Najczęściej jadasz lody truskawkowe? Sprawdź, co to znaczy...

Amerykański neurolog dr Alan Hirsch przeprowadził badania na grupie 60 osób.
Najczęściej jadasz lody truskawkowe? Sprawdź, co to znaczy...
Fot. iStock
02.06.2017

Waniliowe, czekoladowe, truskawkowe, a może straciatella? To, jaki smak lodów wybierasz, może wiele powiedzieć o Twoim charakterze i upodobaniach. Niecodzienne badanie pokazało, że nasze cechy osobowości mogą być powiązane ze smakiem mrożonego deseru.

Amerykański neurolog dr Alan Hirsch przeprowadził badania na grupie 60 osób. Każda z nich musiała rozwiązać szereg psychologicznych testów, a następnie wybrać swój ulubiony smak lodów. Na podstawie późniejszych wyników, naukowiec dokonał interesującej obserwacji. Osoby o określonym zestawie cech charakteru mają skłonność do tego samego smaku lodów. Eksperyment wskazał kilka korelacji, które to potwierdzają.

Impulsywna wanilia

Waniliowy smak jest jednym z najbardziej klasycznych, ale wbrew pozorom nie sięgają po niego introwertycy. Miłośnikami waniliowych lodów są impulsywni idealiści, którzy lubią ryzykować, intuicję stawiają nad logiką i nie znoszą monotonii. Zwolennicy mrożonej wanilii są również bardziej uczuciowi i skuteczniej potrafią nawiązywać bliskie relacje z partnerem.

Kochliwy czekoladowy

Amatorzy czekoladowych smaków zostali zakwalifikowani przez dra Hirscha do grona osób żywiołowych, uwodzicielskich i skłonnych do flirtu. Z drugiej strony bywają również podatni na manipulację i zdarza im się dramatyzować.

 

smak lodów

Fot. iStock

Wycofana truskawka

Osoby najchętniej sięgające po truskawkowe lody prawdopodobnie są wysoce tolerancyjne, oddane i wyciszone. Cechuje je także logiczne myślenie i rozwaga, a z drugiej strony, łatwo wpędzić miłośnika truskawki w poczucie winy.

Władcza straciatella

Wszyscy szefowie zajadają się lodami o smaku straciatella. Eksperyment pokazał, że zwolennicy kawałków czekolady w lodach śmietankowych są władczy, kompetentni i cierpliwe dążą do osiągnięcia sukcesu.

smak lodów

Fot. iStock

Nieustępliwa mięta z czekoladą

Miłośnicy tej lodowej kompozycji będą walczyć o uznanie jej wyższość nad innymi smakami, ponieważ są z charakteru ambitni, pewni siebie i skorzy do słownych potyczek. Czują niedosyt, dopóki nie udowodnią innym swojej racji.

Smaki dzieciństwa

Według dra Hirscha upodobania do smaku lodów kształtują się w okresie dzieciństwa i raczej pozostają niezmienne przez całe życie. - Lody są wyjątkowym przysmakiem. Kojarzą się z wyjątkowymi chwilami, szczęśliwym dzieciństwem i radością - mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral. - Warto próbować nowych smaków lodów, by odkrywać własne gusta – dodaje.

Materiały prasowe

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo