Tak zachowują się osoby INTELIGENTNE EMOCJONALNIE. Bierz z nich przykład

Oblicz swój EQ, czyli wskaźnik inteligencji emocjonalnej.
Tak zachowują się osoby INTELIGENTNE EMOCJONALNIE. Bierz z nich przykład
źródło: unsplash.com
23.03.2018

Ludzie inteligentni emocjonalnie odznaczają się wysokim stopniem poziomu adaptacji.  Potrafią szybko odnaleźć się w nowym otoczeniu, bo do zmian podchodzą bez uprzedzeń i rozumieją, że z czegoś musiały wyniknąć. Nie zniechęcają się, tylko doszukują pozytywnych stron w nowej sytuacji.  

Dobra samoorganizacja jest znakiem rozpoznawczym osoby z wysokim EQ. W jej słowniku nie istnieją takie zwroty jak "Wiem, że to ważna sprawa, ale nie chce mi się tego robić" czy "dzisiaj sobie odpuszczę, bo nikt mnie nie kontroluje". Jeśli zadanie należy do jej obowiązków, to wykonuje je, bo czuje się za to odpowiedzialna.

Zobacz również: PSYCHOTEST: Wskaż jeden rysunek i sprawdź, co oznacza Twój wybór

Nie obce jest jej prawidłowe interpretowanie ludzkich emocji. Podczas rozmowy uważnie słucha drugiej osoby i zwraca uwagę na jej gesty i mimikę twarzy. Dobrze rozwinięta empatia sprawia, że ludzie chętnie się jej zwierzają i doceniają porady. Jednocześnie ludzie z wysoką inteligencją emocjonalną potafią walczyć o swoje i powiedzieć "nie". Są asertywni, bo zdają sobie sprawę, ze swoich praw i nie pozwalają, aby ktoś w nie ingerował, albo nadużywał ich uprzejmości. 

Właściwa samoocena nie odstępuje ich na krok. Znają swoją wartość, dlatego ciężko jest ich obrazić. To bardzo istotna cecha, ponieważ dzięki temu czują się dobrze we własnej skórze i nie marnują czasu i nerwów aby przypodobać się innym.

Zobacz również: 30 przykazań, które każda kobieta przed 30. powinna zrozumieć... i ZAPAMIĘTAĆ!

 

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.04.2018 00:09
warszawo bierz przyklad z Gornego Slaska bo to wlasnie z Hanysowa pochodzi czterech noblistow,najwiecej mistrzow w fudbolu,naj mniej afer politycznych i najwiekszy mafiozo swiata Ryszard Kozina ktory nikogo nie pozbawil zycia i zapamietaj ze Hanys to nie slowian.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie