Uff! Udowodniono, że przeklinanie, bałaganiarstwo i lenistwo świadczą o inteligencji

Naukowcy nie mają wątpliwości: im więcej wad, tym bardziej chłonny umysł.
Uff! Udowodniono, że przeklinanie, bałaganiarstwo i lenistwo świadczą o inteligencji
fot. Unsplash.com
08.08.2018

Sposobów na zmierzenie inteligencji jest kilka, a najpopularniejszy z nich polega na ocenie IQ. Tej dokonuje się na podstawie wyniku testu inteligencji. Nie zawsze jest jednak możliwość, aby go wykonać. Nie każdy też się na to decyduje, bo strach przed kompromitacją okazuje się silniejszy, niż ciekawość. Na szczęście są też inne metody.

Zobacz również: Urodzeni w tych miesiącach są grubsi. Mają wrodzoną skłonność do tycia

Czasami wystarczy obserwować człowieka i jego zachowanie, by móc ocenić jego mądrość. Z pomocą przychodzą zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat. Chłonny umysł objawia się nie tylko szybkim kojarzeniem faktów, pięknym wysławianiem się czy najwyższymi ocenami w szkole. Świadczą o tym również znacznie mniej oczywiste przesłanki.

Wszystko wskazuje na to, że im więcej masz wad, tym sprawniej pracuje twój mózg - przekonuje buzz.gazeta.pl.

inteligencja

fot. Unsplash

1. Bałaganiarstwo

Osoby, które nie potrafią zapanować nad swoim najbliższym otoczeniem, raczej nie są postrzegane jako specjalnie rozgarnięte. To błąd. Badania wykazały, że im większa inteligencja, tym mniejsza przywiązanie do takich szczegółów jak np. porządek. Ludzie mądrzy wolą spędzać czas w bardziej twórczy sposób. 

inteligencja

fot. Unsplash

2. Przeklinanie

Wydaje się, że im gorsze słownictwo, tym większe ograniczenie umysłowe. Ktoś używający ku*** jako przecinka raczej nie jest postrzegany jako specjalnie inteligentny. I słusznie, bo mądrzy ludzie znają znacznie więcej brzydkich słów i potrafią nimi twórczo żonglować.

Zobacz również: Osób o tych imionach Polacy nie lubią. Źle się kojarzą

inteligencja

fot. Unsplash

3. Późne zasypianie

Im bardziej chłonny umysł, tym większy problem z zaśnięciem wczesnym wieczorem. Ludzie inteligentni mają bardzo bogate życie wewnętrzne, więc nadmiar myśli bardzo im to utrudnia. Nie wspominając o tym, że pewnie zarywają noce czytając wielkie dzieła literackie albo zastanawiając się nad tym, jak naprawić świat.

inteligencja

fot. Unsplash

4. Lenistwo

Badania wykazały, że im mniej rozgarnięty człowiek, tym więcej potrzebuje bodźców, żeby się nie nudzić. Mało inteligentni ludzie są pracowici, bo dla nich liczą się wymierne efekty. Inteligent potrafi nic nie robić i jest mu z tym dobrze. Tylko mądry człowiek potrafi siedzieć bezczynnie przez kilka godzin zajmując się wyłącznie rozmyślaniem. 

inteligencja

fot. Unsplash

5. Skromność

To akurat nie wada, ale warto wspomnieć i o tym odkryciu. Człowieka inteligentnego poznasz po tym, że nie szczyci się swoją mądrością. Nie próbuje też nikogo przekonać, że jest od niego mądrzejszy. Rozum podpowiada mu, że to nic nie zmieni.

Wynik 5/5 nie pozostawia wątpliwości, że jesteś w jednej drużynie z Albertem Einsteinem czy Stephenem Hawkingiem.

Zobacz również: Naukowcy odkryli kobietę idealną. To ona! (Poznaj jej wymiary)

Polecane wideo

Ona naprawdę nie ma żadnych wad. Każda dziewczyna chciałaby mieć takie włosy, ciało, twarz...
Ona naprawdę nie ma żadnych wad. Każda dziewczyna chciałaby mieć takie włosy, ciało, twarz... - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.5 / 5
rab (Ocena: 5) 01.08.2019 07:40
Widzę, żeś alfą i omegą. Poszukaj badań bo niestety Twoja wypowiedź wskazuje, że jesteś kretynką. heh
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.08.2018 11:46
to ja wole byc malo inteligentna
odpowiedz
Badziewie (Ocena: 2) 09.08.2018 06:54
Wszystko oprócz zasypiania późniego to kłamstwo. Nie chodzi o bałaganiarstwo, a o to że ludzie zajęci pracą naukową W TYM MOMENCIE mają bałagan na biurku. Nie przeklinanie jak szewc, a znajomość słownictwa -rowniez brzydkiego. Poza tym ja tam słyszałem że inteligentni potrzebują silniejszej stymulacji- przez to częściej sięgają po narkotyki. A skromność to już kompletnie nie, większość wybitnych naukowców, nie mówiąc już o takich jak Newton, była bardzo przekonana o swoim geniuszu i okazywała to. Poza tym autor myli inteligencję z mądrością
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2018 21:21
Posiadam wszystkie te cechy...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2018 09:36
no to jestem einsteinem w podnicy ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie