Dlaczego faceci uwielbiają niskie kobiety?

Wielu panów przyznaje, że woli dużo niższe partnerki. Wśród nich są także bardzo wysocy mężczyźni.
Dlaczego faceci uwielbiają niskie kobiety?
Fot. iStock
19.04.2017

Z reguły mężczyźni nie mają określonych preferencji, jeżeli chodzi o wzrost kobiety. Czasami zdarza się, że bardziej kręcą ich wysokie dziewczyny albo niskie – ale na takiej samej zasadzie, jak w przypadku jasnych lub ciemnych włosów. Gust może (ale nie musi) być określony przez wysokość mężczyzny. Niski facet raczej nie będzie czuł się dobrze w towarzystwie wyższej partnerki, jednak są różne przypadki. Podobnie bardzo wysocy faceci powinni skłaniać się bardziej ku wyższym kobietom – tak się przynajmniej wydaje - a mimo to na ulicach często spotykamy pary, w których kobietę i mężczyznę dzieli bardzo duża różnica wzrostu.
Mimo wszystko związek z niską kobietą wiąże się z korzyściami, których wysokie mogą im pozazdrościć. Przekonajcie się, o co chodzi!

Autorem tej listy są oczywiście… mężczyźni.

Mężczyzna wydaje się przy niej wyższy

Trudno nie przyznać, że przy niewysokiej kobiecie nawet mężczyzna o średnim wzroście wydaje się sporo wyższy niż jest w rzeczywistości. Lepiej wygląda na zdjęciach, w momencie, kiedy wchodzi z partnerką do miejsca oblężonego ludźmi, czy po prostu stojąc gdzieś z boku. To dla niego bardziej komfortowe niż pokazywanie się z dziewczyną o takim samym wzroście lub nawet wyższą.

Łatwiej ją przytulić

Wystarczy chwycić ją pod ramię i lekko podnieść, bez ryzyka, że zaczepi nogami o jakiś przedmiot. W łatwy sposób można ją przenieść z jednej ręki do drugiej i mocno przytulić do piersi. Niższy wzrost przeważnie oznacza też mniejszą wagę.

Można ukrywać przed nią prezenty

Wystarczy umieścić je na najwyższej półce. Będzie musiała wspiąć się na drabinę, żeby tam dosięgnąć, a tego na pewno nie zechce jej się robić. Niezłym pomysłem jest też zastawienie paczek ciężkim przedmiotem. Wysiłek, który musiałaby włożyć w to, aby go przenieść, z pewnością ją odstraszy. Faceci, który od lat bezskutecznie próbują ukrywać prezenty przed swoimi dziewczynami (a zwłaszcza pierścionki zaręczynowe), na pewno doceniliby niski wzrost…

Facet czuje się przy niej bardziej męsko

Świadomość, że u jego boku idzie krucha, niewysoka istota, sprawia, że facet czuje się jak prawdziwy macho. Włącza się u niego samczy instynkt, który nakazuje bronić tego, co mniejsze i bardziej bezbronne.

Zobacz także: Problemy modowe, których nie zrozumieją niskie kobiety

niska partnerka

Fot. iStock

Można ją podnieść i zanieść do łóżka

Jeżeli zasnęła w ramionach mężczyzny podczas oglądania razem ulubionego serialu, łatwo można ją przenieść do łóżka. Większego problemu nie przedstawia także wyniesienie jej z lokalu w razie nieszczęścia – np. pożaru albo gdy zdarzy jej się upić.

Facet czuje się przy niej bardziej potrzebny

Jej kruchość fizyczna sprawia, że nie radzi sobie z wieloma problemami. Nie dosięga do najwyższej półki. Ma problem z podniesieniem ciężkiego przedmiotu. Pomoc przydaje jej się nawet przy tak prozaicznej czynności jak zakupy. Mężczyzna niskiej kobiety na pewno będzie czuł się przy niej potrzebny.

W łóżku jest więcej miejsca

Jako mała istota nie zabiera w łóżku dużo miejsca. Mężczyzna może się przy niej wygodnie rozłożyć. Zwłaszcza dla wysokich i dobrze zbudowanych facetów to miła odmiana po wysokiej partnerce.

niska partnerka

Fot. iStock

Seks stwarza więcej możliwości

Z niską dziewczyną nie ma niczego niemożliwego! Nie trzeba się wysilać, aby ją podnieść czy przesunąć – seks stwarza z nią naprawdę mnóstwo możliwości. Zmiana pozycji jest o wiele łatwiejsza niż w przypadku seksu z postawną dziewczyną.

Wszystko, co ona robi, jest urocze

Już na sam jej widok mężczyznę ogarnia rozczulenie. Ma mniejsze dłonie i stopy niż inne kobiety, co także budzi u facetów opiekuńczość. Często jest nieporadna, ale trudno się na nią złościć.

Uściski z nią są perfekcyjne

Jej filigranowość sprawia, że można łatwo ją dopasować do drugiego ciała. Praktycznie w każdym położeniu da się ją chwycić i przytulić – nawet podkradając drugą rękę chipsy z miski, czy chwytając pilot od telewizora.

Zobacz także: Faceci wolą niskie kobiety!

 

Komentarze (28)

Ocena: 4.75 / 5
Przeciętna (Ocena: 1) 30.08.2018 15:03
Oczywiście artykuł jest napisany tylko po to, żeby dowartosciowac niskie kobiety, a te ze 170cm i wiecej wzrostu wprowadzić w kompleksy. Logicznie, że w dzisiejszych czasach łatwiej niskim kobietom znaleźć męża, bo dzisiejsi mężczyźni rzadko przekraczają 175cm, więc partnerka 155 idealnie im odpowiada i jednocześnie podnosi ich ego ... owszem zdarza się, że niskie kobiety są seksowne, ale w większości przypadków są to zazwyczaj kobiety z nadprogramowymi kilogramami co już tak super nie wygląda. A i proponuję dla równowagi, napisać artykuł o zaletach wyższych kobiet ;)
odpowiedz
bebe (Ocena: 3) 21.04.2017 00:15
artykuł jest pisany chyba o jakiś calineczkach, a nie niskich kobietach...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2017 16:00
Nie ważne jest, czy dziewczyna jest wysoka, czy niska, dla mnie ważne jest to, żeby facet był wyższy ode mnie, ponieważ nizszy facet od kobiety, to porazka.
zobacz odpowiedzi (10)
gość (Ocena: 5) 19.04.2017 22:06
a mnie facet wprost uwielbia ze jestem od niego niższa,jestesmy ze sobą prawie rok i jest miedzy nami cudownie
odpowiedz
tyta (Ocena: 5) 19.04.2017 21:53
gorzej jak ta niska kobietka ma nadwagę na poziomie 20kg u wysokich babek tak nie widac kilogramów bo się mają po czym rozkładać ;))) a my? maluchy, nie dość, że musimy bardziej o to dbać to jeszcze iqgreen samo się nie zaaplikuje i nie teleportuje nas na siłownie :D bycie niska jest spoko, ale jak wszystko ma swoja cene.. np bycie pod łokciem w zatłoczonym autobusie haha
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo