O to pokłócisz się z rodziną w Święta. Awantura wisi w powietrzu

10 powodów, dlaczego możesz zapomnieć o spokojnym świętowaniu.
O to pokłócisz się z rodziną w Święta. Awantura wisi w powietrzu
Fot. Unsplash
21.12.2018

Z okazji Bożego Narodzenia bardzo często życzymy sobie nie tylko wesołych, ale i spokojnych świąt. Nie bez powodu, bo szał zakupów, świąteczne porządki i przygotowania do wieczerzy okazują się wyjątkowo stresujące i męczące. Do stołu zasiadamy tak wycieńczeni, że wystarczy iskra, by wybuchła ogromna awantura.

Zobacz również: „Nie znoszę Świąt. Co roku przyjeżdża do nas rodzina męża, a ja wcielam się w rolę służącej”

O co kłócimy się najczęściej? Sprawdziła to jedna z brytyjskich firm badawczych, przeprowadzając okolicznościowy sondaż. Na podstawie odpowiedzi 2 tysięcy dorosłych osób powstała lista 10 tematów, które szczególnie podnoszą nam ciśnienie - informuje independent.co.uk.

Warto ich unikać, jeśli marzy nam się świąteczny relaks. Problem w tym, że zazwyczaj nie jest to do końca możliwe.

#1 Telewizor

Z sondażu wynika, że najczęściej kłócimy się o to, co oglądać w telewizji. Bitwa o pilota to absolutny numer jeden, jeśli chodzi o przyczyny rodzinnych awantur.

#2 Świąteczny posiłek

Tutaj punktów zapalnych może być wiele - co podać na stół, kto powinien gotować, w jakiej kolejności serwować dania, jak doprawić itd.

#3 Alkohol

Niektórzy nie wyobrażają sobie świątecznego biesiadowania bez czegoś mocniejszego. Kiedy sytuacja wymknie się spod kontroli i wypijemy za dużo - kłótnia to kwestia czasu.

#4 Smartfon

Za to najczęściej dostaje się najmłodszym członkom rodziny. Nie lubimy gdy, zamiast celebrować rodzinne spotkanie, cały czas wpatrują się w swoje telefony.

#5 Zmywanie

Po świątecznej wieczerzy rzeczywiście jest co zmywać, a ochotników zazwyczaj brak. Kto powinien stanąć przy zlewie? To kolejny powód do kłótni.

Zobacz również: „Krewni przez wiele lat naciągali mnie na bardzo drogie prezenty. W tym roku dostaną ode mnie...”

#6 Otwieranie prezentów

Rodzice irytują się na swoje pociechy, które rozrywają świąteczne paczki, a resztki opakowań walają się później po całym domu.

#7 Zabawki

Zwłaszcza te elektroniczne, do których trzeba włożyć baterie, przeczytać instrukcję obsługi i uruchomić. Każdy wie najlepiej, jak to zrobić.

#8 Gry planszowe

To popularna rozrywka w świąteczny czas. Teoretycznie zabija nudę i jednoczy rodzinę, a praktycznie - oskarżamy się o oszustwa i nie jesteśmy w stanie pogodzić się z przegraną.

#9 Narzekanie

Przede wszystkim na prezenty. Dzieci rzadko okazują wdzięczność i potrafią zachować się taktownie. Zamiast tego głośno narzekają na nietrafione upominki.

#10 Nuda

Długie biesiadowanie prędzej czy później nam się nudzi. Wtedy próbujemy wymyślić inne atrakcje, które nie spodobają się wszystkim członkom rodziny.

Dodasz coś od siebie?

Zobacz również: Pokazała, ile prezentów kupiła dzieciom pod choinkę. Inne matki są w szoku

Polecane wideo

Lepiej unikaj kłótni z tymi znakami zodiaku - potrafią być naprawdę agresywne
Lepiej unikaj kłótni z tymi znakami zodiaku - potrafią być naprawdę agresywne - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.12.2018 22:52
Ja nieraz sprzeczałam się z rodzeństwem o świąteczne posiłki, kto ma co przynieść, kto ma co upiec, ugotować itp., a że jesteśmy za granicą bez rodziców, to święta spędzamy razem. Kłótnia była też o alkohol, bo ja z partnerem jako osoby niepijące z jakiej racji mamy kupować alkohol ?... Poza tym oni nalegają żeby się z nimi napić, robią mi drinka, a potem wypominają że nie przyniosłam alkoholu ze sobą. Coś czuję, że w tym roku to będą ostatnie święta z nimi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie