Sposób na krępującą ciszę: 14 tematów do rozmowy, dzięki którym zostaniesz duszą towarzystwa

Jesteś małomówna i niezbyt wyluzowana? Znamy rozwiązanie problemu!
Sposób na krępującą ciszę: 14 tematów do rozmowy, dzięki którym zostaniesz duszą towarzystwa
Fot. Thinkstock
24.01.2017

Na pewno znasz ludzi, którzy są tak wyluzowani i wygadani, że nigdy nie brakuje im tematów do rozmowy. Podziwiasz ich wdzięk, umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji i talent do dyskutowania o wszystkim. Chciałabyś zachowywać się podobnie, ale często zwyczajnie Ci nie wychodzi. Czasami dochodzi też do sytuacji stresujących, gdy trudno jest złożyć poprawnie zdanie, a co dopiero mówić o błyskotliwej rozmowie. W takim wypadku najlepiej przygotować sobie listę tematów, o których możesz z daną osobą porozmawiać. Dzięki temu poczujesz się pewniej i nie będziesz zestresowana.

Także osoby, które są małomówne i mają problem z mówieniem „o wszystkim i o niczym”, mogą skorzystać na wcześniejszym przemyśleniu wątków, które można poruszyć. Sprawią wrażenie bardziej otwartego oraz interesującego rozmówcy.

Podpowiadamy, co powinno znaleźć się na liście. Oczywiście każdy temat powinien być dostosowany do sytuacji i charakteru relacji łączącej Cię z drugą osobą.

Zobacz także: Czego nie mówimy nowym partnerom o swoich EKS? (20 podłych kłamstw)

o czym rozmawiać

Fot. Thinkstock

Film/książka, który ostatnio obejrzałaś/którą ostatnio przeczytałaś

Na pewno masz jakieś ulubione książki albo filmy, o których można porozmawiać. A może całkiem niedawno udało Ci się obejrzeć albo przeczytać coś wyjątkowo interesującego? Kiedy zapada niezręczna cisza, wystarczy zacząć: „Oglądałaś może Dziewczynę z perłą?” Ewentualnie: „Wpadł Ci może w rękę najnowszy kryminał...?”

Pogoda

Wszyscy śmieją się, że rozmowa o pogodzie jest już desperacją, ale nie można zaprzeczyć – czasami ratuje sytuację. Pozwala w międzyczasie zebrać myśli i wymyślić nowy temat do rozmowy. Nie bój się rozmawiać o pogodzie i nie myśl, że się w ten sposób ośmieszasz.

o czym rozmawiać

Fot. Thinkstock

Praca

Praca to dobry temat do rozmowy. Można wymienić uwagi dotyczące szefostwa (cierpienie zawsze łączy ludzi...), opowiedzieć o nowych obowiązkach albo pochwalić się wyjazdem służbowym. A jeżeli nic nie przychodzi Ci do głowy, zapytaj po prostu, jak minął dzień w pracy.

Zwierzęta domowe

Spotkałaś kiedyś człowieka, który nie lubiłby i psów i kotów? My nie. Przeważnie ludzie mają hopla na punkcie jednych albo drugich. Zapytaj czy on/ona ma zwierzaka albo opowiedz o swoim.

Zobacz także: To nas paraliżuje: Krępujące sytuacje, których wstydzą się WSZYSCY normalni ludzie

o czym rozmawiać

Fot. Thinkstock

Gry video

Być może jesteś jedną z dziewczyn, która pasjonuje się grami video. W rozmowie z dziewczyną ten temat może nie być trafiony, ale z facetem to już inna sprawa. Niewykluczone, że zaimponujesz jakiemuś przystojniakowi i połączy Was miłość do gier.

Hobby

Każdy ma jakieś hobby. Dowiedz się, co on/ona lubi robić w wolnym czasie. Możesz także bardziej sprecyzować i zapytać o konkretną rzecz. Np., czy uprawia jakiś sport i dlaczego akurat ten. W dzisiejszych czasach prawie każdy spędza czas na aktywności fizycznej, a jeżeli nie ogląda rozgrywki w TV.

o czym rozmawiać

Fot. Thinkstock

Celebryci

Wiele osób zagląda codziennie na portale plotkarskie, na których można znaleźć mnóstwo doniesień na temat gwiazd i związanych z nimi skandali. Jesteś jedną z nich? Porusz wybrany przez siebie incydent, o ile rozmawiasz z kobietą. Facetów raczej nie kręcą podobne wydarzenia.

Jedzenie

To dziwne, ale ludzie często przyznają, że rozmawiają o jedzeniu. To chyba dlatego, że po prostu lubią jeść. Wspomnij o fajnej knajpie, w której serwują pyszne dania, albo opowiedz, co planujesz ugotować.

o czym rozmawiać

Fot. Thinkstock

Przygody z dzieciństwa

To niewyczerpane źródło inspiracji. Każdy pamięta jakieś śmieszne historie z dzieciństwa, trzeba tylko uważać, aby nie wyznać zbyt dużo. Pewnymi rzeczami lepiej się nie chwalić.

Ciuchy

Marzy Ci się jakiś konkretny ciuch? Co nie podoba Ci się w aktualnej modzie? Styl której gwiazdy podziwiasz? Temat ciuchów doskonale sprawdzi się z koleżanką czy sąsiadką.

o czym rozmawiać

Fot. Thinkstock

Przyjaciele

Macie wspólnych przyjaciół? To świetnie. Wystarczy zapytać, czy towarzysz/towarzyszka wie, co się u nich dzieje. Dobrym pomysłem jest też opowiedzenie o swojej bratniej duszy, a zwłaszcza o tym, co w niej lubisz.

Wspólne wspomnienia

Wspólne wspomnienia są niczym skarby, oczywiście te dobre. O złych lepiej nie wspominać. Dzięki poruszaniu tego tematu można nawet odnowić relację, ponieważ przypomnicie sobie, jak wiele Was kiedyś łączyło i fajnie byłoby znowu przeżyć coś podobnego.

o czym rozmawiać

Fot. Thinkstock

Muzyka

Nie trzeba być pasjonatem muzyki, żeby o niej rozmawiać. Opowiedz o kawałku, który akurat wpadł Ci w ucho albo o pięknej ścieżce dźwiękowej z ostatnio oglądanego filmu.

Najbardziej emocjonujące newsy z ostatnich dni

Zawsze można wspomnieć o wypadku, który ostatnio miał miejsce, społecznej akcji, itp. Co prawda lepiej nie rozmawiać o przykrych rzeczach, ponieważ nie wprowadzą Was w dobry nastrój, ale zawsze to jakaś deska ratunku.

Zobacz także: 7 dziewczyn wspomina rozmowę kwalifikacyjną z Anną Wintour! Co tego dnia miały na sobie?

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.01.2017 11:43
ja zawsze gadam o jedzeniu hahahahah
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo