„Rodzice nadali mi obciachowe imię. Gdy dowiecie się, jakie - zrozumiecie, czemu je zmieniłam!”

Nie dziwimy się tym decyzjom. Niektóre imiona kojarzą się bardzo jednoznacznie!
„Rodzice nadali mi obciachowe imię. Gdy dowiecie się, jakie - zrozumiecie, czemu je zmieniłam!”
Fot. iStock
19.11.2016

Imię warunkuje to, jak będziemy postrzegane przez otoczenie. Niektóre imiona wzbudzają sympatię lub dystans, a jeszcze inne bywają powodem do śmiechu i drwin. Niestety nie wszyscy ludzie są sympatyczni i taktowni. Zdarzają się przypadki osób, które uwielbiają dokuczać innym - zwłaszcza dzieci, o których coraz częściej mówi się, że to najbardziej okrutne stworzenia.

Rodzice często nie zastanawiają się nad tym, co będzie przeżywać dziecko w związku z nadanym przez nich imieniem. Decydujący jest gust, chęć uczczenia pamięci niektórych krewnych czy fascynacja pewnymi osobami, a nawet bohaterami powieściowymi czy filmowymi. Po wielu latach pociecha musi zmagać się z szykanami rówieśników oraz uszczypliwymi uwagami innych osób. Niektóre z nich naprawdę są uzasadnione, chociaż nie powinny mieć miejsca.

Publikujemy wyznania osób skrzywdzonych przez rodziców. Jak tylko poznałyśmy imiona dziewczyn, przestałyśmy się dziwić, że podjęły taką decyzję...

Lolita

`Nie wiem, jak rodzice mogli mi to zrobić. Imię Lolita kojarzy się wszystkim z napaloną małolatą, taka jest prawda, nie oszukujmy się. Wreszcie nadszedł czas, kiedy mogę je zmienić. Decyzję podjęłam już dawno i czekałam na ten moment kilka lat, w trakcie których przeszłam dwa załamania na tle nerwowym. Ludzie nie dawali mi spokoju i dokuczali właśnie z powodu imienia. Teraz jestem wycofaną, zakompleksioną osobą. Podoba mi się imię Ola, jest proste i zwyczajne. Już niedługo będę mogła się tak przedstawiać. Moi rodzice z perspektywy czasu żałują, że nazwali mnie Lolitą. Jeżeli są tu jacyś rodzice, niech mój przypadek będzie dla Was przestrogą...`

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona w Polsce (jedno z nich nosi ponad milion kobiet!)

brzydkie imię

Fot. iStock

Vanessa

`Moję imię to koszmar! Nawet nauczyciele podśmiewali się z niego pod nosem, a wszystko przez mamę, która jest fanką filmów romantycznych oraz powieścideł wątpliwego gatunku. Nigdy jej nie wybaczę, że przez kilkanaście lat życia byłam narażona na kpiny. To imię dla prostytutki, a nie normalnej dziewczyny. Moje koleżanki to Anie, Magdy, Sylwie i Agnieszki. Byłam dziwolągiem na ich tle i wreszcie mogę to zmienić. Mimo wszystko do końca życia będę miała złe wspomnienia`.

brzydkie imię

Fot. iStock

Krzysztofa

`Cała rodzina obraziła się na mnie, bo zamierzam zmienić imię. Nazwano mnie po prababci, która zginęła bohatersko na wojnie. Doceniam jej poświęcenie, odwagę itd., ale czy to powód, aby mnie krzywdzić? Nikt z najbliższych nie rozumie, przez co musiałam przechodzić. Podstawówka i gimnazjum były dla mnie horrorem, a już zwłaszcza gimnazjum. Byłam wyzywania od babochłopów, Krzysiów, tranwestytów... Już niedługo to się skończy i będę zwykłą Kasią. Boli mnie tylko świadomość, że rodzina potępia mnie z tego powodu`.

Zobacz także: Znaczenie 7 najładniejszych imion żeńskich

brzydkie imię

Fot. iStock

Sonia

`Ja jestem Sonia, a siostra to Anastazja... Rodzice uwielbiają wschodnie klimaty. O ile Anastazja brzmi w porządku, to Sonia jest imieniem nadawanym psom. Suczka sąsiadki tak się wabi. Wszyscy mówią, żebym się nie przejmowała, bo mam piękne imię, ale ja źle się z nim czuję. W styczniu kończę 18 lat i zmienię je na Weronikę. Proste, ładne, klasyczne imię, którego żadna Polka nie mogłaby się powstydzić. Jeżeli kiedyś sama będę rodzicem, nigdy nie skrzywdzę w ten sposób swojego dziecka. Szkoda, że moi staruszkowie bardziej kierowali się swoimi upodobaniami niż moim dobrem`.

brzydkie imię

Fot. iStock

Pola

`Niektórzy zachwycają się moim imieniem, że takie oryginalne jest. Niestety przez wiele lat byłam z jego powodu szykanowana. Zdaniem kolegów i koleżanek, Pola to dobra nazwa dla proszku do prania. Poza tym imienia Pola nawet nie da się zdrobnić, jest niekobiece i po prostu brzydkie... Mam zamiar je zmienić. Długo nad tym myślałam. Kiedy powiedziałam o wszystkim rodzicom, obrazili się na mnie. Powiedzieli, że chcieli, abym nazywała się pięknie i oryginalnie. Myślę jednak, że mam więcej do powiedzenia w tej sprawie. W końcu to imię dotyczy mnie, a nie ich`.

brzydkie imię

Fot. iStock

Maryla

`Znacie osobiście jakąś Marylę? Nawet jeżeli tak, pewnie są to odosobnione przypadki. Właśnie dlatego rodzice tak mnie nazwali. Chcieli, aby ich dziecko było wyjątkowe, a imię Maryla miało mi tę wyjątkowość nadać. Niestety jestem zwykłą dziewczyną. Ani specjalnie piękną, ani specjalnie uzdolnioną. Do tego mam nieładne imię, które większości kojarzy się ze starymi ciotkami. Jak byłam mała, dzieci krzyczały, że to imię dla czarownicy. Pamiętam do dziś. Na szczęście teraz mam możliwość wszystko zmienić. Nie wybrałam jeszcze nowego imienia, ale jestem pewna, że ten krok odmieni całe moje życie`.

brzydkie imię

Fot. iStock

Izaura

`Chyba każdemu imię Izaura kojarzy się z popularnym serialem Niewolnica Izaura... Nie pomyli się nikt, kto podejrzewał, że mam imię na cześć głównej bohaterki. Moja mama zaczęła oglądać ten serial, będąc w ciąży, no i stało się. Zawsze byłam jedną z najbardziej znanych osób w szkole. Ja nie zdążyłam jeszcze poznać innych, ale oni znali już mnie. Niektórzy reagowali normalnie, ale dla większości był to powód do kpin i szyderstw. Oczywiście moja ksywa ze szkoły to `Niewolnica Izaura`. Nawet nauczyciele w szkole pytali się, czy to przez ten serial noszę imię Izaura. Zawsze bardzo się wstydziłam i miałam kompleksy z tego powodu. Chcę zmienić imię na Izabela`.

brzydkie imię

Fot. iStock

Pamela

`Kiedy byłam w liceum, jedna z `przesympatycznych` koleżanek spytała, czy pochodzę z patologicznej rodziny. Spytałam ją, dlaczego tak myśli, a wtedy odparła, że tacy ludzie zawsze nadają swoim dzieciom imiona typu Nikola, Pamela czy Dżesika. Koleżanka zrobiła to na forum klasowym i nigdy nie zapomnę, jak się wtedy czułam. To właśnie był impuls, który sprawił, że postanowiłam zmienić imię. Osoby, które starają się mnie pocieszyć, mówią, że mam fajnie, bo mogę teraz wybrać imię, jakie chcę i mam dobry powód. Z jednej strony coś w tym jest, ale jak pomyślę o wszystkich upokorzeniach, to wydaje mi się, że nie mają racji. A swoją drogą myślałam o Kalinie. Co myślicie?`

Zobacz także: 15 zasad wyboru właściwego imienia dla dziecka

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 4.08 / 5
gość (Ocena: 5) 13.03.2017 16:38
Krzysztofa Górniak - gitarzystka ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.11.2016 17:27
Orina to piekne imie :)
odpowiedz
marko (Ocena: 5) 21.11.2016 09:13
:/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.11.2016 08:50
Pola to normalne imię, Pamela też znośnie, choć wiadomo Pamela wszystkim kojarzy się z cycatą blondynką która grała w serialu Słoneczny Patrol :P, mimo wszystko ładne imię, Sonia też ujdzie, mimo że kojarzy się z imieniem dla suczki ale ludzie czasem nadają ludzkie imiona swoim pupilom, mój sąsiad miał psa o imieniu Filip, reszta imion mi się nie podoba, są po prostu brzydkie lub obciachowe.
odpowiedz
Pamela (Ocena: 5) 20.11.2016 23:14
przepraszam za błędy , nie wiem co mną kierowało ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie