Czy jesteś szefową swojego życia?

Jak zmienić się z `nic nieznaczącej` dziewczyny w szefową swojego życia? Wystarczy 7 kroków.
Czy jesteś szefową swojego życia?
Fot. Thinkstock
09.03.2016

Życie rzadko kiedy obchodzi się z nami delikatnie. Napotykamy na trudności, niełatwe doświadczenia oraz ludzi, którzy źle nam życzą. Pod tym względem zwłaszcza dziewczyny mają pod górkę. O tym, czy wejdą na nią z podniesioną głową, decydują różne czynniki. Niestety wielu się to nie udaje, tracą one poczucie własnej wartości, zamykają się w sobie i pozwalają innym na ingerencję w swoje życie, nie są jego paniami. Męski świat jest co prawda bardziej brutalny, ale jednocześnie mniej skomplikowany.

Obecnie kobietom jest jeszcze trudniej. Są media społecznościowe, które wywierają ogromny wpływ na jakość egzystencji i postrzeganie siebie - zdarzają się osoby, które naprawdę mierzą swoją wartość liczbą lajków. Kiedy do tego dochodzą przesłania z mediów typu:`musisz być szczupła, musisz mieć wystającą pupę, musisz być na topie, musisz oznaczać się w fajnych miejscach na Facebooku, musisz chodzić do modnych knajp i mieć nieograniczony dostęp do pieniędzy`, problemy z okresu młodości naszych mam wydają nam się po prostu śmieszne. Jest to odrobinę przekoloryzowany, ale dość realistyczny przekaz. 

Zobacz także: 5 oznak, że jestes psychopatką

Jeśli wydaje Ci się, że do tej pory sama dla siebie byłaś rozczarowaniem, mamy dobrą wiadomość. Po pierwsze prezentujemy kilka sposobów na to, jak sprawdzić, czy jesteś dziewczyną z charakterem. Po drugie – są to także wskazówki, co warto w sobie zmienić.

pewność siebie

Fot. Thinkstock

Wiesz, czego chcesz i umiesz o to poprosić

Nieważne, czy chodzi o przyjacielskie relacje, życie uczuciowe, naukę czy karierę – zawsze potrafisz sprecyzować cel, a jednocześnie postawić granice tego, na co pozwalasz, zarówno samej sobie, jak i innym. Nie bój się wypowiadać na głos swoich myśli, precyzować celów, omawiać ich, a następnie realizować. Odrzuć na bok pasywną postawę. Podążaj małymi kroczkami, a po jakimś czasie zamienią się one w duże i pewne kroki.

pewność siebie

Fot. Thinkstock

Szanujesz siebie

Szacunek do siebie odnosi się do sfery psychicznej i fizycznej. Niektóre dziewczyny polegają wyłącznie na korzyściach, jakie mogą osiągnąć dzięki ciału, a to błąd. Wszystko przez brak pewności siebie i brak wiary we własną inteligencję. Jeżeli jesteś świadoma, że seksualność obejmuje także umysł, jesteś panią swojego życia.

pewność siebie

Fot. Thinkstock

Patrzysz w przyszłość, a nie przeszłość

Ciągłe powracanie do przeszłości i analizowanie błędów nie ma sensu. Co najwyżej utwierdzisz się w przekonaniu, jak wiele rzeczy chciałabyś cofnąć i nabawisz się depresji. Dziewczyna z charakterem, która z podniesionym czołem wychodzi naprzeciw przeszkodom, wie, że z przeszłości ma jedynie wyciągnąć wnioski. Potem trzeba położyć na niej przysłowiową kreskę.

pewność siebie

Fot. Thinkstock

Szanujesz innych ludzi

Szanuj innych, a oni będą szanować Ciebie. Każdy człowiek jest inny, ale też każdy zasługuje na szacunek. Nawet jeżeli spotykasz osobę, która nie była wobec Ciebie w porządku, zapomnij o tym, wybacz i bądź ponad to. Twoja życzliwość, spokój i klasa będą mówiły za Ciebie same. Dziewczyny zachowujące się jak księżniczki nie cieszą się popularnością. Wynosząc się ponad innych, poniżasz się.

pewność siebie

Fot. Thinkstock

Unikasz plotek i nieszczerych pochlebstw

Dziewczyna, która w pełni panuje nad swoim życiem, patrzy na siebie, a nie innych, stara się być najlepszą wersją samej siebie, nie doszukuje się, w czym jest gorsza od pozostałych kobiet. W innym przypadku jej postawa mówi: jestem niepewna i mam kompleksy, obgadam kogoś to poczuję się lepiej. Trzymaj dystans wobec plotek, bądź neutralna w konfliktach w szkole, na uczelni czy w pracy. Pamiętaj też, aby liczyć na siebie i nie zdobywać przyjaciół nieszczerymi pochlebstwami.

pewność siebie

Fot. Thinkstock

Unikasz społecznościowego ekshibicjonizmu 

Jeżeli trzymasz swoje życie w garści, nie musisz niczego udowadniać innym, dowartościowywać się, publikując na profilach społecznościowych nagrania z koncertów, na których byłaś, oznaczając się w modnych restauracjach itd. Nie wypisujesz także myśli, sentencji, a także bardziej dosadnych postów odzwierciedlających Twój stan emocjonalny, np. po rozstaniu z facetem. Pamiętaj, że Facebook czy Instagram to nie pamiętnik, a w Internecie nic nie ginie.

pewność siebie

Fot. Thinkstock

Wiesz, że szczęście to wybór, którego dokonujesz każdego dnia

Słaba kobieta będzie ciągle obwiniać się o złe rzeczy, które spotkały ją i jej bliskich. O pozytywach nawet nie pomyśli. Silna kobieta wie, że takie myślenie nie pomaga i nie dodaje sił, więc każdego dnia stara się znaleźć przynajmniej 5 pozytywnych aspektów, za które może być wdzięczna. To dodaje jej wewnętrznej radości i uświadamia, że sama ma duży wpływ na jakość swojego życia.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo