Lista rzeczy, które KONIECZNIE musisz zrobić, zanim nadejdzie 2018 rok!

Jeżeli chcesz, aby był lepszy niż 2017 rok, zacznij działać.
Lista rzeczy, które KONIECZNIE musisz zrobić, zanim nadejdzie 2018 rok!
Fot. iStock
30.12.2017

Często obiecujemy sobie coś i odwlekamy w czasie realizację postanowienia. W efekcie ciągle tkwimy w tym samym miejscu. Niektóre kobiety zaczynają nawet odczuwać frustrację z tego powodu, ale i tak nie zaczynają działać. Jeszcze bardziej pogrążają się w negatywnych myślach.

Teraz nadszedł moment, aby to zmienić. Wiele osób czuje przypływ motywacji, żeby poczynić zmiany w swoim życiu, gdy zbliża się nowy rok. Chyba wszystkie żywimy nadzieję, że będzie przynajmniej odrobinę lepszy niż poprzedni. Dobrze jest ją wykorzystać i wreszcie zrobić stanowczy krok ku realizacji marzeń. W końcu nic nie zrobi się samo.

Oto lista rzeczy, z którymi powinnaś zdążyć do końca 2017 r. Dzięki temu rozpoczniesz nowy rok z lekkim sercem i optymistycznym nastawieniem.

Zobacz także: TEST: To, jak planujesz spędzić sylwestra, mówi o Tobie wszystko!

co zrobić do końca roku

Fot. unsplash.com

Wybaczyć przyjaciółce

Niedobrze jest nosić żal czy niechęć w sercu. Najlepiej przebaczyć i zapomnieć o wszystkim. Dzięki temu uwolnisz się od negatywnych emocji. Nie wchodź z nimi w nowy rok.

Poprawić relacje z rodziną

Relacje są bardzo ważne. To dzięki nim czujemy się szczęśliwe bądź nieszczęśliwe. Odwiedź swoją rodzinę albo zadzwoń do najbliższych, zwłaszcza wtedy, gdy dawno się z nimi nie kontaktowałaś. Postaraj się do nich zbliżyć w miarę możliwości.

Zapisać się na siłownię

To dobra propozycja dla osób, które „nie mogą” zacząć ćwiczyć. Jeżeli wykupisz karnet, będzie ci szkoda go nie wykorzystać. Tym samym zaczniesz ćwiczyć. Wysiłek fizyczny przyniesie poprawę nie tylko twojej kondycji fizycznej, ale także nastroju. Poczujesz zastrzyk energii i staniesz się bardziej radosna.

co zrobić do końca roku

Fot. unsplash.com

Zawalczyć ze swoimi słabościami

Masz słabość do kawy lub słodyczy? A może zbyt wiele czasu poświęcasz na przesiadywanie na Facebooku? Postaraj się zawalczyć z jedną ze swoich słabości. Wyznacz sobie wyzwanie. Np. nie będę jadła słodyczy przez tydzień albo ograniczę przesiadywanie na portalach społecznościowych do 10 minut dziennie. Niech te cele będą realne. Nie skacz na głęboką wodę.

Podjąć stanowcze kroki ku realizacji marzeń

Chcesz się nauczyć pływać? A może marzysz o tym, aby rozpocząć naukę języka? Podejmij wreszcie stanowcze działania, aby zrealizować ten cel. Zapisz się na basen, na kurs językowy, itd.

Odnowić stare kontakty

Zastanów się, z kim dawno nie rozmawiałaś i napisz/zadzwoń do tej osoby. A najlepiej umów się z nią na spotkanie. Czasami takie odezwanie się po długim czasie owocuje przyjaźnią. Nie czekaj aż druga osoba zrobi pierwszy krok.

Zobacz także: „Jestem 30-letnią nieudacznicą. Mieszkam z rodzicami, pracuję na śmieciówce, nie mam męża ani dzieci, a w dodatku...”

co zrobić do końca roku

Fot. unsplash.com

Przeczytać książkę motywacyjną

Motywacja jest bardzo ważna w życiu. To dzięki niej jesteśmy w stanie poprawić jakość naszego życia. Jeżeli masz z nią problem, kup dobry poradnik i przeczytaj. Pamiętaj jednak, aby nie poprzestawać na czytaniu. Stopniowo wcielaj wskazówki w życie. Niech to będzie twoje postanowienie na nowy rok.

Zadbać o chwilę dla siebie

Chwila dla siebie jest ważna zarówno dla kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Wprowadź nawyk chodzenia na spacery albo siedzenia w samotności w całkowitym milczeniu i z ulubionym napojem w ręku. Wyciszysz się, uspokoisz myśli i zrelaksujesz.

Zmienić coś w swoim wyglądzie

Zmiana w wyglądzie sprawi, że poczujesz się lepiej. To może byc fryzura, paznokcie albo nowy ciuch – zupełnie inny niż te, które do tej pory nosiłaś. Zaszalej.

 

 

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.12.2017 13:05
Przeczytałabym książkę motywacyjną, ale mi się nie chce :)
odpowiedz
Paweł (Ocena: 5) 30.12.2017 07:35
Zapomnieliście o umyciu dziada
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2017 04:38
No to trochę się spóźniliście z tym artykułem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie