Typy ludzi, którzy zatruwają nam życie

Na pewno są też wśród twoich znajomych!
Typy ludzi, którzy zatruwają nam życie
Fot. Unsplash
22.06.2018

Są ludzie, przy których czujemy się wspaniale i ludzie, przy których mamy ochotę zniknąć. Z tymi pierwszymi jest jak najbardziej wskazane utrzymywanie relacji. Jeżeli chodzi o drugich, bez żadnych skrupułów możemy zerwać z nimi znajomość.

30 rzeczy, które powinnaś zrobić przed trzydziestką. Sprawdź, czy nie przespałaś życia

Niektórzy ludzie mają obiekcje, a wręcz czują wyrzuty sumienia przed skończeniem znajomości z innymi ludźmi. Zwłaszcza w takich przypadkach, kiedy jedne spotkania przebiegają dobrze, a drugie źle. Może pojawić się złudzenie, że ta osoba nie jest taka zła albo ma chwilowe problemy. Mimo wszystko dla własnego dobra, lepiej tego nie roztrząsać i nie robić sobie wyrzutów sumienia. Jakiekolwiek raniące nas zachowania powinny być sygnałem ostrzegawczym.

Jakich ludzi lepiej pozbyć się ze swojego otoczenia?

Ludzie zakompleksieni i aroganccy

Ludzie zakompleksionych można podzielić na dwa typy. Niektórzy są nieszkodliwi, a inni toksyczni. Swoje niskie poczucie wartości próbują podbudować cudzym kosztem, czyli tobą. To właśnie z ich strony padają uszczypliwe uwagi, chamskie komentarze i uwagi mające na celu zniszczenie twojej pewności siebie. Często towarzyszą im złośliwe uśmieszki oraz lekceważące spojrzenia. Takie działanie ma cię zbić z tropu i przeważnie idzie w parze z arogancją.

toksyczni ludzie

Fot. unsplash.com

Ludzie zawistni

Nie potrafią znieść twoich sukcesów, nawet jeśli chodzi o drobiazgi typu powstrzymanie się od słodyczy przez tydzień. O rzeczach większego kalibru, czyli na przykład awansie na kierownicze stanowisko czy opanowaniu języka obcego na poziomie zaawansowanym lepiej nie wspominać. Zjedliby cię żywcem. Najlepsze jest to, że chociaż sami mogliby się postarać o pozytywne zmiany w swoim życiu, nic z nim nie robią. Wolą przeszkadzać innym w osiągnięciu celu. Ty czujesz się wręcz winna w ich towarzystwie, że coś masz, chociaż sama na to zapracowałaś.

Ludzie, którzy nie dostrzegają swoich błędów i wad

To tzw. ofiary. Osoby te nie szukają winy w sobie. Zawsze kiedy spotyka je coś złego, na przykład tracą pracę, obwiniają o to cały świat – wszystkich, tylko nie siebie. Kiedy nie mogą znaleźć lepszej pracy, mają pretensje do tych, którzy zajmują świetne stanowiska. Nie widzą albo nie chcą widzieć, że zaniedbały naukę i pracę, więc ich kłopoty są wyłącznie ich winą. Tak samo jest w innych sferach życia, nie tylko zawodowej. Życie w ich towarzystwie stanie się dla ciebie wiecznym wyrzutem sumienia. Będą podważać twoje osiągnięcia, mówiąc, że masz szczęście, chociaż nie jest to prawda. Ty masz, bo się starałaś. Oni nie mają, bo się nie starali. Ten typ człowieka raczej się nie zmienia.

Ludzie, którzy się wywyższają

Ich również się wystrzegaj. Mają o sobie zbyt wysokie mniemanie i również podważają twoje sukcesy. Uważają, że nigdy im nie dorównasz i tak właśnie cię traktują – jak gorszą osobę. Niewykluczone, że spotykają się z tobą tylko dlatego, aby poczuć się jeszcze lepiej. Zachowanie tych ludzi sprawi, że przestaniesz się cieszyć swoimi sukcesami i dostrzegać ich wartość.

toksyczni ludzie

Fot. unsplash.com

Ludzie, którzy nas krytykują i oceniają

Ta ocena dotyczy zarówno wyglądu, zachowania, jak i życiowych decyzji. Wszystko jest pod obstrzałem krytyki. W końcu zaczynamy tracić pewność siebie i mamy problem z podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Obawiamy się, ze znowu będzie „źle”.

PSYCHOTEST: Pierwsze, co zobaczysz na tych obrazkach, zdradza kim naprawdę jesteś

Ludzie, którzy notorycznie kłamią

Nie chodzi o osoby, którym zdarzają sie drobne kłamstwa. Mamy na myśli osoby, którym kłamstwo towarzyszy w życiu prawie codziennie i które okłamują w poważnych sprawach. Na przykład takich jak skończenie studiów, liczba byłych partnerów czy sytuacja rodzinna. Rozmawiając z nimi, nigdy nie możemy mieć pewności, że mówią prawdę.

Ludzie, którzy są pesymistami

Zgaszą każdy twój uśmiech. Już na sam ich widok humor ci się pogarsza. Prawie zawsze mają skwaszoną minę. We wszystkim dopatrują się wad. Wszędzie wietrzą spisek. Ciągle spodziwają się czegoś złego. Towarzystwo tych ludzi to udręka.

Komentarze (4)

Ocena: 4.25 / 5
gość (Ocena: 2) 23.06.2018 12:08
Ludzie pesymistyczni? Ja zaś nie lubię optymistycznych ludzi, którzy ze wszystkiego się śmieją i są wiecznie uśmiechnięci.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.06.2018 22:30
Mam taką znajomą, która kiedyś była moją koleżanką, ale odkąd stała się dla mnie taka jak opisana osoba w artykule, zerwałam z nią jakiekolwiek kontakty. Szkoda jeszcze tylko, że pracuje nieraz ze mną na jednej zmianie. Nienawidzę tej dziewuchy, nie cierpię jej charakteru, ma tak zj*bany charakter, że współczuje jej synkowi, że ma za matkę taki toksyczny pustostan. Najlepsze jest to, że kiedyś taka nie była, ale odkąd jej życie zaczęło się sypać, a mi zaczęło się wszystko układać, w ciągu pół roku zrobiła się wrednym suczyskiem nie do poznania.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.06.2018 19:31
oh mialam taka szefowa kiedys - najdelikatniej jak potrafie - matol nie potrafil wykonywac swoich podstawowych obowiazkow , co tam obowiazkow pisma z 7 zdan zlozonych stworzyc ale karala podwladnych za jej zdaniem niepasujacy kolor obuwia, ten typ byle dopierdziec do emeryturki zatruwajac innym zycie i rozsiewajac na ich temat absurdalne plotki na terenie zakladu - oczywiscie jak sprawa sie rypla to ona nic takiego nie robila a proszenie innych o potwierdzenie faktu to jak zakladanie im petli na szyje, nie mieli by zycia pozniej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo