie to ogromna różnica. Nawet najbardziej inteligentny, błyskotliwy człowiek będzie dla mnie chamskim idiotą, jeżeli w kółko przeklina.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie