Zalety bycia trzydziestolatką

To najlepszy okres w życiu kobiety!
Zalety bycia trzydziestolatką
Fot. Thinkstock
11.02.2018

Niektórzy mówią, że życie zaczyna się po 30-tce, ale to nie do końca nieprawda. My się po prostu zmieniamy i wyraźnie tę zmianę odczuwamy, zwłaszcza jeżeli przyglądamy się młodszym kobietom. Czasami mamy wręcz wrażenie, że dzieli nas przepaść.

Są zarówno osoby wypatrujące 30-tki z przerażeniem, jak i niepotrafiące się jej doczekać. Te pierwsze myślą, że nadchodzi koniec młodości  i czasu radosnej beztroski. Druga grupa ma inne zdanie. Jest świadoma, że to wtedy kobieta najbardziej przyciąga płeć przeciwną. Poza tym zaczyna się okres stabilizacji w życiu. Po 30-tce przeważnie mamy jakieś lokum, w miarę stabilną pracę i życie uczuciowe.

Jak to jest z tą 30-tką? Co konkretnie zmienia się w naszym życiu? Czy są to zmiany pozytywne?

Zobacz także: Black And White Beauty: Zdjęcia, które powinna obejrzeć każda kobieta

Już nie jesteś na czasie z nowinkami

Nie wiesz dokładnie, co to Snapchat i prawdę powiedziawszy nie za bardzo cię to interesuje. Nie czujesz presji, aby wszystko wiedzieć i być na czasie. Potrafisz odróżnić rzeczy ważnie od nieważnych. Wiesz, że czas to pieniądz i trzeba go dobrze zagospodarować – niekoniecznie używając Snapchata. Kiedy ktoś probuje ci dać do zrozumienia, że nie jesteś na czasie, wzruszasz ramionami. Nie interesuje cię to...

Nie przejmujesz się, co o tobie myślą inni

To jedna z najwspanialszych rzeczy w życiu po 30. Nie obchodzi cię, co myślą o tobie inni. Trochę już przeżyłaś i poznałaś ludzi. Wiesz, że niektórzy są toksyczni, zakompleksieni bądź sfrustrowani i docinanie innym sprawia im przyjemność. Dlatego nie masz się czym przejmować. Podobnie jest z plotkarzami. Plotkowanie zbyt dobrze o człowieku nie świadczy. Co do samej oceny, nigdy nie jesteśmy w stanie ocenić dobrze drugiego człowieka, a osądy są najczęsciej formułowane na podstawie fragmentów z życia i domysłów – niekoniecznie mających uzasadnienie w rzeczywistości. Ty zyskałaś już dystans do siebie i otoczenia, więc możesz odetchnąć pełną parą.

kobieta po 30.

Fot. unsplash.com

Tracisz kontakt z niektórymi znajomymi

Po pierwsze tracisz kontakt z osobami, z którymi miałaś najbardziej płytkie relacje. Poza tym robisz selekcję, ponieważ już trochę znasz się na ludziach i możesz zdecydować, które wady w człowieku są do zaakceptowania, a które nie. A co najlepsze, wiesz już, że nie liczy się ilość znajomych, ale jakość przyjaźni.

Przewartościowujesz swoje życie

To właśnie po 30. wiele kobiet przewartościowuje swoje życie. Często dzieje się to za sprawą dzieci albo życiowego partnera. Już nie masz potrzeby, aby brać udział w wyścigu szczurów i robić ogromną karierę. Ty już wiesz, że w życiu najbardziej liczą sie inni ludzie, a zwłaszcza rodzina.

kobieta po 30.

Fot. unsplash.com

Stajesz się domatorką

Impreza? Zapomnij! W sobotni wieczór najchętniej siadasz na kanapie i oglądasz kolejny odcinek ulubionego serialu, ewentualnie spędzasz czas z facetem albo rodziną. Nie czujesz się gorsza, zapomniana, odcięta od świata. Nie przeraża cię, że nie słyszysz dźwięku przychodzącej wiadomości. Imprezy już nic dla ciebie nie znaczą.

Nie liczysz się z trendami

Nie czujesz presji, aby mieć najnowszego iPhone’a, ekstra tablet i laptopa Apple’a. Nie musisz mieć najmodniejszych ciuchów ani fryzury. Nie interesuje cię, że najmodniejszy kolor sezonu to marsala, a Julia Wieniawa przeżywa kryzys w związku. Niezależnie czego lub kogo dotyczą trendy, masz do nich neutralny stosunek.

Zobacz także: Jestem złym człowiekiem. Opowiem Wam, co ostatnio zrobiłam

kobieta po 30.

Fot. unsplash.com

Nie przejmujesz się tak bardzo wyglądem

Możesz mieć kilka kilogramów za dużo i odrobinę pomarańczowej skórki, ale nie dbasz o to. Wiesz, że nigdy nie będziesz idealna i że nie ma idealnych kobiet. Poza tym masz świadomość, że siła atrakcyjności tkwi w pewności siebie.

Stajesz się piękniejsza

To zostało udowodnione naukowo. Jeden z brytyjskich kanałów telewizyjnych przeprowadził sondaż i okazało się, że osoby biorące udział wskazały za najbardziej atrakcyjne kobiety po 30. To okres, w którym rozkwitamy. Jesteśmy też bardziej pewne siebie, a przy tym nadal wyglądamy młodo. Poza tym nie bez znaczenia jest fakt, że znalazłyśmy swój styl i nie szalejemy już z fryzurami i ubiorem.

Cieszysz się życiem

Po 30. zaczynamy mieć trochę więcej czasu. Większość z nas pracuje albo wychowuje dzieci. Wbrew pozorom, przy dobrej organizacji i wsparciu możemy znaleźć wtedy dla siebie więcej czasu. Pod względem czasu najgorzej mają osoby studiujące, które bardzo często łączą naukę z pracą. Potem zaczyna się walka o pracę i godne warunki życie. Dopiero po 30. można trochę odetchnąć, chociaż oczywiście zdajemy sobie sprawę, że są wyjątki od tej reguły.

Zgadzacie się z tymi punktami? A może coś jeszcze zmienilo się u was po 30-tce?
 

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Jadzka (Ocena: 5) 11.02.2018 22:07
A ja mialam tak zawsze. Mialam gdzies innych ludzi, chodzi mi o tych niezyczliwych oczywiscie. Nie przejmowalam sie krytyka innych, bo kazdemu sie zawsze cos nie podoba. Ale fakt: kolo 30.zaczyna sie nabierac pewnosci sobie, szuka sie stabilizacji w zyciu (zwiazane to moze byc z zalozeniem rodziny lub z praca lub obiema rzeczami, co kto woli). Jest czas i sa pieniądze, aby zadbac o siebie wizualnie. Potrafimy sie okreslic, czego oczekujemy od partnera w zyciu i w lozku☺
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2018 16:16
Właśnie skończyłam 31 i co do słowa wszystko się u mnie zgadza:-) mam dom,mam pracę,mam rodzinę która jest absolutnie najważniejsza i na wszystko inne mam wyje*ane!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2018 14:46
akurat mam wrażenie że w dzisiejszych casach osoby po 20-stce wlaśnie na odwrót się zachowują. Jakby chcialky się pokazać, ze nie są grosze od 20-latek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2018 13:28
mam 26 lat i opis pasuje do mnie :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2018 12:43
Ja w tym roku skończę 28 lat i przeraża mnie wizja 30ki. Zwłaszcza że moi znajomi już są pozaręczani albo mają dzieci a ja nawet nie mam chłopaka... co za porażka,
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo