Przyspieszony kurs pewności siebie

Przeczytaj, jak stać się bardziej przebojową i odważną dziewczyną.
Przyspieszony kurs pewności siebie
Fot. iStock
18.10.2018

Dzisiejsze czasy wymagają od nas, kobiet, bycia radosną, uśmiechniętą, pewną swego i konkretną osobą. Sprawia to, że wiele z nas gubi się w tych realiach, bo przecież nie wszystkie jesteśmy wybuchowe i temperamentne. Bez względu jednak na to, czy jesteś śmiała, czy możne skromna i zamknięta w sobie, pewne triki pozwolą ci stać się bardziej przebojową, bo to zawsze pomaga w życiu.

Zacznij od swojego wyglądu

Z zazdrością parzysz na atrakcyjne koleżanki, za którymi uganiają się faceci i myślisz, że nigdy nie będziesz taka, jak one? A co one mają lepszego? Co w nich jest takiego, czego ci brakuje? Właśnie pewności siebie. Te dziewczyny z dumą podkreślają swoją kobiecość i chodzą z głową podniesioną wysoko. Zatem bądź taka sama. Idź na zakupy, zaszalej, a nie tylko zdobędziesz fajne ubrania, ale również znacznie poprawi ci się humor, a to zdecydowanie wpłynie na całą ciebie. Ważne również, żebyś chodziła wyprostowana i zadowolona. Jeżeli będziesz się garbić, całemu światu i sobie wyślesz sygnał, że nie wierzysz w siebie oraz w swoje umiejętności. A przecież tak nie jest, prawda?!

Miej własne zdanie

Na co dzień otaczamy się wieloma ludźmi, którzy bardzo często są skrajnie różni. Nierzadko ulegamy im (zapominając o własnych poglądach). Od dziś przestań tak robić. O własne zdanie warto dbać zawsze i wszędzie. Staniesz się wtedy bardziej przebojowa i odważna nie tylko we własnych oczach, ale również w oczach ludzi, którzy z tobą przebywają. Wiadomo, że bezkompromisowe wygłaszanie opinii często jest ciężkie, ale doskonale wpływa na twoją pewność siebie.

Pokaż się ludziom

Jeżeli chcesz stać się bardziej odważna i przebojowa, musisz przebywać wśród innych ludzi. Świetnym sposobem na podreperowanie własnego ego jest np. pisanie bloga. Mimo że pozostajesz anonimowa, docierasz do szerokiego grona odbiorców, a twoje wpisy interesują innych. Nie spostrzeżesz się, a uwierzysz, że twoje słowa naprawdę kogoś ciekawią. Będzie to dla ciebie motywacja do dalszego działania, a w tym wypadku blogowania. Przebojowości nie zdobędziesz również, siedząc w domu. Zacznij częściej spotykać się z przyjaciółmi, a szybko przekonasz się, jaką duszą towarzystwa jesteś. To fantastyczny sposób, żeby w lustrze ujrzeć nową siebie.

Nie rób nic wbrew sobie

Nie podoba ci się to, jak traktują cię rodzice, koleżanki czy chłopak, ale chowasz uszy po sobie i nie sprzeciwiasz się temu? Zmień to! Choć musisz do pewnych kwestii się dostosować (np. do poleceń rodziców), pamiętaj że to twoje i tylko twoje życie, dlatego nie pozwól, żeby ktoś przejął za ciebie stery. To, co na początku będzie dla ciebie trudne, kiedyś zaprocentuje, a ty będziesz wdzięczna sobie, że w odpowiedniej chwili powiedziałaś stop. Zacznij tak żyć, walcz o swoje, a większą wiarę w siebie masz gwarantowaną.

Doceń to, co już masz

Być może jesteś po prostu zbyt krytyczna w stosunku do samej siebie i swoich osiągnięć. Gdyby się głębiej zastanowić, może się okazać, że w swoim życiu wiele zdobyłaś, co nie udało się np. twoim znajomym. Poświęć chwilę na przeanalizowanie tego, do czego doszłaś dzięki własnej pracy i zaangażowaniu. Nie myśl, że i tak było cię stać na więcej, a twoje sukcesy są jedynie nagrodą pocieszenia. Patrząc na swoją przeszłość, możesz sobie szybko uświadomić, że naprawdę bardzo dużo osiągnęłaś, tylko nie potrafisz spojrzeć na to obiektywnym okiem. Nie bądź tak samokrytyczna, uwierz, że stać cię na wiele, a w mgnieniu oka zaczniesz odnosić kolejne sukcesy.

Uśmiechaj się

Brzmi banalnie? Być może, ale uśmiech naprawdę potrafi zdziałać cuda. Ludzie lubią otaczać się radosnymi, przebojowymi osobami. Czas, abyś zaczęła zaliczać się do tego grona. Podnieś głowę i staraj się z uśmiechem oraz uprzejmością podchodzić do ludzi, a nie tylko im będzie przyjemniej, ale również (a może przede wszystkim) tobie. Nie chodzi nam o to, żebyś szczerzyła zęby do każdej obcej osoby na ulicy. Po prostu zacznij być uśmiechnięta, a sama zobaczysz, jak dobrze się z tym poczujesz.

Realizuj swoje marzenia

Wyśniłaś sobie wycieczkę do Azji, pierwszy samochód albo luksusowe buty? Świetnie! W takim razie nie pozostaje ci nic innego, jak zacząć dążyć do zrealizowania swoich planów. Nic tak nie poprawia nastroju i nie dodaje odwagi, jak osiągnięcie zamierzeń dzięki własnej pracy. Kiedy twoje marzenia zaczną się spełniać, poczujesz, że masz świat u swoich stóp. A to uczucie jest nie do przecenienia.

Myślisz, że jesteś przebojowa? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, byś była jeszcze bardziej odważna i aktywna. Czasami bardzo proste czynności i zmiany wprowadzone w życie odbijają się echem na charakterze. To ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy wokół wymagają wprost, żebyś była śmiałą osobą. A przecież to potrafi być naprawdę bardzo przyjemne. Zatem – do dzieła!

 

Ta dziewczyna schudła 200 kilogramów! Nie uwierzysz, jaka dzisiaj jest piękna
Ta dziewczyna schudła 200 kilogramów! Nie uwierzysz, jaka dzisiaj jest piękna - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.10.2018 14:47
Teraz Dove organizuje takie bezpłatne kursy dla dzieciaków w szkołach. Niezwykle pożyteczna akcja, wystarczy tylko zarejestrować szkołę i dostaje się wszelkie materiały i wsparcie psychologa.
odpowiedz
Barbara Santana (Ocena: 5) 18.10.2018 20:19
TWOJ TEKST JEST REAKCJA NA UPADEK TWOJEJ EGO STRUKTURY.BUDZISZ SIE Z HYPNOZY.Rozum ludzki-komentarze-pomoc-brak pomocy-pani brak pani-potrzebuje-brak potrzebuje-ciala ludzkie-Twoja logika myslenia w hypnozie w hologramie na Ziemi sa zaprogramowanymi iluzjami-gdyz Ziemia-Wszechswiat sa iluzjami & nie egzystuja w wymiarze rzeczywistosci.To co czujesz teraz i Twoje mysli sa fazami procesu upadku Twojej Ego struktury.Struktura Ego manifestuje w Twoich tekstach swoj sklad w procesie upadku.Ty rozpuszczasz teraz strukture Ziemi i Twoja osobista Ego strukture ktora wiaze Ciebie z Ziemia,zeby powrocic do domu do wymiaru rzeczywistosci.Pozdrawiam.Jestem Twoja kopia.Jestes moja kopia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2018 17:19
Kochana, na pewno jesteś wspaniałą i cudowną osobą;* Wagą się nie przejmuj, bo nie jest ona żadnym wyznacznikiem piękna. Znam pewną kobietę, która jest puszysta, ale przy tym zawsze zadbana i tak cudnie ubrana, że prezentuje się na prawdę bardzo dobrze:) Przykro mi, że Twoja rodzina Cię tak traktuje, ale nie możesz im na to pozwolić.Znajdź jakieś hobby i realizuj się w nim:) Prace na pewno znajdziesz, jeśli nie w swojej okolicy to może gdzieś dalej jeśli masz taką możliwość. Tylko uwierz w swoje możliwości i w swoją wartość;) Pozdrawiam Słońce i życzę,żeby Ci się jak najlepiej ułożyło w życiu;*
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2018 17:04
Może coś w tym jest, ale ja i tak nie będę nigdy tak piękna jak te przysłowiowe laski. Mam nadwagę, z którą borykam się od ponad 10 lat, nie umiem nic, niby mam jakieś tam wykształcenie, ale co z tego jak nigdzie nie chcą mnie zatrudnić. Na realizację swoich marzeń nie mam ani pieniędzy ani chęci (bo i tak wszyscy zrobią to lepiej). Skoro własna rodzina mną pomiata, to jak ja mam cokolwiek zrobić?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie