Jak poznać nowych przyjaciół? 7 zakręconych sposobów!

Powiększenie grona znajomych jest łatwiejsze niż Ci się wydaje. Oto kilka sposobów.
Jak poznać nowych przyjaciół? 7 zakręconych sposobów!
Fot. Thinkstock
01.02.2016

Stara, sprawdzona paczka znajomych to prawdziwy skarb, o który powinnyśmy dbać. Nie znaczy to jednak, że mamy zamykać się na towarzystwo innych osób. Wręcz przeciwnie – wejście w odmienne środowisko wiąże się z nowymi możliwościami i doświadczeniami w naszym życiu, wzbogaca je.

Często zdarza się również, że niektóre relacje umierają śmiercią naturalną, z kolei inne zanikają, bo ich nie pielęgnujemy. A może w obecności pewnych osób zaczynasz się zwyczajnie dusić? 

Poznanie nowych przyjaciół to zawsze świetny pomysł, niezależnie od Twojego wieku, liczby obowiązków w ciągu dnia i sytuacji uczuciowej. Nie wiesz, w jaki sposób się do tego zabrać? Podpowiadamy.

Grupy na Facebooku

Na Facebooku powstało wiele ciekawych grup tematycznych, np. `Rolki Warszawa `, `ROWER WARSZAWA` czy `WARSZAWA SZYJE`. Poszukaj takiej, która jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami, następnie wyślij prośbę do administratora o dołączenie do facebookowej społeczności i idź na spotkanie z członkami. Zwłaszcza dwie pierwsze wydają się dobrym pomysłem. Jeżeli zajrzysz na tablice tych grup, zobaczysz, że ludzie proponują innym spotkania, podczas których razem wybierają się na wycieczki rowerowe albo ćwiczą jazdę na rolkach.

przyjaciele

Fot. Thinkstock

Nietypowa prośba 

Poproś kilkoro przyjaciół, aby zapoznali Cię ze swoimi znajomymi. Jeżeli chcesz i masz możliwość, zorganizuj u siebie w domu imprezę, na którą zaprosisz wszystkich na raz. Aby rozerwać i zbliżyć do siebie towarzystwo przygotuj gry planszowe i zabawy (np. kalambury). 

przyjaciele

Fot. Thinkstock

Koła zainteresowań i organizacje studenckie

Nie tylko dasz się poznać jako ambitna i pracowita osoba uczelnianej kadrze, ale nawiążesz ciekawe znajomości. Realizacji wyznaczonych przez grupę zadań będzie przyświecał także cel poboczny – integracja.  Bez tego trudno cokolwiek zrobić. Dodatkową zaletą może być odkrycie przez Ciebie nowych zainteresowań.

przyjaciele

Fot. Thinkstock

Nowa umiejętność

Zdobądź nową umiejętność. Możesz nauczyć się pływać, jeździć konno albo zapisać się na pole dance. W ten sposób nie tylko zyskasz nowych znajomych, ale podwyższysz samoocenę i wprowadzisz powiew świeżości do swojego życia. Do odważnych świat należy!

przyjaciele

Fot. Thinkstock

Casting na znajomych

To propozycja dla zakręconych osób - zrób casting na znajomych. Możesz w tym celu utworzyć wydarzenie na Facebooku albo dać ogłoszenie w Internecie – wszystko zależy od Twojej odwagi i pomysłowości. W wiadomości podaj wytyczne (oczywiście wszystko z przymrużeniem oka) i nastaw się na potężną dawkę dobrej zabawy.

przyjaciele

Fot. Thinkstock

Wolontariat

Dobrym pomysłem jest zapisanie się na wolontariat. Niekoniecznie musi się to wiązać z opieką nad chorymi dziećmi czy starszymi ludźmi. Równie dobrze możesz pomagać w schroniskach dla bezdomnych zwierząt. Plusem tego rozwiązania jest pewność, że poznasz wartościowe osoby, które mają dobre serca i nie są obojętne na cierpienie innych.

przyjaciele

Fot. Thinkstock

Wyjazd za granicę

Podróże kształcą, wzbogacają światopogląd… i pozwalają na spotkanie wielu interesujących osób. Jeżeli podoba Ci się ten pomysł, rozważ raczej dłuższy wyjazd, najlepiej co najmniej półroczny. W ten sposób nawiążesz trwałe znajomości. Dodatkowo podszkolisz język.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Tyśka (Ocena: 5) 12.02.2018 16:54
Ja chociaż się nie spodziewałam takiego obrotu spraw znalazłam mojego przyjaciela na portalu randki24. Szukałam partnera życiowego a zyskałam przyjaciela. Bardzo dobrze nam się rozmawiało od początku :)
odpowiedz
www.dobradroga.blog (Ocena: 5) 13.09.2017 09:47
Jak zorganizowac udany weekend w gronie nieznajmych? :) Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga: www.dobradroga.blog Pozdrawiam :)
odpowiedz
Natalia (Ocena: 5) 01.02.2016 17:42
Dziewczyny, czy miałyście kiedyś do czynienia z wirtualną zdradą? Czy wasz partner kontaktował się z innymi dziewczynami przez internet, wymieniał się zdjęciami? Jeśli tak, proszę o kontakt pod nr tel: 606 501 271. Pozdrawiam, Natalia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2016 12:07
Tinder. moja przyjaciółka poznała tam chłopaka, po jakimś czasie zostali parą, a my (oni we dwójke, kolega tego chłopaka i koleżanki tej dziewczyny, w tym ja) świetną paczką znajomych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2016 07:49
W moim przypadku - kupić nowy samochód :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo