Jak zacząć nowy rozdział w życiu?

Masz poczucie, że wszystko jest bez sensu? Dzięki tym 9 krokom wszystko się zmieni.
Jak zacząć nowy rozdział w życiu?
Fot. Unsplash
28.11.2018

Wiele osób dopada kryzys. W pewnym momencie dochodzą do wniosku, że ich życie jest beznadziejne. Czują, że wiele spraw zawaliły i zmarnowały niejedną szansę. Chociaż takie poczucie nie zawsze jest wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości i może nie oddawać prawdy w ogóle albo w jakimś stopniu, świadczy o tym, że człowiek jest nieszczęśliwy. Jeżeli tak się dzieje, znaczy, że nadszedł czas na zmiany.

PSYCHOLOGIA LITER: Co mówi o Tobie charakter pisma?

„Zaczynam nowe życie”, „Od teraz wszystko będzie inne – lepsze”, myśli wiele osób. Ale żeby ten plan się powiódł, przede wszystkim trzeba znaleźć w sobie odwagę, ale zmienić swoje życie. Co potem? Na to pytanie odpowiada portal allwomenstalk.com.

Jeżeli chcesz zacząć nowy rozdział w życiu, ten artykuł jest dla ciebie. Przeczytaj go i zastosuj się do wskazówek.

Przeanalizuj teraźniejszość

Najpierw musisz zacząć od przeszłości. Zastanów się, jakie kroki i działania doprowadziły cię do miejsca i sytuacji, w której się znajdujesz. Weź pod uwagę zwłaszcza to, z czego jesteś niezadowolona. Dzięki temu unikniesz podobnych błędów w przyszłości.

Posłuchaj się serca

Planując nową drogę życia, musisz wziąć pod uwagę różne czynniki: przyjaciół, rodzinę, zdrowie, pracę, wykształcenie, zainteresowania, problemy... Być może czujesz presję, aby natychmiast rozwiązać niektóre z nich, ale nie poddawaj się jej. Nie angażuj się też od razu w nowe przedsięwzięcia. Nie podejmuj żadnych decyzji. Zamiast tego posłuchaj swojego serca i zadecyduj, co jest dla ciebie najważniejsze. Ustal swoje życiowe priorytety.

Nie bój się

Nieważne, czy chodzi o to, że w twoim życiu wszystko się posypało, czy jesteś na dnie czy w jeszcze innej sytuacji. Nie możesz się bać podjąć nowych kroków. Jeżeli w twojej głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości, traktuj je jak pytania, na które musisz odpowiedzieć. A żeby to zrobić, musisz podjąć konkretne działania.

Wyzwij... siebie

To bardzo ważne, aby podjąć wyzwanie, aby wyzwać samą siebie. Tak naprawdę jesteśmy silniejsze niż myślimy i możemy osiągać cele, które wydają nam się nierealne. Od czego zacząć? Określ swój poziom komfortu. Po nim poznasz, w jakim rozdziale życia tkwisz. To kluczowe dla zrobienia milowego kroku i przejścia do następnego etapu. Gdy sobie uświadomisz, że od lat znajdujesz się w tym samym miejscu, obiecaj sobie, że podejmiesz wyzwanie.

PSYCHOTEST: Ten obrazek zdradza, jaka praca jest Ci pisana

Skup się na przyszłości

Kiedy myślisz o przyszłości, zapewne w twojej głowie pojawia się mnóstwo przeszkód i zmartwień. To normalne. Niestety w prawdziwym życiu nie mamy chrzestnych, które są dobrymi wróżkami i pomogą nam odmienić nasze życie. Same musimy to zrobić. Aby ułatwić sobie podjęcie działania, trzeba się skupić na efekcie. Myśl o pozytywach, a nie o negatywach.

Zacznij nowe hobby

Być może zupełnie nie masz pomysłu, jak zmienić swoje życie. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest nowe hobby. To może być zapisanie się na fitness albo coś bardziej szalonego. Nieważne. Chodzi o to, że wraz z nowym hobby pojawią się w twoim życiu nowe osoby i okazje.

Daj sobie czas

Kiedy już zrobisz ten pierwszy ważny krok i rozpoczniesz nowy rozdział, daj sobie czas. Wielkie zmiany nie zajdą w twoim życiu od razu. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Nawet jeśli wszystko będzie się działo w bardzo wolnym tempie, nie cofaj się i nie trać nadziei.

Zrób coś niezwykłego

To pomoże ci wyjść ze strefy komfortu. Dzięki temu wprowadzisz do swojego życia coś nowego. Oprócz tego, że wyjdziesz ze strefy komfortu, nie wiesz, jakie inne efekty przyniesie. Spróbuj zrobić coś takiego, co pozwoli ci przełamać jeden z twoich lęków.

Z taką figurą wyglądasz na leniwą i wredną. Sprawdź, jakie robisz pierwsze wrażenie

Zaangażuj się w wolontariat

Pomijając to, że dobro wraca, zaczniesz patrzeć na świat z innej perspektywy. Być może docenisz to, co masz, i przewartościujesz swoje życie. Poza tym włączenie się w wolontariat pozwala nawiązać nowe znajomości i wiąże się z różnymi możliwościami. Nigdy nie wiesz, kiedy los się do ciebie uśmiechnie.
 

Polecane wideo

Brutalnie szczere rysunki, które zrozumie tylko kobieta
Brutalnie szczere rysunki, które zrozumie tylko kobieta - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.11.2018 18:40
Najpierw to ja musze zarobic na ten nowy start :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie