Nastolatek przestał chodzić do szkoły z dnia na dzień. Powód okazał się zaskakujący

Nikt nie wie, jak mu pomóc.
Nastolatek przestał chodzić do szkoły z dnia na dzień. Powód okazał się zaskakujący
Fot. Unsplash
05.09.2018

Uzależnienie robi z człowieka niewolnika. Ludzie dotknięci nałogiem potrafią w środku nocy jechać na stację benzynową po ciasteczka, wydać ostatnie pieniądze na alkohol, a nawet sprzedać pendrive’a członka rodziny z pracą magisterską, aby mieć dodatkowe środki na działkę narkotyków.

Czas na wylogowanie, czyli dlaczego warto odpocząć od smartfona

Jednym z uzależnień, o których mówi się często w ostatnich latach, jest uzależnienie od gier komputerowych i gier video. Najczęściej dotyka ono nastolatków. Zdarza się, że uzależnieni tracą oni kontakt z rzeczywistością i zaniedbują codzienne obowiązki. Tak się stało w przypadku 13-letniego Sama, który przestał chodzić do szkoły.

Zaczęło się od kłopotów rodzinnych

Ludzie nie bez przyczyny uciekają w nałogi, a historia Sama jest tego najlepszym przykładem. Chłopak przestał odchodzić od komputera, kiedy u jego matki zdiagnozowano raka piersi. To było dla niego tak trudne doświadczenie, że musiał się od niego zdystansować. Bardzo popularna gra Fortnite mu w tym pomogła. Chłopak twierdzi, że w ten sposób woła o pomoc.

Przez swoje uzależnienie Sam w ubiegłym roku uczęszczał do szkoły przez zaledwie cztery tygodnie. Korzystał również z karty kredytowej rodziców, aby kupić dodatki do gry. W efekcie wydał w ciągu dwóch miesięcy 380 dolarów, informuje portal popularne.pl.

Sam jest świadomy istnienia uzależnienia

„Czuję, że tęsknię za starym mną. Chciałbym być w stanie powstrzymać moje uzależnienie i spróbować uciec od gier. Ale to nie jest takie proste. Martwię się o siebie i swoje zdrowie. Martwię się, że już nigdy nie zobaczę mojej rodziny. Właśnie zostałem wciągnięty w świat gier komputerowych i nie mogę z tego wyjść” – czytamy dalej jego wyznanie.

W chłopaku trwa walka pomiędzy chęcią do porzucenia gry a brakiem odwagi i siły. Jego wola nie ma potwierdzenia w uczuciach. Sam nie potrafi sobie wyobrazić tego, że konsola zniknie.

Rodzice próbowali mu pomóc

Niejednokrotnie usiłowali pozbyć się konsoli. „To powodowało wiele konfliktów między mną a Brendanem, ponieważ próbowałam bronić Sama, choć prawdopodobnie nie powinnam była tego robić” – podaje wypowiedź kobiety popularne.pl. Sprawę komplikuje też strach przed oskarżeniem o znęcanie się nad dzieckiem. Mogłoby ono paść, gdyby Sam wpadł w histerię.

LIST: „Blade dziewczyny krytykują moją opaleniznę. Wolę być skwarkiem niż białą ścianą!”

Nastolatek jest jednym z wielu uzależnionych. Gra Fortnite ma wiele fanów, a media co jakiś czas rozpisują się o dzieciach, które wpadły przez nią w uzależnienie. Gra w nią około 125 milionów ludzi na całym świecie.

 

8 nietypowych rzeczy, które można umyć w zmywarce, a Ty nie miałaś o tym pojęcia
8  nietypowych rzeczy, które można umyć w zmywarce, a Ty nie miałaś o tym pojęcia - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Zooo (Ocena: 5) 19.09.2018 22:01
Zanim zdazylam doczytac wiedzialam ze bedzie o Fortnite. Znam duzo gosci uzaleznionych od tej gry Ale poza tym to bardzo fajna gra
odpowiedz

Polecane dla Ciebie