Co mówi o Tobie liczba rodzeństwa?

Przyjaźń, miłość i życie zawodowe bez tajemnic!
Co mówi o Tobie liczba rodzeństwa?
Fot. Thinkstock
24.08.2016

Często nie doceniamy wkładu rodziny i otoczenia w nasze wychowanie. Wydaje nam się, że to bardziej dzieło przypadku. Jedynak nie musi niczym różnić się od osoby, która dorastała w rodzinie wielodzietnej i na odwrót. To, czy masz jednego brata czy trzy siostry to tylko niewiele znaczący szczegół. Czyżby? Większość badań wykazuje, że jednak coś jest na rzeczy. Nasz rozwój wynika bezpośrednio z tego, czy dorastaliśmy tylko z rodzicami, czy musieliśmy walczyć o ich uwagę z rodzeństwem.

Struktura najbliższej rodziny ma wpływ na naszą osobowość, charakter, potrzeby i stosunek do innych ludzi. Jaki? Powiedz nam, czy i ile masz rodzeństwa, a my zdradzimy całą prawdę o Tobie. Dowiesz się m.in. co myślą o Tobie przyjaciele, partner i jak poradzisz sobie w życiu zawodowym. Poznaj swoje największe wady i niewątpliwe zalety.

Jaki wpływ mają na nas bracia i siostry albo ich brak? Większy, niż myślisz…

Zobacz również: 7 myśli starszej siostry, gdy młodsze rodzeństwo bierze ślub jako pierwsze

 

 

rodzeństwo

fot. Thinkstock

BRAK RODZEŃSTWA

Przyjaźń: Szukasz nie tylko pokrewnej duszy, ale kogoś, kto zastąpi Ci brata lub siostrę. Nie będzie to jednak proste, bo masz problem z dogadywaniem się z innymi. Bywasz samolubna i skoncentrowana wyłącznie na sobie. Łatwo zrażasz do siebie ludzi i musisz się bardzo postarać, by zbudować przyjaźń na całe życie.

Miłość i seks: Wchodząc w związek, angażujesz się na całego. Tracisz kontakt ze światem zewnętrznym i jedyną osobą, której potrzebujesz, jest partner. Wydaje Ci się, że tylko on Cię rozumie, a cała reszta jest Ci niepotrzebna.

Życie zawodowe: Łatwo się poddajesz, bo nie lubisz, kiedy ktoś czegoś od Ciebie wymaga. Jesteś ambitna, ale także bardzo niecierpliwa. Kiedy znajdziesz wymarzone zajęcie - cierpi na tym Twoje życie uczuciowe i rodzinne.

 

rodzeństwo

fot. Thinkstock

1 BRAT LUB SIOSTRA

Przyjaźń: Nie lubisz otaczać się tłumem znajomych. O wiele bardziej zależy Ci na jednej sprawdzonej przyjaźni na dobre i na złe. Istnieje duża szansa, że ktoś taki jest już obok Ciebie i pozostanie z Tobą na zawsze. Trudno uznać Cię za duszę towarzystwa, która zabiega o uwagę wszystkich wokół.

Miłość i seks: Marzy Ci się związek na całe życie, ale wyłącznie na własnych zasadach. Pierwszy lepszy kryzys może zakończyć się burzliwym rozstaniem. Często podejmujesz niewłaściwe decyzje uczuciowe i lądujesz w łóżku z kimś, kogo nawet nie lubisz.

Życie zawodowe: Zrobisz wszystko, by się dorobić. Praca nie musi być Twoją pasją, pod warunkiem, że pozwala Ci godnie żyć. Często zmieniasz pracodawców, jeśli oferują Ci lepsze warunki.

Zobacz również: Masz starsze rodzeństwo? To nie Ciebie rodzice kochają najbardziej...

rodzeństwo

fot. Thinkstock

DWOJE RODZEŃSTWA

Przyjaźń: Jesteś powszechnie lubiana. Ludzie widzą w Tobie osobę otwartą, która nie ocenia pochopnie, ale stara się wszystkich zrozumieć. Ktoś musi Ci wyjątkowo mocno zajść za skórę, żebyś go skreśliła. Otaczasz się sprawdzoną grupą znajomych i masz kilku przyjaciół, za którymi skoczyłabyś w ogień.

Miłość i seks: Nie do końca wiadomo dlaczego, ale Twoje życie uczuciowe raczej kuleje. Zwłaszcza, jeśli jesteś najmłodszą osobą z rodzeństwa. Często zmieniasz obiekt zainteresowania, ale to nie oznacza, że jesteś rozwiązła. Mogłabyś się obejść bez seksu.

Życie zawodowe: Za wszelką cenę trzymasz się posady, którą udało Ci się zdobyć. Nawet jeśli jest mało satysfakcjonująca i nie pozwala godnie zarabiać. Boisz się, że nic lepszego już nie znajdziesz.

 

rodzeństwo

fot. Thinkstock

TROJE RODZEŃSTWA

Przyjaźń: Cały czas walczysz o uwagę innych ludzi. Niektórzy mogą nawet pomyśleć, że się narzucasz. Dostosowujesz się do tłumu, byle ktoś wreszcie Cię polubił. Czasami chowasz głęboko do kieszeni własne przekonania, byle nie podpaść znajomym. Mają na Ciebie ogromny wpływ, a Ty na nich żaden.

Miłość i seks: Nie wygląda to różowo. Cały czas szukasz swojego ideału, a ten prawdopodobnie nie istnieje. Nie możesz się zdecydować, czego tak naprawdę oczekujesz od płci przeciwnej. Z tego powodu znajomości z mężczyznami najczęściej kończą się w sypialni i do niczego więcej nie prowadzą.

Życie zawodowe: W tej kwestii jesteś wyjątkowo niepewna siebie. Brakuje Ci siły przebicia, dlatego idealną sytuacją byłoby, gdybyś sama była sobie szefem. Nie lubisz zależeć od innych.

 

rodzeństwo

fot. Thinkstock

CZWORO LUB WIĘCEJ RODZEŃSTWA

Przyjaźń: Nadużywasz słowa przyjaciel. Wystarczy, że ktoś się Tobą interesuje i od razu wyobrażasz sobie znajomość na całe życie. Często się narzucasz. Trochę godności! Pozwól, by to inni wreszcie zawalczyli o Ciebie. Im bardziej niedostępną będziesz udawała, tym bardziej będzie im na Tobie zależało.

Miłość i seks: Masz powodzenie, ale zazwyczaj dziwisz się, że ktokolwiek Cię chce. Z tego powodu trzymasz się kurczowo każdego kolejnego chłopaka. Już po kilku tygodniach znajomości wyobrażasz sobie Wasz ślub. I wielu już to zraziło…

Życie zawodowe: Zupełnie nie walczysz o swoją przyszłość. Wychodzisz z założenia, że każda praca jest lepsza, niż żadna. Zazwyczaj kończy się to tym, że pracujesz przez lata za najniższą stawkę i nie wierzysz, że zasługujesz na więcej.

Zobacz również: Masz starsze rodzeństwo?

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
J. (Ocena: 1) 25.08.2016 07:40
Totalne bzdury :D
odpowiedz
a (Ocena: 5) 24.08.2016 19:12
nic sie nie zgadza. mam 2 rodzenstwa. chlam
odpowiedz
marta (Ocena: 5) 24.08.2016 13:44
Trochę smutne ale serio o dziwo prawdziwe :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2016 11:58
Mam dwoje rodzeństwa a opis bardzo odzwierciedla moje życie szczególnie w przyjaźni i miłości. Aż jestem w szoku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2016 11:28
Mam dwóch braci, wszystko się zgadza o.O szzok
odpowiedz

Polecane dla Ciebie