Ktoś robi to w Twojej obecności? Po tym poznasz, że Cię nie lubi

Gesty, które nie pozostawiają wątpliwości: wielkiej przyjaźni z tego nie będzie.
Ktoś robi to w Twojej obecności? Po tym poznasz, że Cię nie lubi
Fot. Unsplash
12.09.2018

Każdy człowiek chciałby być powszechnie lubiany i szanowany. Zawsze lepiej wzbudzać pozytywne, niż negatywne emocje. Sympatia innych ludzi sprawia, że żyje nam się lepiej, łatwiej i przyjemniej. Różnie z tym jednak bywa. Tak jak my za kimś nie przepadamy - tak samo ten ktoś ma prawo unikać naszego towarzystwa. Z najróżniejszych, często znanych tylko jemu, powodów.

Zobacz również: 10 powodów, dlaczego inni nie lubią Cię od pierwszego wejrzenia

Nic na to nie poradzimy, ale chyba warto wiedzieć, kto nie ma ochoty na kolegowanie się z nami. Tylko jak odczytać jego prawdziwe intencje, skoro nie wykonuje wobec nas gwałtownych gestów, a tym bardziej nie mówi o swoich uczuciach wprost? Dobrze wychowany człowiek nawet najbardziej negatywne emocje potrafi ukryć pod dobrymi manierami i sztucznym uśmiechem.

Zdradza to na łamach independent.co.uk Joe Navarro, były agent FBI i autor książki poświęconej mowie ciała.

Według niego możemy starać się udawać, że jest inaczej, ale prawdziwej niechęci nie sposób ukryć. Nad niektórymi odruchami naszego ciała nie da się zapanować. I to właśnie na ich podstawie możemy stwierdzić, czy druga osoba zwyczajnie nas nie lubi. To nie tylko kwestia miny czy spojrzenia.

#1 Ułożenie stóp

Ekspert przekonuje, że to najważniejsza wskazówka, bo o ile jesteśmy w stanie panować nad swoją mimiką czy gestami wykonywanymi dłońmi, tak stopy pozostają poza naszą świadomą kontrolą. Jeśli te skierowane są na zewnątrz, niemal gotowe do ucieczki, to ich właściciel nie darzy nas sympatią.

#2 Klatka piersiowa

Podobnie w przypadku tej części ciała. Jeśli jest skierowana do nas - rozmówca czuje się swobodnie i na pewno nie jest naszym wrogiem. W przeciwnym razie przybrałby pozycję na zewnątrz, aby uniknąć zbyt bliskiego kontaktu.

Zobacz również: Po tym poznasz, że Twoja koleżanka z pracy to PSYCHOPATKA. 15 ewidentnych objawów

#3 Zaciśnięte usta

To ewidentny sygnał, że druga osoba raczej za nami nie przepada. Przygryzanie warg to reakcja obronna i sposób na radzenie sobie ze stresem.

#4 Ruchomy język

Kiedy ten wędruje po całym wnętrzu ust i można zobaczyć, jak ociera się o wewnętrzną stronę policzków - nic z tego nie będzie. Rozmówca próbuje poskromić negatywne emocje.

#5 Dotykanie szyi

Zazwyczaj robimy to całkowicie bezwiednie w reakcji na stres. Ten towarzyszy nam zwłaszcza wtedy, kiedy musimy obcować z kimś, za kim nie przepadamy.

Co najciekawsze, opisywany w wielu podręcznikach poświęconych mowie ciała przykład rąk skrzyżowanych na klatce piersiowej wcale nie musi oznaczać braku sympatii. Taka postawa to nie sygnał, że druga osoba nas nie lubi. W ten sposób niektórzy ludzie dodają sobie pewności siebie, kiedy są nieśmiali. Nie ma w tym nic negatywnego.

Zobacz również: Osób o tych imionach Polacy nie lubią. Źle się kojarzą

Przez lata wszyscy śmiali się z jej krzywej twarzy. Już tak nie wygląda
Przez lata wszyscy śmiali się z jej krzywej twarzy. Już tak nie wygląda - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.09.2018 23:42
bzdury
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2018 09:50
Mam głupi odruch dotykania szyi za każdym razem, jak jestem w towarzystwie ponadprzeciętnie atrakcyjnego mężczyzny. Nie ufałabym podręcznikowej mowie ciała.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie