Psychologia ciała: Co palce u stóp mówią o Tobie?

Ułożenie palców u stóp nie jest bez znaczenia. Wskazuje na ważne cechy charakteru.
Psychologia ciała: Co palce u stóp mówią o Tobie?
Fot. Unsplash
20.12.2018

Ludzki charakter można rozpoznać na podstawie wielu rzeczy. Okazuje się, że wskazuje na niego także ułożenie palców u stóp. Możemy rozpoznać ich trzy rodzaje. Wyróżnia się stopę grecką, egipską i rzymską. Określ, którą z nich posiadasz, a dowiesz się nie tylko tego, czy jesteś pod tym względem w mniejszości czy większości populacji, ale także jaka jesteś.

PSYCHOTEST: Jaką jesteś mamą?

Gotowa na prawdę o sobie samej?

Stopa grecka

Jak rozpoznać?

Wyróżnia się drugi palec – jest najdłuższy. Co do reszty, mają podobną długość albo są ułożone w linii prostej i nachylone ostro.

Stopę grecką ma 20 proc. ludzi. Często można ją spotkać u sportowców i artystów. Stopa grecka zdradza zamiłowanie do aktywnego trybu życia oraz entuzjazm. Jej posiadacze są osobami dynamicznymi i biorącymi sprawy w swoje ręce.

Stopa egipska

Jak rozpoznać?

Jest bardzo charakterystyczna, ponieważ duży palec jest jednocześnie najdłuższy. Pozostałe cztery palce są ułożone w linii prostej i nachylone ostro.

To najczęściej spotykany typ stopy. Ma ją aż 70 proc. populacji. Została do niej przypisana tajemniczość, skłonność do oddawania się marzeniom oraz zmienność nastrojów. „Egipcjanie” bywają też nerwowi.

Quiz: Seksowna kocica czy szara myszka? - sprawdź, którą z nich jesteś!

Stopa rzymska

Jak rozpoznać?

Czwarty i piąty palec są podobnej długości i wyraźnie krótsze od reszty. Natomiast pierwszy, drugi i trzeci palec również są podobnej długości.

Ma ją zaledwie 10 proc. ludzi. Osoby, które wyróżniają się tym typem stopy, są dumne, towarzyskie i ciekawe świata. Lubią podróżować i uczyć się nowych rzeczy. Są otwarte na wyzwania.

Źródło: kobieta.onet.pl

Lekarza WMAWIALI JEJ, że jest w ciąży. Prawda okazała się przerażająca!
Lekarza WMAWIALI JEJ, że jest w ciąży. Prawda okazała się przerażająca! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 20.12.2018 20:56
To dziwne,jakoś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2018 11:59
Stopa grecka jest obrzydliwa! Zawsze jak widzę u kogoś to jakoś dziwnie się czuję.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie