14 obrzydliwych kłamstw, które ciągle wmawiamy facetom

Nie łudź się, że jesteś pod tym względem lepsza niż inne. Które z nich zdarzają Ci się najczęściej?
14 obrzydliwych kłamstw, które ciągle wmawiamy facetom
Fot. iStock
18.12.2016

Te kobiety... Nic innego nie robią, tylko manipulują, mataczą, kłamią. Żeby osiągnąć cel, bywa, że nie cofną się przed niczym. Chociaż mężczyźni również nie stronią od mijania się z prawdą, kobiety – można powiedzieć – mają to w genach. Wszystko za sprawą bardziej rozwiniętych zdolności komunikacyjnych, na co wskazują badania.

Gdyby spytać na ulicy przeciętnego człowieka, co myśli na temat kłamstwa, prawdopodobnie odpowiedziałby, że brzydzi się nim. Z drugiej strony, gdyby pytanie dotyczyło tego, jak często kłamie, delikwent zapewne czułby się bardzo niezręcznie z bardzo prostej przyczyny. Każdy z nas kłamie, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Mimo wszystko płeć żeńska ma gorszą opinię pod tym względem. Tak mocno zakorzeniła się w naszych umysłach, że nie zwracamy uwagi na statystyki stawiające w niepochlebnym świetle także facetów. Nawet same kobiety często przyznają, że są tą gorszą pod względem charakteru płcią.

Jakich kłamstw najczęściej dopuszczają się kobiety? Oto niepochlebna lista.

Zobacz także: Najczęstsze kłamstwa facetów

kobiece kłamstewka

Fot. iStock

 „Nic się nie stało"

 Na pewno? Mamy pretensje do faceta, członka rodziny, sąsiada, ale często mówimy, że nic się nie stało. Tak naprawdę strzelamy focha i liczymy, że ten biedak sam się domyśli. A jeśli nie, biada mu...

 „Nie mam nic przeciwko, żebyś miał koleżanki"

 O ile nie są ładne, szczupłe, inteligentne i miłe. Tego jednak już żadna z nas nie dopowie. A potem skrycie śledzimy, czy z żadną nie łączą go zbyt zażyłe stosunki.

kobiece kłamstewka

Fot. iStock

„Prawie się nie maluję”

Makijaż wygląda jakby go nie było, ale pracowałaś nad nim ponad 30 minut. Nie zabrakło rozświetlacza, podkładu i bronzera. Oprócz tego także kilku warstw tuszu do rzęs i cieni do powiek.

„Od jutra zaczynam biegać”

Ach, te nasze obietnice. Tak naprawdę myślimy sobie, że może kiedyś. Gdyby tylko każda z nas była pod tym względem słowna, pewnie co druga wyglądałaby jak miss.

Zobacz także: 5 prawdziwych powodów, dla których faceci nas oszukują

kobiece kłamstewka

Fot. iStock

„Bardzo lubię Twoją mamę”

A myślimy „Kiedy ta wredna zołza przestanie zadawać mi pytania i śledzić wzrokiem każdy ruch”.

„Nie jestem o nią zazdrosna”

Zazdrość o byłą dziewczynę albo aktualną, bliską koleżankę mężczyzny to jedno z najpowszechniejszych zjawisk. Tym kłamstwem chyba próbujemy wmówić sobie, że nie ma się czego bać.

kobiece kłamstewka

Fot. iStock

„Ta sukienka wcale nie była droga”

Bardzo często próbujemy ukryć, ile wydałyśmy na ubrania. Ale przecież robimy to w dobrej wierze. W innym wypadku nie miałybyśmy spokoju przez kilka dni.

„Bedę gotowa za chwilę”

Pięć minut zamienia się w dziesięć, potem piętnaście i czasami dochodzi aż do godziny. Chyba w ogóle nie potrafimy oszacować, jak długo zajmą nam przygotowania do wyjścia.

kobiece kłamstewka

Fot. iStock

„Nie mam się w co ubrać”

W szafie wisi cała sterta sukienek o różnych kolorach, ale przecież trzeba znaleźć jakiś pretekst, żeby kupić nową. W końcu nic nam nie poprawia humoru tak bardzo jak nowe ubrania.

„Boli mnie głowa”

Czasami po prostu nie mamy ochoty się kochać, ale przecież tego nie możemy powiedzieć facetowi, bo jeszcze ucierpi jego męska duma. „Boli mnie głowa” to jedna z najczęstszych wymówek.

kobiece kłamstewka

Fot. iStock

„Nie wiem, co mężczyźni w niej widzą”

Zazdrość o wygląd innych kobiet czasami sprawia, że nie przestrzegamy zasad moralnych i dopuszczamy się kłamstwa. Tak naprawdę dobrze widzimy, jak bardzo atrakcyjna jest ta dziewczyna.

„Wcale mi na Tobie nie zależy”

Marzysz o nim dniami i nocami, ale nigdy nie powiesz, że go kochasz. To odrobinę upokarzające przyznać się do uczucia wobec osoby, której na Tobie nie zależy.

kobiece kłamstewka

Fot. iStock

„Jesteś tylko kolegą”

Ale z tym kolegą zdążyłaś już zaplanować w wyobraźni zaręczyny, ślub i dzieci. Lepiej jednak dmuchać na zimne.

„Chyba jestem już zaręczona”, itp.

Niektóre koleżanki próbują wzbudzić w nas zazdrość i przechwalają się, że są już zaręczone, chociaż nawet jeszcze oficjalnie nie są razem z tym mężczyzną. Znacie takie przypadki? My tak.

Zobacz także: Czy ON kłamie, mówiąc, że Cię kocha? Sprawdź!

 

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.12.2016 14:09
Oni nam gorsze klamstwa sprzedaja ktore kiedys tak czy inaczej wyjda na swiatlo dzienne i co do tego nie maja zadnych skrupulow.Ehh faceci...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2016 12:57
Obrzydliwe? o.0 chyba trochę przesadzacie z tymi tytułami...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2016 09:52
...ze ma duzego ! ha ha ha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie