10 powodów, dlaczego inni nie lubią Cię od pierwszego wejrzenia

Popełniasz je w czasie nawiązywania znajomości. Ciągu dalszego nie będzie!
10 powodów, dlaczego inni nie lubią Cię od pierwszego wejrzenia
Photo by Kendyle Nelsen on Unsplash
20.08.2017

Każda kobieta chce być pociągająca dla mężczyzn oraz lubiana w kręgu, w którym się obraca. Podstawowym błędem jest skupianie się na wyglądzie fizycznym. Co prawda, jak nas widzą, tak nas piszą, ale to nie wystarczy. Liczy się całokształt, na który składa się wygląd, zachowanie, sposób mówienia, mimika twarzy oraz postawa. Typowa kobieta raczej nie wyjdzie z domu bez makijażu, starannie zrobionej fryzury i przemyślanej stylizacji. Jednak na takich działaniach kończy się jej inwencja. Kiedy pojawia się okazja do nawiązania ciekawych znajomości, popełnia szereg błędów.

Jeżeli pragniesz stać się inną osobą – taką, która uchodzi za sympatyczną, towarzyską i od razu wzbudzającą pozytywne odczucia w otoczeniu, musisz unikać niektórych zachowań. Możesz nie wiedzieć, ale to właśnie one zamykają Cię na nawiązywanie nowych kontaktów towarzyskich oraz odnalezienie prawdziwej miłości.

Niepewny sposób przedstawiania się

Nie każdy rodzi się śmiały. Niektórym zdecydowanie brakuje pewności siebie. Na szczęście można nad tym popracować. Jeżeli jesteś komuś przedstawiona, spójrz drugiej osobie w oczy, uśmiechnij się i ściśnij jej dłoń (nie za lekko i nie za mocno). Następnie nie uciekaj w ciemny kąt pomieszczenia, ale zamień kilka zdań. Jeżeli jesteś przedstawiona całej grupie, postaraj się „doczepić” do jednej osoby bądź dwóch i w ten sposób wejść w nowe środowisko.

Zobacz także: Zaskakujący test osobowości: Zdradź nam, w jaki sposób nosisz torbę na co dzień, a wtedy...

błędy w kontaktach międzyludzkich

Fot. unsplash.com

Brak podstawowych zasad dobrego wychowania

Jeżeli rozmawiasz z kimś, a obok stoi znajomy czy znajoma, która tej osoby nie zna, powinnaś ją przedstawić i włączyć do dyskusji. Pozostawienie kogoś samego sobie jest w złym tonie. Na pewno zastanowi też Twojego rozmówcę i nie postawi Cię w dobrym świetle.

Zapominanie imion

To dość niezręczne i zdarza się bardzo wielu ludziom. Pamiętaj jednak o jednym, nikt nie lubi, gdy zapomina się jego imię. Poza tym, jeżeli zdarza Ci się to nagminnie, zostaniesz uznana za snobkę. Zasłanianie się słabą pamięcią jest słabą wymówką. Postaraj się zapamiętywać imiona. Na pewno zobaczysz efekty, gdy się postarasz.

Omawianie tematów, które nikogo nie interesują

W grupie najlepiej podejmować tematy, które zainteresują bądź dotyczą większości. W ten sposób każdy ma szansę zaangażować się w dyskusję. Nikt nie lubi być pomijany, czuć się jak piąte koło u wozu. Jeżeli mówisz o czymś i towarzyszy temu brak reakcji, zastanów się, czy dla pozostałych temat nie jest nudny albo niezręczny.

błędy w kontaktach międzyludzkich

Fot. unsplash.com

Mówienie tylko o sobie

Po kilku minutach rozmówca będzie miał Cię dosyć. Każdy chce mówić o sobie, ale musisz wziąć pod uwagę, że nie jesteś najważniejsza. Wysłuchaj też drugiej osoby, daj jej dość do głosu. Umiejętność słuchania jest bardzo ceniona przez innych.

Stawianie innych w złym świetle

Niektórzy robią sobie rozrywkę z obmawiania i wyśmiewania innych. Poza tym, że to jest w złym tonie, może sprawić, że stracisz znajomych. Twoi rozmówcy będą zastanawiać się, czy o nich nie wyrażasz się w równie „pochlebny” sposób. Oczywiście wtedy, gdy nie ma ich w pobliżu.

Brak pewności siebie i cichy głos

Nie musisz być gwiazdą wieczoru ani mieć charakteru przywódczyni, ale warto zapanować nad cichym głosem i miną ofiary. Taka postawa irytuje innych ludzi i sprawia, że patrzą na Ciebie bez szacunku. Jeżeli masz z tym problem, ćwicz w domu. Np. przed siostrą. Możesz też poprosić przyjaciółkę o pomoc. Dobrym pomysłem jest też nagrywanie się, a potem odsłuchiwanie postępów. W ten sposób na pewno się zmotywujesz.

błędy w kontaktach międzyludzkich

Fot. unsplash.com

Odpowiadanie jednym słowem

To zdecydowanie utrudnia interakcję. Jeżeli ktoś się pyta, skąd pochodzisz, a Ty odpowiadasz jednym słowem, nie wspominając nawet dokładnie, gdzie to jest, zniechęcasz do dalszej dyskusji. Jeżeli tak samo zareagujesz na kolejne pytania, np. czym się interesujesz, prawdopodobnie będzie to Wasza ostatnia rozmowa.

Biadolenie

Kobiety mają tendencję do narzekania i biadolenia. Odnoszą się w ten sposób do własnego wyglądu, np. „jestem taka gruba”. Nikt nie lubi słuchać jęczenia innych, zwłaszcza jeżeli dana osoba nie ma zamiaru nic z tym zrobić. To irytujące. Nie chodzi o to, abyś przestała mówić o swoich problemach. Znajomi na pewno chętnie Ci doradzą, ale przestań mówić w tonie wiecznej skargi i zniechęcenia.

Łamanie własnych zasad

Powiedzmy, że na Facebooku czy na Instagramie promujesz zdrowy styl życia, ale w rzeczywistości nie stronisz od używek oraz śmieciowego jedzenia. Jeżeli nie będziesz przestrzegać własnych zasad, wyjdziesz na osobę, która jest nieprawdziwa w tym, co robi i co mówi. Nikt nie będzie Ci ufał i będziesz wzbudzać śmiech. Trzymanie się swoich zasad, nawet przeciwko większości, spotyka się z szacunkiem.

Zobacz także: Naukowcy twierdzą, że na Facebooku są zaledwie 4 typy użytkowników. Do której grupy należysz?

Źródło: brightside.me

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
m. (Ocena: 5) 20.08.2017 16:59
A ja w ogóle organicznie nie cierpię tego całego etapu poznawania się w nowym miejscu pracy. Chyba, że to jest miejsce w którym naprawdę chcę pracować :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.08.2017 10:01
Przejrzałam 2 strony i stwierdziłam, że przecież mam w d. czy mnie ludzie lubią. Może tu jest przyczyna. Hahahahaha
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo