7 szczególnych zalet Polek. Kobiety innych narodowości mogą nam pozazdrościć

Naprawdę jesteśmy wyjątkowe.
7 szczególnych zalet Polek. Kobiety innych narodowości mogą nam pozazdrościć
Fot. Unsplash
30.12.2018

O Polkach krążą za granicą legendy w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Zwłaszcza ich uroda jest gloryfikowana, co same Polki lubią podkreślać. Często można od nich usłyszeć, że są uważane za najpiękniejsze kobiety na świecie. Oprócz tego mają wiele innych zalet, zwłaszcza jeżeli porównamy je z kobietami innych narodowości. Obcokrajowcy płci męskiej niejednokrotnie o tym wspominają.

Obcokrajowcy wybrali najpiękniejsze Polki. Kontrowersyjny ranking

Nie można mówić, że kobiety jednej narodowości są lepsze, a inne gorsze, gdyż u wszystkich odnajduje się niepowtarzalne zalety. Różnica polega na hierarchii wartości. Dla jednej osoby ważniejsza będzie przedsiębiorczość Polek, a dla drugiej pokora Japonek. Stąd będzie ceniła bardziej te pierwsze albo drugie.

A w czym Polki biją na głowę swoje koleżanki innych narodowości? Na podstawie wypowiedzi mieszkańców innych krajów powstała lista 7. największych zalet polskich kobiet. Oto one.

Atrakcyjność fizyczna

Bez niej nie byłoby tej listy. Jeżeli chodzi o Polki, nie można mówić o jednym konkretnym typie urody. Ich wygląd najlepiej określa słowo różnorodność. Wśród Polek znajdziemy zarówno filigranowe blondynki o niebieskich oczach, jak i wysokie, postawne brunetki o brązowych oczach. Zarówno jedne, jak i drugie są piękne. Każdy mężczyzna znajdzie swój typ.

Umiejętność łączenia w życiu wielu ról

Polki są żonami, matkami, pracują na cały etat, prowadzą dom i jeszcze wspierają mężów. Wieczorami często padają na twarz, ale odnoszą sukcesy w łączeniu ról. Ponadto potrafią umiejętnie gospodarować niewielkim budżetem.

Pilnowanie domowego ogniska

Dla wielu Polek dom i rodzina to świętość. To właśnie one dają im siłę do pokonywania problemów i dokonywania niemożliwego. Strzegą swojego małżeństwa oraz potomstwa. Są w stanie wiele poświęcić, aby ta sfera życia była jak najlepsza.

Obcokrajowcy naśmiewają się ze stylu Polek. Wymienili ciuchy, po których zawsze nas rozpoznają

Dbałość o dom

Polki prasują obrusy, pościel, czyszczą wszystkie zakamarki, robią weki i same pieką ciasta. Ich mężczyźni przeważnie uznają taki stan za naturalny i nie myślą o tym, jak dużo wysiłku je to kosztuje. Ów „naturalny stan” wcale nie jest tak samo oczywisty dla mężów kobiet innych narodowości, a zwłaszcza tych zachodnich. Chociaż nie tylko Polki dbają o dom – takie stwierdzenie byłoby dużą niesprawiedliwością – niewątpliwie wyróżniają się pod tym względem.

Wierność

Z jednego z badań prof. Lwa-Starowicza wynika, że aż 88 proc. Polek dochowuje mężom wierności. To bardzo dużo.

Wytrwałość

Polki tak łatwo się nie poddają. Wystarczy przyjrzeć się historii Polski. Nasze przodkinie dzielnie wspierały swoich mężów w czasach wojennych, włączały się w różne akcje, samodzielnie prowadziły gospodarstwa i wychowywały dzieci. Nie inaczej jest dziś. Życie współczesnych kobiet wcale nie przedstawia się kolorowo, a zwłaszcza tych samotnych. Bardzo często są zdane tylko na siebie. Nie poddają się jednak, gdy los rzuca im kłody pod nogi. Nawet wtedy, gdy to trwa przez lata. Są bardzo dzielne.

Tak widzą nas obcokrajowcy. 13 cech, z którymi kojarzą im się Polki

Chęć rozwoju

Polki coraz częściej inwestują we własny rozwój. Chętnie biorą udział w szkoleniach i uczą się języków obcych. Widzą w wykształceniu i umiejętnościach szczególną wartość.

Zgadzacie się z tą listą?

Mają piękne buzie i.... fatalny makijaż! 12 dziewczyn oszpeconych przez kosmetyki
Mają piękne buzie i.... fatalny makijaż! 12 dziewczyn oszpeconych przez kosmetyki - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (23)

Ocena: 4.57 / 5
Janek (Ocena: 1) 03.01.2019 09:19
Co mogą polkom pozazdrościć kobiety innych narodowości? Na pewno wspaniałych polskich facetów, wychowanych(niestety) w poczuciu że kobiety trzeba bardziej szanować, dbać o nie, zawsze im ustępować, zabiegać. Chyba nie ma innego kraju w Europie i na całym świecie gdzie kobiety mają tak wysoką pozycje w społeczeństwie. Ale polki walczą z tą dyskryminacją oj walczą :). Szczególnie na emigracji gdzie już tak dobrze nie są postrzegane. Tylko jakie tanie dziwk.i dla murzynów i muslimów. Myślę że jeszcze powalczą kilka lat, a i mentalność polskich facetów w końcu się zmieni na bardziej normalną w stosunku do nich.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.12.2018 17:22
NiEstery ale jedyny obraz polki za granicą, baba do słuchania i gotowania które najchętniej lecą na Czernichów i muslimow.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 30.12.2018 14:56
Nie przepadam za Polkami.Mają przekonanie,że są najpiękniejsze na świecie i myślą że każdy facet na ziemii tak uważa.Niestety mija się to z prawdą.Jestem podchodzenia Włoskiego i nie raz od słyszałam od tych szmaaciur obraźliwe słowa.Jak nie cnotki,to baby nienawidzące drugich bab,patologię albo takie zazdrośnice.Polki to zawistne baby :) A Polacy to w ogole kosmos a nie mężczyźni.No ale cóż,mamę mam Wloszke,tate Polaka i dopiero 19 lat,co zrobić?
zobacz odpowiedzi (6)
muzyk (Ocena: 5) 30.12.2018 13:02
Posluchajcie najwiekszych przebojow roku 2018! https://www.stohitow.pl/hity-roku-2018
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2018 12:35
o nie nie, Polki już nie dają się wrabiać w służącą w domu. pa*pi*lot promuje mentalność rodem ze średniowiecza
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie