Każdy psychopata uwielbia ten smak. Sprawdź, co ulubione jedzenie mówi o Tobie

Słodki, słony, gorzki, kwaśny czy pikantny?
Każdy psychopata uwielbia ten smak. Sprawdź, co ulubione jedzenie mówi o Tobie
Fot. Unsplash/iStock
09.05.2018

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale w tym przypadku jak najbardziej warto. Okazuje się bowiem, że nasze preferencje smakowe wcale nie są kwestią przypadku. To, czy uwielbiasz słone przekąski, a może nie potrafisz sobie wyobrazić życia bez solidnej dawki cukru - bardzo dużo o tobie mówi. Każdy z nich kojarzy nam się z czymś innym i kiedy dominuje w naszym jadłospisie, wtedy możemy uznać to za komunikat.

 Ty też masz takie palce? Naukowcy już wiedzą, co to oznacza

Uwielbienie dla smaku pikantnego, gorzkiego czy kwaśnego to nie tylko kwestia przyzwyczajenia. Często chodzi również o wyrażenie siebie. Jemy, by stłumić głód, ale przy okazji pokazać swój charakter. Zazwyczaj dzieje się to całkowicie bezwiednie i nie mamy na to żadnego wpływu. Według doktora Alana Hirscha, amerykańskiego neurologa i psychiatry, smak to wręcz metafora naszego wnętrza - czytamy na dailymail.co.uk.

Specjalista wyróżnia pięć grup smaków. Zastanów się, po który z nich sięgasz najchętniej i sprawdź, co to oznacza. Ten wybór mówi o tobie więcej, niż przypuszczasz. Zdecyduj już teraz, zanim poznasz ukryte znaczenie - pikantny, gorzki, słodki, kwaśny czy słony?

ulubiony smak a osobowość

fot. Unsplash

Słodki

Jesteś osobą bardzo pozytywnie nastawioną do życia i ludzi. Nigdy nie szukasz dziury w całym. Zamiast tego, potrafisz cieszyć się z małych rzeczy. Rzadko się smucisz i złościsz, bo wychodzisz z założenia, że tylko pozytywna energia jest w stanie zmienić świat na lepszy.

Nigdy nie odmawiasz pomocy, a wręcz garniesz się do tego, by ułatwić życie najbliższych. Robisz to całkowicie bezinteresownie, nie oczekując zapłaty czy nagrody.

Słony

Uwielbiasz rywalizację. Masz w sobie mnóstwo ambicji i chęci udowodnienia innym swojej prawdziwej wartości. Wciąż się ścigasz, więc masz skłonność do pracoholizmu. Mało co robisz bezinteresownie, bo nagroda jednak by się przydała.

Bardzo szybko tracisz nerwy. Nawet drobnostka potrafi wyprowadzić cię z równowagi i doprowadzić do ataku furii.

Zobacz również: PSYCHOTEST: Co widzisz na obrazku? Pierwsza myśl mówi o Tobie wszystko!

ulubiony smak a osobowość

fot. Unsplash

Kwaśny

Stwarzasz wrażenie osoby wiecznie niezadowolonej. Nie tylko z innych, ale przede wszystkim z siebie. Wciąż jest ci mało i mierzysz coraz wyżej. Nie musi to jednak oznaczać chorobliwej ambicji, ale raczej wysokie standardy.

Potrafisz wyrazić swoje niezadowolenie, dezaprobatę czy gniew. Jeśli uznasz, że ktoś zasługuje na reprymendę, to nie wahasz się nawet chwili. Od życia chcesz coraz więcej.

Gorzki

W tym przypadku ekspert nie ma dobrych wiadomości. Według przeprowadzonych przez niebo badań uwielbienie dla smaku gorzkiego może wskazywać na bardzo trudny charakter. Osoba taka zazwyczaj nie potrafi grać w grupie i jest wręcz antyspołeczna.

Przypisywane jej cechy charakteru to m.in. bezduszność, brak wrażliwości oraz manipulowanie innymi ludźmi. W skrajnych przypadkach mamy do czynienia z groźnym psychopatą.

Zobacz również: PSYCHOTEST: Na co naprawdę cię stać?

ulubiony smak a osobowość

fot. Unsplash

Pikantny

Bardzo szybko się nudzisz, więc nie potrafisz zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Wciąż szukasz nowych wrażeń. Im mocniejszych, tym lepiej, bo ryzyko to nieodłączny element twojej osobowości. Dopiero wtedy czujesz, że żyjesz.

Brzmi ekscytująco, ale to nie zawsze pożądane. Masz skłonność do podejmowania niezbyt odpowiedzialnych decyzji, za które później przyjdzie ci zapłacić. Wypadałoby się jednak trochę uspokoić i ustatkować.

Według doktora Alana Hirscha wyczytywanie cech osobowości z ulubionego smaku to wcale nie wróżenie z fusów. Sam nazywa ten zabieg „ucieleśnionymi metaforami”. Jak przekonuje, ludzki charakter naprawdę ma sporo wspólnego z tym, co lubimy jeść. A, że mówi to neurolog i psychiatra, chyba musimy mu uwierzyć na słowo.

Nikt z nas nie jest w stanie funkcjonować opierając się wyłącznie na jednym z nich, ale któryś smak zawsze okazuje się dominujący. To właśnie on w decydujący sposób wpływa albo stanowi uzewnętrznienie naszej osobowości.

Czy w Twoim przypadku wszystko się zgadza?

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.05.2018 10:57
słony - i prawda w moim przypadku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.05.2018 17:19
lubię wszystkie oprócz słodkiego, i w sumie zgadza sie to że jestem antyspołeczna i łatwo wpadam w depresje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2018 13:27
Lubię słone,kwaśne, pikantne i czasami słodkiego. Oprocznicy interpretacji dla smaku słodkiego, wszystko się zgadza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2018 23:34
Lubie słodkie choć zdarza się, że baardzo ciągnie mnie do słonego. I opis słonych potraw w 99 mnie opisuje. Może jednak coś w tym jest?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2018 17:58
Slony.pikantny i gorzki. Prawda.wszystko sie zgadza.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo