6 kobiecych osobowości psychologicznych. Którym z nich jesteś Ty?

Sprawdź.
6 kobiecych osobowości psychologicznych. Którym z nich jesteś Ty?
Fot. Unsplash.com
06.07.2018

Każda z nas jest inna i każda z nas posiada nieco odmienne cechy charakteru. Chociaż typów osobowości jest naprawdę wiele, to jednak łatwo wyróżnić 6 najbardziej powszechnych z nich.

Typy ludzi, którzy zatruwają nam życie

Którym z nich jesteś ty? Portal allwomenstalk.com wskazuje na ich cechy wyróżniające.

Kobieta histeryczka

Termin „histeryczka” nie brzmi zbyt dobrze i może kojarzyć się z osobą, która ma problemy natury psychologicznej. Według psychologów ten typ jest bardziej emocjonalny i stresuje się w większym stopniu niż inne, gdy coś się dzieje. Poza tym jest odrobinę aspołeczny. Używa mimiki i gestów. Charakteryzuje się również narcyzmem.

kobiece typy osobowości

Fot. unsplash.com

Kobieta pasywno-agresywna

Typ pasywno-agresywny jest bardzo uparty i leniwy. Nie lubi pracy i najchętniej się od niej wymiguje. W życiu ceni przyjemności i żyje chwilą. Często nie myśli o konsekwencjach, jakie mogą się pojawić w wyniku zaniedbania niektórych spraw.

Kobieta zależna

Unika podejmowania decyzji samodzielnie. Lubi, gdy ktoś robi to za nią. Słowo „odpowiedzialność” brzmi dla niej obco. Chętnie wspiera się na ramieniu innych osób. Zdarza się, że ich wykorzystuje. Potrafi rozpoznać kogo i na ile może wykorzystać. Nie muszą to być mężczyźni. Gra sierotkę Marysię. Owa zależność nie przejawia sie w sprawach materialnych – dotyczy wyłącznie odpowiedzialności.

kobiece typy osobowości

Fot. unsplash.com

Kobieta lękliwa

To typ osobowości, który bardzo przejmuje się opinią innych. Obawy dotyczą wyglądu, zachowania, a nawet zainteresowań. Taka kobieta płynie zgodnie z kierunkiem fali. Podąża za tym, co mówią i robią inni. Swoje prawdziwe zdanie ukrywa. Czuje strach, że nie będzie pasować do reszty. Czasami bywa przez to śmieszna, bo nie potrafi uzasadnić „swojego” zdania. Lęk towarzyszy jej również przy podejmowaniu decyzji. Panicznie boi się, że popełni błąd.

Osób o tych imionach Polacy nie lubią. Źle się kojarzą

Kobieta maniak

W tym przypadku nazwa sugeruje coś negatywnego, ale oznacza po prostu kobietę, która ma obsesję na punkcie doskonałości. Zwraca uwagę na każdą rzecz, nawet tę najmniejszą. Jest dobrze zorganizowana. Można na nią liczyć. Cechuje ją też odpowiedzialność.

Kobieta sadomasochistyczna

Cieszy się z nieszczęścia innych ludzi. Lubi, gdy inni cierpią. Można ją określić jako typową Polkę, która żyje życiem innych, ale w negatywnym kontekście. Ciągle się porównuje i to porównanie wypada na jej niekorzyść. Dzieje się to z jej winy, ponieważ nie stara się wprowadzić zmian w swoim życiu. Zamiast tego woli, aby innym również nie powodziło się dobrze.
 

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 19.07.2018 01:01
Nie jestem żadnym z tych typów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.07.2018 15:56
Nienawidzę ostatniego typu, najchętniej bym powybijała takie wredne dziwska, których jest na świecie multum, a zwłaszcza w cebulandii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2018 11:12
wszystko bije ksiezniczka maniak
odpowiedz
Kasia (Ocena: 1) 06.07.2018 08:20
Co za bzdury....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2018 08:04
Jestem połączeniem wszystkich tych typów, no może poza ostatnim. :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie