Uwaga, wampiry energetyczne!

Gdy męczy cię obecność niektórych osób, po rozmowie z nimi czujesz się osłabiona, zmęczona, nic ci się nie chce - uważaj! Możliwe, że trafiłaś na wampira. Współczesne strzygi nie żywią się krwią, jak ich legendarni poprzednicy, a... emocjami!
Uwaga, wampiry energetyczne!
28.07.2009

Wampir energetyczny karmi się emocjami innych ludzi. Najbardziej odpowiadają mu te, które sam w człowieku wywołał. Najwięcej energii dają mu uczucia negatywne. Czym się karmi? Na wielu forach internetowych, na których pijawki wymieniają swoje doświadczenia, przewijają się: radość, złość, oburzenie, wściekłość, pożądanie, uwielbienie, rozpacz, euforia, nienawiść. Każdy wampir ma własny, wewnętrzny katalog emocji, które przynoszą mu najwięcej siły. 

Sensem wampiryzmu energetycznego jest poczucie wyższości i władzy nad drugim człowiekiem, nawet w sytuacji, gdy ofiara nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś nad nią panuje. Wampir odczuwa radość, gdy może manipulować  innymi.

Agnieszka opowiada: „Moja kumpela cały czas wymagała mojej obecności. Gdy się spotykałyśmy, była non stop skrzywiona, smutna, zła. Miałam z tego powodu straszne wyrzuty sumienia. Robiłam wszystko, żeby się wreszcie uśmiechnęła. Pytałam, czy wszystko OK, co mogę dla niej zrobić. A ona cały czas narzekała, jakie to ma problemy z chłopakiem, że źle jej w pracy. Po takim spotkaniu byłam okropnie zmęczona i przygnębiona. Miałam poczucie, że muszę jej pomóc”.

 Agnieszka już wie, że wpadła w sidła wampira energetycznego, który wcale nie potrzebował jej pomocy. Wystarczy, że zabierał czas i wymagał jej ciągłej uwagi. Toksyczna znajomość spowodowała, że teraz bardzo ostrożnie dobiera sobie znajomych. 

Najczęściej ofiarami wampirów padają osoby wrażliwe, słabe, chętnie pomagające innym ludziom, angażujące się w rozwiązywanie problemów. Wampir będzie czuł satysfakcję z ich dręczenia, poprawi sobie humor, prawiąc (w dobrej wierze, nieprawdaż?) komplementy: „Ślicznie dobrałaś kolor tych butów, ale masz w nich stopy jak kajaki!” 

Zdaniem psychologów, przyczyn wampiryzmu energetycznego należy szukać w dzieciństwie pijawki. Dziecko, któremu rodzice nie poświęcali czasu, nie okazywali miłości, nie chwalili tylko ganili, będąc dorosłym człowiekiem, zrekompensuje sobie straty, dołując innych. W znacznej większości współczesne strzygi to ludzie nieprzyjemni, wręcz chamscy, pyskaci, rzucający się w oczy. Nie obcy jest im mobbing. Mogą to być szkolni lub podwórkowi prześladowcy. Bardzo często są zakompleksieni i niedowartościowani. Wampiryzm energetyczny jest ich przepisem na sukces. Jednak prędzej czy później sami się przekonują, że to tylko złudzenie wygranej. 

Przed wampirami można i należy się bronić. Nie wolno brać na siebie kłopotów oraz słabości innych ludzi. Uodpornij się na krytykę! „Stopy - kajaki doprowadziły mnie na podium. Mam złoty medal w biegu na 600 m!”. Pomaga także ćwiczenie asertywności. Naucz się odmawiać! Nikt nie ma prawa zmusić cię do wysłuchiwania jego narzekań. Ucinaj to! Jeśli mimo wszystko chcesz pomóc wampirowi w rozwiązaniu jego problemu, powiedz mu to raz i zakończ temat.  

Karolina Jarosz 

Zobacz także

Histeryczka, nadwrażliwa... Jak sobie z tym poradzić?

Zaskakują cię twoje uczucia i reakcje? Niby nic takiego się nie stało, a łzy ciekną ci po policzkach? Masz ochotę zaszyć się głęboko pod kołdrą albo odwrotnie - krzyczeć i wyć tak, by wszyscy cię usłyszeli? Jak opanować tę siłę?    

Jak poskromić złość?

Zbyt łatwo się denerwujesz? Twój gniew nie pozwala ci normalnie funkcjonować, bo wszystko ci przeszkadza? Zobacz, jak skutecznie poskromić w sobie złośnicę!   

Polecane wideo

Komentarze (165)
Ocena: 5 / 5
nowacze (Ocena: 5) 26.06.2017 15:25
Moim wampirem była moja matka. Zamiast wspierać podcinała skrzydła. Ciągle marudziła i dołowała. Ciężko było funkcjonować z nią. Doprowadziła mnie do wyczerpania na tyle silnego, że skorzystałem z psychoterapii w Psychologgii. Dopiero to pozwoliło mi się trochę zregenerować psychicznie. Zorientowałem się ile bólu we mnie tkwiło.
odpowiedz
12345 (Ocena: 5) 17.11.2016 18:01
ja sobie poradziłam z wampirem energetycznym, którym był moj zawsze dominujący ojciec. kupiłam odpromiennik bio info, który pozwala odzyskać spokój wewnętrzny. wróciła pewność siebie, łatwiej być asertywnym, nie trzeba się na wszystko tak łatwo zgadzać
odpowiedz
Pisarz (Ocena: 5) 02.10.2016 19:37
Ciekawy artykuł jednak prawdziwy wampir energetyczny nie musi nic robić żebyś miał odczucia ból głowy, ból mięśni oraz brak energii w dalszej przyszłości żebyś ciężko chorował. Taki człowiek nie jest zły ale dobry też nie jest bo gdyby na wszystkich swoich myślach był pozytywny to by się tak nie działo to coś w aurze i bioenergii zachęcam do takiego rozważania narzekacze co najwyżej denerwują a prawdziwy wampir może nieświadomie zniszczyć czyjeś życie jest to dziwne i trudne ale niestety prawdziwe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2015 19:45
Też przez to przechodziłam…. byłam załamana, nic mi się nie chciało, ciągle bym spała…. Pomogło mi oczyszczenie aury ze strony energiaduchowa.pl , po takim zabiegu stanęłam na nogi i znowu zaczęłam się starać, aby moje życie szło w odpowiednim kierunku.
odpowiedz
Malvinka (Ocena: 5) 18.07.2013 09:25
Po tym artykule ciezko sie odezwac do kogo kolwiek zeby nie pomysl ze jestes wampirem.Czy ktos z was pomyslal o tym piszac to? Od 30 lat rozmawiam i kontaktuje sie z ludzmi ale zeby w tak podly sposob manipulowac czyjas chora glowa i nazwac druga istote potworem bo nie chce sluchac twoich problemow -odejdz stad -nie lubimy cie -jestes wampirem energetycznym...Oddaj mi moja energie ...Moze poprostu bedziemy chodzic w kaftanach zeby przypadkiem kogos nie skrzywdzic;odebralas mi energie -ojejku o jejku...Moze z psychologiem o tym pogadajcie ...Pani wladzia spod 5 odbiera mi energie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie