Osoby sukcesu radzą: Co robić, żeby osiągnąć cel?

Stosuj się do tych wskazówek, a nie będzie dla Ciebie rzeczy niemożliwych.
Osoby sukcesu radzą: Co robić, żeby osiągnąć cel?
Fot. Thinkstock
22.01.2017

Kiedy przeraża nas zadanie, które nas czeka, albo uważamy, że nie podołamy wyznaczonemu celowi, często rozkładamy ręce. Wmawiamy sobie, że i tak się nie uda, więc nie ma sensu się przejmować i wysilać. Można jednak spotkać typ ludzi, którzy nigdy się nie poddają. Chociaż są małe szanse na realizację zamierzenia, wykonują szereg czynności zwiększający ich szanse. Tym samym stwarzają warunki do sprostania wyzwaniu i bardzo często faktycznie tak się staje. Osoby, którym brakuje wiary w powodzenie, nic nie robią i nic dziwnego, że im nie wychodzi.

Tak naprawdę całe nasze życie jest jednym wielkim wyzwaniem, a poszczególne zadania otwierają nam drogę do kolejnych i w ten sposób osiągamy sukcesy oraz poprawiamy jakość naszego życia. Żeby tego dokonać, tak naprawdę codziennie trzeba wykonywać szereg prostych czynności. Jeżeli chcesz być kobietą sukcesu, musisz zacząć działać.

Poniżej opisujemy, co takiego robią osoby sukcesu i dlaczego.

Zobacz także: Szalone pomysły na biznes

sukces

Fot. Thinkstock

Wstają wcześnie

Co oznacza wstawać wcześnie? Dla niektórych jest to 5.00, a dla innych 9.00... Wiele zależy od tego, o której rozpoczynasz pracę, czy jest to tryb stały czy zmienny. Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się wstawać o 5.00 albo o 5.30. Chociaż wszystko się przeciwko temu buntuje, naprawdę warto. Z reguły z rana robimy więcej rzeczy i jesteśmy bardziej wydajne. Poza tym towarzyszy nam świadomość, że nie marnujemy czasu i mamy go jeszcze dużo, zanim przejdziemy do kolejnych czynności. Wstając wcześnie, zdążysz pobiegać, wziąć prysznic, zjeść śniadanie, zrobić makijaż i wyjść z domu o czasie. Dobrze rozpoczęty dzień to bardziej efektywny dzień.

sukces

Fot. Thinkstock

Ćwiczą z rana

Można oczywiście ćwiczyć także wieczorem, wtedy z pewnością będziemy zdrowo, mocno spać, ale dzięki porannemu treningowi polepsza nam się humor i mamy więcej energii. Tak naprawdę nie musi to być perfekcyjny trening, zgodny kropka w kropkę ze wskazówkami Ewy Chodakowskiej czy Anny Lewandowskiej. Wystarczy kilkuminutowy trucht, kilkanaście skłonów, przysiadów, brzuszków i pompek. Jeżeli nie zaniedbasz porannych treningów, dość szybko zobaczysz, że masz więcej energii do pracy.

Zobacz także: Jak założyć własną markę i odnieść sukces?

sukces

Fot. Thinkstock

Jedzą solidne śniadanie

Jeżeli będziesz wcześnie wstawać, znajdziesz czas na zrobienie normalnego śniadania. Nie bez powodu mówi się, że to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Jeżeli z rana nie dostarczysz organizmowi porcji witamin, będziesz źle funkcjonować. Możesz spodziewać się uczucia zmęczenia oraz braku energii. Ważne jest nie tylko samo jedzenie śniadania, ale także, co się na nie składa. Zapomnij o misce słodkich płatków i resztkach pizzy z poprzedniego wieczoru. Pełnoziarniste pieczywo, jajka, wędlina, warzywa, owoce – to jest to.

sukces

Fot. Thinkstock

Wyciszają się

Chwila ciszy i spokoju jest niezbędna dla utrzymania psychicznej równowagi. Najlepiej odpoczywać z dala od telewizora, komputera, książek oraz prasy. W ciągu całego dnia i tak dochodzi do nas bardzo duża ilość informacji. Żeby odpocząć, trzeba znaleźć spokojny kącik, najlepiej na świeżym powietrzu i tam zrelaksować się przez pół godziny. Jeżeli zaniedbasz taki odpoczynek będzie w Tobie narastać frustracja oraz rozdrażnienie.

sukces

Fot. Thinkstock

Planują i organizują

Zarówno planowanie, jak i organizowanie jest niezbędne, jeżeli chcesz wypełnić wszystkie zobowiązania. Czas to cenny surowiec. Nie wykorzystując go dobrze, odkładasz niektóre czynności na później i wykonujesz je kosztem innych. Poza tym im mniej czasu masz, tym bardziej jesteś zdenerwowana i jakość Twojej pracy jest gorsza. Każdego wieczoru zastanów się, co powinnaś jutro zrobić i zapisz wszystko w organizerze. Kalendarz lub organizer jest bardzo przydatny w wydajnym funkcjonowaniu.

sukces

Fot. Thinkstock

Żyją chwilą obecną

Osoby sukcesu nie rozpamiętują poprzedniego dnia i nie wybiegają w przyszłość, jeżeli nie jest to konieczne. W ten sposób nie można się dobrze skupić na obowiązkach, które trzeba wykonać w danej chwili. Poza tym to strata czasu. Od razu na pewno nie uda Ci się osiągnąć zmiany nastawienia, ale pamiętaj, że liczy się wytrwałość. W każdym razie na pewno ograniczysz ten zły nawyk.

sukces

Fot. Thinkstock

Pozostałe rady:

- Wychodź na zewnątrz przynajmniej dwa razy dziennie (dzięki temu dotleniasz mózg i poprawiasz sobie samopoczucie)
- Czytaj (bo w ten sposób poszerzasz horyzonty)
- Rozpieszczaj się (od czasu do czasu nagradzaj się za to, co udało Ci się dokonać)
- Nie odkładaj rzeczy na później (narasta frustracja i zniechęcenie)
- Rób listę priorytetów (w ten sposób kolejno realizujesz najważniejsze cele)
- Myśl (tego chyba nie trzeba wyjaśniać...)

Zobacz także: Jesteś na początku swojej kariery? Sprawdź, jakich błędów unikać, by osiągnąć SUKCES!

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo