6 rzeczy, które każdy człowiek powinien zrobić przynajmniej raz w życiu

Czy może być coś piękniejszego od niezapomnianych wspomnień?
6 rzeczy, które każdy człowiek powinien zrobić przynajmniej raz w życiu
Fot. Unsplash
03.12.2018

„Dobre wspomnienia są jak klejnoty. Nie ma dwóch identycznych. Człowiek zbiera je, zachowuje, aż pewnego dnia, obejrzawszy się za siebie, dostrzega, iż utworzyły długą, wielobarwną bransoletkę” – napisał James Petterson w książce „Pamiętnik pisany miłością”. Trudno o bardziej trafne stwierdzenie. Bo czy może być coś piękniejszego i cenniejszego od niezapomnianych wspomnień?

Carpe diem – mawiał dawniej antyczny poeta Horacy. Mimo że mamy obecnie XXI wiek, jego słowa dalej są bardzo aktualne, a wiele osób traktuje je wręcz jak swoją maksymę życiową. Chwytaj dzień, czyli ciesz się chwilą i zachowuj tak, jakby jutra miało nie być. Piękne, prawda?

Odłóż na moment służbowe obowiązki. Odsuń od siebie myśli o problemach. Zapomnij o tym, co spędza ci sen z powiek. Życie mamy jedno i szkoda tracić czas na zmartwienia. Zamiast tego postaw na niesamowite, zapierające dech w piersiach doznania.

Co powinnaś zrobić przynajmniej raz w swoim życiu? Oto lista 6 takich rzeczy. Dzięki nim nie będziesz kiedyś żałować, że zmarnowałaś cenny czas na bezpieczną nudę.

Zobacz także: PSYCHOTEST: Co przedstawia ten obraz? Twoja interpretacja wiele zdradza

#1 Zjedz kolację w ciemności

Dlaczego kolacja w ciemności to niezapomniane przeżycie? Całkowita ciemność może i wyłącza nam jeden z najważniejszych zmysłów – wzrok – ale włącza ciekawość. Aromaty pobudzają wyobraźnię, a dotyk pozwala poznać konsystencję dań. Słuch pozwala nam dzielić tę chwilę z najbliższymi. Kiedy nie widzimy potraw, odkrywamy je na nowo – próbujemy „zobaczyć” w nich to, co niewidzialne. Skupiamy się na każdym kęsie, powoli smakujemy, rozkoszujemy się wyjątkowym smakiem – czytamy na stronie katalogmarzen.pl, która oferuje szeroki wybór prezentów w formie przeżyć.

Jeśli na kolację w ciemności zaprosisz bliską ci osobę, wspomnienia będą jeszcze lepsze. Poza tym to idealny pomysł na niebanalną randkę. Tylko we dwoje, w całkowitej ciemności możecie rozkoszować się wyśmienitymi daniami i dzielić się wrażeniami. Kolacja w ciemności może być również wyjątkowym sposobem na spędzenie urodzin bliskiej Ci osoby lub świetnym pomysłem na prezent świąteczny, na którym skorzystasz i ty! ;) Wstrzymaj się jednak z kupnem vouchera jeszcze przez kilka dni, ponieważ razem z Katalogiem Marzeń szykujemy wyjątkowy projekt. Szczegóły już wkrótce.

#2 Pojedź na wymarzone wakacje

Niektórzy ograniczają się do marzeń. Ciągle powtarzają, że chcieliby zwiedzić Stany Zjednoczone, pojechać do Afryki lub spróbować orientalnego dania w azjatyckiej restauracji. Ty idź krok dalej. Zacznij odkładać pieniądze na wycieczkę swojego życia. A potem po prostu pojedź!
Zamiast uwieczniać piękne widoki telefonem, zabierz ze sobą jednak aparat, a po powrocie wywołaj zdjęcia i włóż je do albumu. Ta tradycja niestety powoli odchodzi do lamusa – a szkoda! Instagram nie jest wieczny, wywołane fotografie – już tak. Kiedyś pokażesz je swoim dzieciom i wnukom, bo to wspaniała pamiątka na całe życie.

#3 Zaadoptuj zwierzę ze schroniska

Przygarnij ze schroniska zwierzę, które nie ma szans na adopcję, ponieważ jest zbyt stare lub zbyt schorowane. Nie jest sztuką kupić z hodowli rasowego szczeniaczka lub kociaka. Ty nie idź na łatwiznę i wyciągnij pomocną dłoń do zwierzęcia, które pragnie miłości, bo nigdy wcześniej nie miało szans jej doświadczyć. Adopcja takiego czworonoga da ci niesamowitą radość, a przy okazji nauczy odpowiedzialności. Możesz być pewna, że taki stary czy schorowany zwierzak odda ci całe swoje serce.

Zobacz także: PSYCHOTEST: Wybierz tylko jeden symbol i poznaj prawdę o sobie


#4 Zrób coś ekstremalnego

Może to być lot paralotnią, lot szybowcem lub lot balonem. - Wzlatujesz ponad ziemię i po kilku sekundach znajdujesz się w przestworzach. Zamykasz na chwilę oczy i czujesz, jak endorfiny wędrują do każdej komórki twojego ciała. Czujesz się całkowicie wolna i pozbawiona wszelkich zmartwień. Rozglądasz się dookoła i widzisz z innej perspektywy piękne, malownicze krajobrazy – czytamy na stronie katalogmarzen.pl. Ten opis tak bardzo działa na naszą wyobraźnię, że mamy ochotę zrobić to natychmiast, a ty?

#5 Idź do escape roomu

Z grupą przyjaciół zostajesz zamknięta na godzinę w pokoju pełnym zagadek. Żeby się z niego wydostać, musisz szukać wskazówek i rozwiązywać intelektualne łamigłówki. A satysfakcja, którą poczujesz, wychodząc z pokoju przed czasem, jest po prostu bezcenna!
W escape roomach najlepsze jest to, że ich „tematyka” jest naprawdę szeroka. Począwszy od scenerii rodem z PRL-u, poprzez romantyczne wnętrza, aż do mrożących krew w żyłach pomieszczeń, nawiązujących do horroru. Dla każdego coś ciekawego, a wspomnienia będą niezapomniane.

#6 Zrób coś spontanicznego

Napisz wiersz, namaluj obraz, skomponuj piosenkę, nawet jeśli nie masz talentu do żadnej z tych rzeczy, a efekt twojej pracy wyląduje w szufladzie. Spędź noc pod gołym niebem, rozkoszując się widokiem gwiaździstego nieba. Zgub się w obcym mieście i odkrywaj urok nieznanych uliczek. Zmień drastycznie fryzurę na taką, o której marzyłaś od dawna. Zaangażuj się w wolontariat i pomagaj potrzebującym. Przygotuj przyjęcie-niespodziankę dla bliskiej ci osoby i obserwuj jej minę. Pomysłów na spontaniczne działania jest wiele. Ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia!

 

Twierdzi, że udało jej się zdobyć idealnego faceta. Przystojny?
Twierdzi, że udało jej się zdobyć idealnego faceta. Przystojny? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie