Pora spojrzeć prawdzie w oczy. Dlaczego inni Cię NIE LUBIĄ?

Czujesz, że nie wzbudzasz sympatii wśród ludzi? Możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twoje zachowanie jest toksyczne.
Pora spojrzeć prawdzie w oczy. Dlaczego inni Cię NIE LUBIĄ?
Fot. iStock
23.02.2017

Wokół niektórych ludzi zawsze kręci się wianuszek znajomych. Rzadko kiedy można ich zobaczyć samych. Oni nie wiedzą, co to znaczy nudzić się w sobotni wieczór, telefony z propozycjami się nie urywają. Inni z kolei zawsze stoją jakby na uboczu. Mają niewielu przyjaciół albo w ogóle. Trudno im nawiązywać znajomości, a otoczenie nie jest dla nich przychylne. Te osoby z pozoru nic złego nie zrobiły, ale są odrzucane. Bardzo często cechuje je życzliwy stosunek do świata i chętnie pomagają. Mimo tego coś jest nie tak. Bywa, że są nieśmiali i zamknięci w sobie, ale nie zawsze to jest powodem wzbudzania niechęci. Pod maską uprzejmości skrywają się zachowania skutecznie odstręczające innych. Osoby nielubiane nie zawsze zdają sobie sprawę, dlaczego pozostali ich nie tolerują.

Masz wrażenie, że inni Cię nie lubią? Jeżeli kogoś poznajesz, po jakimś czasie te znajomości się rozpadają? Trudno Ci nawiązywać relacje? Podziwiasz innych, że z każdym potrafią znaleźć nic porozumienia? Mamy dobrą informację. Ty też możesz mieć wielu przyjaciół, ale przede wszystkim musisz odnaleźć przyczynę bycia nielubianą. Niektóre da się skorygować od razu, a nad innymi trzeba trochę popracować.

Przeanalizuj poniższe przyczyny i zapytaj zaufaną osobę, czy któryś z podpunktów Cię nie dotyczy. Prawda może być bolesna, ale świadomość wad pozwoli Ci je wyeliminować.

Zobacz także: Związki zabierają nam przyjaciół: Ilu bliskich znajomych straciłaś przez swojego partnera?

nikt mnie nie lubi

Fot. iStock

Przytłaczasz

Są osoby bardzo ekspansywne, które pojawiają się w towarzystwie i od razu je przytłaczają. Wcinają się między ludzi, przerywają im oraz zaczynają pogawędkę na inny temat. Na ogół dotyczy on ich samych. Nikt nie lubi, gdy mu się przerywa i narzuca temat rozmowy. Jeżeli do tego nie potrafisz słuchać, nic dziwnego, że ludzie Cię unikają. Zastanów się, czy Twoja osobowość nie przytłacza.

Chce Ci się

Na pewno kojarzysz w swoim otoczeniu osoby, które pracują i starają się realizować swoje marzenia, krok po kroku. Nie poddają się zniechęceniu. Nie brakuje też ludzi wiecznie narzekających, którym nic się nie chce. Swoje niepowodzenia zwalają na brak szczęścia oraz nie znoszą, gdy inni mają determinację, aby dążyć do celu. Chętnie widzą, jak się potykają i nie chcą, żeby ruszyli do przodu. Być może niektórzy nie lubią Cię, bo masz zapał, determinację i dzięki temu osiągasz wyznaczone cele.

nikt mnie nie lubi

Fot. iStock

Wszystko wiesz lepiej

Znasz się na medycynie, informatyce, literaturze, a generalnie to na wszystkich dziedzinach. Coś tam poczytałaś i nie dajesz innym dojść do głosu. Nigdy się z nimi nie zgadzasz, wiesz lepiej, zawsze Ty masz rację. Nie jesteś otwarta na odmienne opinie, nie potrafisz słuchać. Wszędzie musisz wtrącić swoje zdanie, a nawet pouczasz znajomych, jak żyć.

Marudzisz i narzekasz

Pogoda jest brzydka, sąsiedzi są wredni, rząd znowu podwyższył podatki, a tak w ogóle świat jest zły. Z takim podejściem nigdy nie zaskarbisz sobie sympatii. Ludzie, którzy marudzą i narzekają, męczą swoją postawą. Poza tym wprowadzają przygnębiającą atmosferę i właśnie w taki sposób się kojarzą.

Zobacz także: HISTORIA KAROLINY: „Znajomi faceta mnie nie znoszą! Twierdzą, że jestem gruba, nudna i lecę na kasę!”

 

nikt mnie nie lubi

Fot. iStock

Jesteś ładna, zgrabna i powabna...

Uroda może być błogosławieństwem, ale i przekleństwem. Przyciąga płeć przeciwną, ale jednocześnie budzi zazdrość u tej samej płci. Faktycznie, to niesprawiedliwe, że jedni są ładniejsi, a inni brzydsi. Z drugiej strony to nie Twoja wina, że jesteś ładniejsza od koleżanek. W tym przypadku rozwiązaniem może być poszukanie sobie równie atrakcyjnych znajomych. Poziom będzie wyrównany.

Traktujesz ludzi z góry

Wywyższanie się nie wzbudza sympatii, bo nikt nie lubi czuć się gorszy. Wszyscy jesteśmy równi, ale niektóre osoby dają do zrozumienia, że w jakiś sposób są lepsze. Mówią np. „Twój chłopak zawsze daje Ci takie tanie prezenty? Mój stara się o wiele bardziej”. „Gdzie kupiłaś te buty?! Takich to nie warto kupować, bo zaraz się niszczą. Liczy się marka”. Podobnych przykładów można byłoby wymienić wiele, ale wniosek jest jeden. Ludzie będą Cię unikać.

nikt mnie nie lubi

Fot. iStock

Połknęłaś kij

Nie potrafisz się śmiać, a atmosfera z Tobą zawsze jest drętwa. Niektórzy, gdy żart ich nie śmieszy, przynajmniej próbują nadrabiać miną, ale Tobie nie chce się wysilać. Brakuje Ci zdolności komunikatywnych i nie starasz się choćby trochę dopasować do otoczenia.

Jesteś wredna, fałszywa

Co tu ukrywać, lubisz wbić szpilę. Niby przypadkiem przypomnisz koleżance jej wpadkę, wytkniesz niestosowny ubiór albo zauważysz, że z paznokcia odprysnął jej lakier. Lubisz wyszukiwać w innych wady i chętnie o nich wspominasz. Niby mimochodem, ale jednak da się wyczuć celową złośliwość. Są też osoby słodkie, miłe, z niewinnym wyrazem twarzy, ale za plecami potrafią oczerniać i plotkować.

Zobacz także: Czy twoje przyjaźnie są toksyczne?

 

Komentarze (24)

Ocena: 4.75 / 5
Artur (Ocena: 5) 03.08.2018 12:18
Mi zawsze czegoś zazdroszczą inni faceci a nie jestem jakiś bogaty czy super przystojny , ale przeważnie mam rację i tu chyba odnajduję przyczynę , często muszę gryść się w język na szczęście w relacjach z kobietami jest odwrotnie ,ale na tym mi nie zależy bo mam swoją ukochaną nie mam kolegi , kumpla .
odpowiedz
Gabi (Ocena: 5) 30.07.2018 20:36
To ja jestem tą miła i zawsze pomagam nie mam chamskie charakteru szybko wybaczas i nie umiem się postawić dlaczego nikt mnie nie lubi?
zobacz odpowiedzi (1)
Ewa (Ocena: 5) 14.06.2018 19:23
Ja jestem ta wiedząca lepiej. Ale jak tu nie wiedzieć lepiej skoro zawsze sprawdzam fakty? Jak się na czymś nie znam to się nie odzywam a jak się odezwę to mam rację. Co na to poradzić?
odpowiedz
Karolinka Kot (Ocena: 4) 04.06.2018 22:57
ja to nie wiem
odpowiedz
Urszula Kot (Ocena: 5) 04.06.2018 22:56
lol
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo