To nas paraliżuje: Krępujące sytuacje, których wstydzą się WSZYSCY normalni ludzie

Ty też czujesz się wtedy onieśmielona? Powinnaś.
To nas paraliżuje: Krępujące sytuacje, których wstydzą się WSZYSCY normalni ludzie
fot. iStock
12.09.2016

Wstyd jest powszechnym uczuciem. Dopada nas często i wcale nie musi świadczyć o zaburzonej osobowości. Wręcz przeciwnie - podejrzani są przede wszystkim ci, których nic nie krępuje. Najczęściej wiąże się z bezpośrednimi relacjami międzyludzkimi. Przejmujemy się tym, co myślą o nas inni. Czasami za bardzo, co może doprowadzić do paraliżu. Czy wstyd można całkowicie wyeliminować?

Nie! Trzeba nauczyć się z nim żyć. Najnowsze badania wykazują bowiem, że każdy dorosły człowiek przeżywa chwile ogromnego stresu mniej więcej 7 razy w miesiącu. To niemal dwukrotnie w ciągu tygodnia. A jak udowadnia ranking 20 najbardziej krepujących sytuacji, jakie mogą nam się zdarzyć, powód zawsze się znajdzie.

Tego obawiają się wszyscy bez wyjątku. Nawet osoby najbardziej pewne siebie. Ty też czujesz się wtedy onieśmielona?

Zobacz również: Męskie sekrety: To robi KAŻDY facet, ale umarłby ze wstydu, gdybyś się o tym dowiedziała!

 

krępująca sytuacja

fot. Thinkstock

1. Poznanie byłego partnera osoby, z którą jesteś w związku

To chyba nic dziwnego. Wyobrażasz sobie, o czym mogłabyś porozmawiać z byłą dziewczyną Twojego chłopaka? Krępująca cisza gwarantowana.

2. Poznanie nowej osoby w związku z wykonywanymi obowiązkami

W życiu zawodowym to nic niezwykłego, ale wciąż niezwykle nas stresuje. Obawiamy się, że kiedy źle wypadniemy, nasza praca na tym ucierpi.

3. Poznanie rodziców partnera

Moment przełomowy w każdym związku. Niby nic, ale od dobrego pierwszego wrażenia będą zależały Wasze relacje na długie lata.

4. Pierwsza randka z nieznajomym

Nawet najbardziej przebojowe i pewne swojej wartości kobiety drżą na samą myśl o tym. Zwłaszcza, jeśli bardzo zależy im na nowym związku.

krępująca sytuacja

fot. Thinkstock

5. Rozmowa z kimś, kogo uznajesz za atrakcyjnego

To nie powinno nikogo dziwić. Nawiązanie kontaktu ze zjawiskowym przystojniakiem jest doświadczeniem stresującym. Zwłaszcza, jeśli czujesz się brzydsza od niego.

6. Natknięcie się na osobę, z którą niedawno się pokłóciłaś

Niektóre awantury kończą się trzaśnięciem drzwiami i zerwaniem kontaktu. Do czasu, kiedy wpadamy na siebie niespodziewanie i nie wiemy jak się zachować.

7. Spotkanie z osobą znaną z Internetu

To zupełnie nowy etap znajomości. Całkiem możliwe, że noce zarwane na klikaniu ze sobą nie przełożą się na udaną rozmowę w świecie rzeczywistym.

8. Powitanie grupy osób w sytuacji zawodowej

Wchodzisz do sali konferencyjnej albo biura wypełnionego ludźmi i nie wiesz jak się zachować. Zwykłe „dzień dobry” wystarczy? A może powinnam podać każdemu dłoń? Komu najpierw?

Zobacz również: 15 powodów do wstydu w sypialni (Szokujące wyznania internautek)

krępująca sytuacja

fot. Thinkstock

9. Powitanie grupy osób w sytuacji towarzyskiej

Wpadasz na imprezę do znajomych i trafiasz na tłum osób, których zupełnie nie kojarzysz. I nie za bardzo wiesz, jak się w tym odnaleźć.

10. Natknięcie się na kogoś, kogo znasz głównie z widzenia

Niby wymieniliście kiedyś kilka zdań, ale nawet nie jesteś pewna, czy przeszliście na „ty”. Odezwać się czy udawać, że go nie zauważyłam?

11. Natknięcie się na swojego byłego

Dobry obyczaj nakazywałby się odezwać i kurtuazyjnie zapytać „co słychać?”. Czasami jednak nie mamy na to specjalnej ochoty.

12 Spotkanie z idolem

To ogromne przeżycie. Podziwiasz kogoś przez lata i widujesz go w telewizji, a nagle masz go na wyciągnięcie ręki. Paraliżujące doświadczenie.

krępująca sytuacja

fot. Thinkstock

13. Rozmowa o pracę

Apogeum stresu i niepewności. Chcesz wypaść jak najlepiej, bo od tego jednego spotkania może zależeć cała Twoja przyszłość. Trudno zapanować nad sobą.

14. Taniec

Okazuje się, że dla większości z nas pląsanie po parkiecie to wcale nie świetna zabawa, ale największa kara. Boimy się, że źle wypadniemy i zostaniemy osądzone przez partnera oraz widzów.

15. Pierwszy pocałunek

Moment przełomowy i nic dziwnego, że tak emocjonujący. Ekscytacja miesza się z ogromnym zdenerwowaniem, które może być najgorszym doradcą.

16. Sprzeciwienie się osobie, z którą się nie zgadzasz

Nikt nie chce mieć wrogów, ale czasami musisz wybrać - bronić swojego zdania czy udawać, że jest Ci wszystko jedno. Trzeba mieć twardy charakter, żeby to zrobić.

Zobacz również: 9 wstydliwych momentów, które przeżywa każda z nas podczas seksu

 

krępująca sytuacja

fot. Thinkstock

17. Otrzymanie komplementu

Niby lubimy ciepłe słowa pod naszym adresem, ale kiedy się pojawią, zupełnie nie wiemy jak zareagować. Zazwyczaj, zamiast grzecznie podziękować, nie wierzymy w dobre intencje.

18. Otrzymanie informacji, że mamy coś na zębach lub twarzy

Wyjątkowo krępująca sytuacja. Wpadka, która urasta do rangi towarzyskiej katastrofy. Jak długo chodziłam z resztkami jedzenia między zębami?!

19. Przedstawienie kogoś, czyjego imienia nie pamiętasz

Wyobraź sobie sytuację - spacerujesz z koleżanką, spotykacie Twojego kolegę, próbujesz go przedstawić, ale nie pamiętasz, czy to Marek, Michał, a może Maciek. Spora wpadka.

20. Zbyt bliska obecność obcej osoby

Doświadczamy jej przede wszystkim w transporcie zorganizowanym. W pełnym autobusie jesteś narażona na niemal intymny kontakt z nieznajomymi.

Ty też się tego wstydzisz?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 12.09.2016 18:31
Hmm...Żadna z tych sytuacji mnie jakoś nie paraliżuje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2016 13:00
Krepuje mnie moze z osiem rzeczy z tej listy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie