Najgorsi pasażerowie samolotów. Módl się, aby ich nigdy nie spotkać

Wszystkich łączy jedno - po 5 minutach podróży mamy ich dosyć.
Najgorsi pasażerowie samolotów. Módl się, aby ich nigdy nie spotkać
Fot. Unsplash
21.08.2018

Czekałaś na ten moment wiele miesięcy. Marzyłaś o dłuższym, zagranicznym wyjeździe i twoje marzenie wreszcie zaczyna się spełniać. Zdążyłaś zająć swoje miejsce w samolocie i z przyjemnością myślisz o czekających cię atrakcjach. Niestety w pewnym momencie uświadamiasz sobie, że wcześniej będziesz musiała znieść jeszcze jedno utrudnienie. Twojego współpasażera lotu. A ci potrafią dać się we znaki.

7 typów nieznośnych ludzi, których spotykamy każdego dnia

Wśród nich można wymienić kilka charakterystycznych typów. Trudno powiedzieć, który z nich jest najgorszy.

Gawędziarz

Zagłębiasz się w siedzenie ze słuchawkami na uszach albo książką na kolanach i próbujesz skupić się na rozrywce. On wkracza do akcji właśnie wtedy. Najpierw zadaje niezobowiązujące pytanie, a zachęcony uprzejmą odpowiedzią, posuwa się coraz dalej. Na nic zdają się delikatne chrząknięcia czy niezadowolona mina – gawędziarz opowiada do kogo albo po co leci, jaki rodzaj relacji łączy go z daną osobą lub miejscem i zarzuca cię istnym gradem historyjek, których nie masz najmniejszej ochoty słuchać. Najgorsze jest to, że to miła osoba i czujesz lekkie wyrzuty sumienia z powodu negatywnych odczuć względem niej. Ale masz do wyboru jedno: stanowczo przerwać wywód albo męczyć się dalej.

Matka z niemowlęciem

Musiała usiąść właśnie obok ciebie. W myślach bluzgasz bardziej niż uliczni chuligani, a na płaczące dziecko nawet nie chcesz patrzeć. Zastanawiasz się, jak można zabrać w tak długą podróż tak małe dziecko, skoro najwyraźniej jego mamusia i tatuś wybierają się w podróż na wczasy, a nie z powodu pilnej potrzeby. Obiecujesz sobie w duchu, że następnym razem zabierzesz ze sobą zatyczki do uszu.

Fan elektroniki

Jak tylko jest to możliwe, odpala laptopa albo telefon. Ma wyciszony dźwięk, ale na tyle, że doskonale słyszysz wszystkie odgłosy, a one przeszkadzają ci w twoich własnych aktywnościach. Na dodatek w przypadku posiadacza laptopa, doskonale słyszysz uderzenia palców w klawiaturę. Masz wrażenie, ze zaraz wysiądą ci bębenki. Zastanawiasz się, czy poprosić sąsiada o zachowywanie się ciszej, ale masz wątpliwości. W końcu ma prawo korzystać z laptopa, a dźwięk nie roznosi się na cały samolot.

Typy ludzi, którzy zatruwają nam życie

Bagażowy

Ma mnóstwo walizek i toreb. Zajął nimi wszystkie schowki. Ty musisz kulić się ze swoim na siedzeniu. Ta osoba nie przejmuje się też tym, że okupuje podłokietnik i zajmuje swoją osobą oraz swoimi rzeczami więcej miejsca niż wypada. Na twoje zarzuty odpowiada, że przecież ty nie masz tyle walizek i możesz się ścisnąć w fotelu, ponieważ masz mniejsze gabaryty.

Kilkuletnie dziecko

Biega w przejściu, krzyczy i rozrzuca zabawki. Budzi tym irytację u wszystkich pasażerów, ale wiadomo, że niewiele można zrobić w takiej sytuacji. W ślad zanim przemieszcza się też matka albo ojciec, któremu nie udaje się uciszyć potomka. Właściwie ich działanie przynosi odwrotny efekt – pociecha zaczyna krzyczeć głośniej w sprzeciwie przed zakazem zabawy.

Prostak

Głośno kicha i nie zasłania przy tym ust, wydaje też głośne dźwięki przy konsumpcji, a nawet cicho beka. Sprawia wrażenie, jakby w ogóle nie interesowało go to, czy komuś przeszkadza. Żyje w swoim świecie i udaje, że ciebie nie widzi.

5 oznak, że jesteś psychopatką

Podrywacz

Uśmiecha się uwodzicielsko i zagaduje, jak tylko uda ci się wygodnie rozsiąść. Dopytuje dlaczego wybrałaś się w podróż i stopniowo przechodzi do coraz bardziej intymnych pytań. Odpowiadałaś mu tylko z uprzejmości, ale w końcu orientujesz się, że on odebrał to jako zachętę. Nie wiesz, jak możesz się go pozbyć. Próbujesz wspomnieć o chłopaku, ale jego nie zraża żaden rywal. To typ bezczelnego podrywacza.
 

Polecane wideo

Ona marzy o tym, by znaleźć chłopaka. Ludzie twierdzą, że jest bez szans
Ona marzy o tym, by znaleźć chłopaka. Ludzie twierdzą, że jest bez szans - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.08.2018 12:26
Najgorsze są wrzeszczące dzieciaki, które potrafią tak „umilić” nawet kilkanaście godzin lotu bez chwili spokoju oraz nawet chyba gorsze- grubas. Wylewa się na Twoje siedzenie jak siedzi obok bądź aż wgniata w Twoje kolana jak siedzi przed Tobą. Jeśli przekraczają jakaś wagę to powinni wykupywać dodatkowe miejsca obok i za sobą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.08.2018 23:12
Przecież do samolotu można zabrać ze sobą tylko jeden nieduży bagaż podręczny, samolot to nie pociąg papilocie...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.08.2018 13:14
z tym bagazowym to troche przesada linie lotnicze pozwalaja miec jedna walizke podreczna w samocie i torebke / plecak . Ten kto pisal ten artykul chyba nigdy nie latal . Do tego zalezy od gtupy osoby ktore sa przy oknie sa zazwyczaj w 2/3 grupie od przyejwcia w 4/5 i czasem nie ma miejsca juz dla ostatniej grupy i walizki trzeba oddac przy wejsciu do samolotu . Nie mozna miec wiecej bagazu w kabinie, wiec kto pisze te artykuly ? Matoly ? Poza tym matka z dzieckiem nie jest az taka zla nie wszytskie dzieci placza , gorzej jest leciec kolo grubasa gdzie jego tylek sie wlewa na siedzenie innych .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie