Wiosno przybywaj! Te, z pozoru trywialne, sposoby pomogą Ci ją poczuć

To, jak się czujesz, w dużej mierze zależy od Ciebie.
Wiosno przybywaj! Te, z pozoru trywialne, sposoby pomogą Ci ją poczuć
źródło: pxhere.com
21.03.2018

Podejrzewamy, że Ty również nie możesz doczekać się kiedy rano po wyjściu z domu poczujesz promienie słońca na twarzy i rzucisz w kąt wełniane swetry. Co prawda, kalendarzowa wiosna już nadeszła, ale pogoda nadal kurczowo trzyma się zimowych standardów. Zamiast narzekać weź sprawy w swoje ręce i poczuj wiosnę, zanim na zewnątrz będzie ciepło i kolorowo.  

Barwy, którymi się otaczamy wpływają na nasz nastrój. Kolorowe dodatki w mieszkaniu rozjaśnią pomieszczenia i wprowadzą przytulną atmosferę. Nie musisz inwestować majątku, wystarczy, że kupisz pastelowe maty na stół albo poduszki  na kanapę.

Usiądź przed lustrem i uśmiechaj się do siebie przez 60 sekund. Utrzymanie kącików ust w górze przez minutę sprawia, że nasze samopoczucie poprawia się o 30 procent w porównaniu do stanu wyjściowego. 

Aktywność fizyczna wprawia w pozytywny nastrój. Jeśli aktualnie nie masz dobrej kondycji fizycznej, to intensywne ćwiczenia przysporzą Ci więcej nerwów niż przyjemności. Weź to pod uwagę i zacznij wykonywać proste ćwiczenia albo wyjdź na marszobieg. 

Jeśli planujesz kupić nowy płaszcz czy torebkę na wiosnę, to nie czekaj, aż zrobi się ciepło tylko jak najszybciej wybierz się na zakupy. W sklepach już od dawna goszą wiosenne kolekcje, więc będziesz mieć w czym wybierać. W tym sezonie królować będzie wrzos, więc może skusisz się na coś w tym kolorze?

 Wiemy, że czas na nowalijki dopiero nadejdzie, ale kolorowo gotować możesz zawsze. Zabarwij ryż kurkumą, zrób zielone pierogi ze szpinakiem, albo kup niebieski barwnik spożywczy i przygotuj zupę w stylu Bridget Jones. 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie