Znaczenie snów: Interpretacja najbardziej przerażających koszmarów

Umierasz, dowiadujesz się o raku, uczestniczysz w pogrzebie bliskiej osoby? Wiemy, co może to oznaczać.
Znaczenie snów: Interpretacja najbardziej przerażających koszmarów
fot. Thinkstock
24.01.2016

Sny kojarzą nam się z tym co piękne i nierealne. To stan, kiedy możemy oderwać się od rzeczywistości, być kim chcemy i spełniać najskrytsze marzenia. Czasami jednak wcale nie jest aż tak przyjemnie. Budzimy się przerażone, bo tym razem senna sielanka przybrała postać krwawego koszmaru. Długo nie możemy się otrząsnąć i wierzymy, że to zapowiedź czegoś bardzo złego. Czy naprawdę jest się czego obawiać?

Portal Elite Daily postanowił sprawdzić, co oznaczają najczęściej spotykane koszmary. O ich wytłumaczenie poproszono Lauri Loewenberg – specjalistkę, która twierdzi, że nawet największa tragedia rozgrywająca się w naszej wyobraźni wcale nie musi zwiastować problemów. To jedynie sposób, w jaki umysł radzi sobie z niektórymi sytuacjami. 

Śniło Ci się, że umarłaś? Lekarz poinformował, że cierpisz na raka? Spadasz w przepaść? Oto interpretacja snów, o których większość z nas wolałaby zapomnieć...

 

znaczenie snów

fot. Thinkstock

SEN O WYPADAJĄCYCH ZĘBACH

 

Zaskakująco często spotykana wizja. W pewnym momencie orientujesz się, że właśnie wypadł Ci ząb. Później kolejny i następny, aż wreszcie w ustach nie pozostaje ani jeden. Według specjalistki od interpretacji snów, oznacza to kłopoty w komunikacji z innymi ludźmi. Najprawdopodobniej powiedziałaś coś, co nigdy nie powinno wydostać się z Twoich ust. Musisz pamiętać, że zanim coś powiesz, najpierw należy przewidzieć konsekwencje.

 

SEN O POGRZEBIE BLISKIEJ OSOBY

 

Przerażająca scena, kiedy uczestniczysz w pogrzebie i nagle orientujesz się, że w trumnie spoczywa Twoja mama, brat lub partner. Wizja ta wcale nie oznacza tragedii. Symbolizuje jedynie koniec pewnego etapu i zmiana ta dotyczy zazwyczaj osoby, która umarła we śnie. Może to oznaczać pogorszenie relacji, rozstanie, przeprowadzkę itp.

 

znaczenie snów

fot. Thinkstock

SEN O NIEZDANYM EGZAMINIE

 

Siedzisz w klasie lub na sali wykładowej, masz przed sobą test i nie jesteś w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie. Wiesz, że go oblejesz. Nawet, jeśli szkołę i studia masz już dawno za sobą. Według ekspertki tego typu wspomnienia odnoszą się zazwyczaj do życia zawodowego. Najprawdopodobniej masz problemy w pracy i przytłacza Cię nadmiar obowiązków. Wizja towarzyszy wszelkim zmianom, nowym wyzwaniom czy negatywnemu komentarzowi ze strony szefa.

 

SEN O KOCHANKU, KTÓRY PRZEMIENIA SIĘ W TWOJEGO OJCA

Według Lauri to koszmar, który pojawia się wyjątkowo często. O co w nim chodzi? Na pewno nie o pożądanie względem własnego taty. Wizja ta symbolizuje głęboką więź między Wami, obawy, że kiedyś może się to skończyć lub odnosi się do wartości, które przekazał Ci ojciec. Być może zrobiłaś coś, czego tata by nie pochwalił i teraz masz wyrzuty sumienia.

 

znaczenie snów

fot. Thinkstock

SEN O ZGUBIENIU SIĘ

 

Zupełnie nieznane miejsce, labirynt korytarzy, zamknięte drzwi. Koniecznie chcesz się wydostać, ale zupełnie nie wiesz, jak to zrobić. Znaczenie tego snu jest bardzo podobne – znalazłaś się w takim punkcie życia, że nie wiesz, w którą pójść stronę. Masz przed sobą ważną decyzję i szukasz drogowskazu.

 

SEN O UPADANIU

 

To zdarza się niemal każdemu. Stoisz nad przepaścią i upadasz. Albo po prostu lecisz w dół i wiesz, że za chwilę zginiesz. O co chodzi? Coś w Twoim życiu bardzo Ci ciąży. Czujesz się przytłoczona i przybita. Wydaje Ci się, że cokolwiek zrobisz, i tak nic z tego nie wyjdzie. Ekspertka alarmuje, że może być również zwiastunem kłopotów emocjonalnych, a nawet początkiem depresji.

 

znaczenie snów

fot. Thinkstock

SEN O NIEWYKONANIU WAŻNEGO ZADANIA

 

Może chodzić o cokolwiek – zapomniałaś o ważnym spotkaniu, nie odebrałaś dzieci ze szkoły, przypaliłaś obiad, na który zaprosiłaś kogoś ważnego. Oznacza to, że bierzesz zdecydowanie za dużo na swoje barki. Jesteś przemęczona, rozkojarzona i brakuje Ci sił. Powinnaś wreszcie zwolnić i przypomnieć sobie o własnych potrzebach, a nie tylko spełnianiu oczekiwań innych.

 

SEN O BRAKU GŁOSU

 

Dzieje się coś niedobrego, powinnaś natychmiast zareagować, ale kiedy otwierasz usta i chcesz krzyczeć – nic się z nich nie wydobywa. Głucha cisza. To symbol tajemnicy i bólu, który nosisz w sobie. Chciałabyś wreszcie się otworzyć, żyć po swojemu, wygarnąć komu trzeba, ale za bardzo obawiasz się konsekwencji.

 

znaczenie snów

fot. Thinkstock

SEN O WŁASNEJ ŚMIERCI

 

Unosisz się nad ziemią i dostrzegasz trumnę z własnym ciałem. Albo nagrobek z Twoim nazwiskiem. Spokojnie, nic Ci nie grozi. Śmierć to symbol końca, ale wcale nie życia. Najprawdopodobniej jesteś w przełomowym momencie, musisz podjąć ważną decyzję, przeprowadzasz się, kończysz związek.

 

SEN O BRAKU MOŻLIWOŚCI PORUSZANIA SIĘ

 

Podobnie jak w przypadku braku głosu – musisz szybko zareagować, ale Twoje ciało zupełnie nie odpowiada. Ani drgnie. Jeśli masz bezwładne ręce – obawiasz się, że nie dasz rady czegoś zrobić. Jeśli nogi – nie potrafisz na nich stanąć i wziąć pełnej odpowiedzialności za siebie. Popadłaś w marazm i musisz się wreszcie przełamać.

znaczenie snów

fot. Thinkstock

SEN O NIEULECZALNEJ CHOROBIE

 

Siedzisz w gabinecie lekarskim i dowiadujesz się, że to rak. Wielu ludzi po czymś takim postanawia się przebadać i należy to jedynie pochwalić. Zdaniem ekspertki chodzi jednak o coś innego – najprawdopodobniej w Twoim życiu lub związku dzieje się coś, co nie jest do końca zdrowe. Twój umysł daje Ci do zrozumienia, że musisz się wreszcie z czegoś lub kogoś wyleczyć.

 

SEN O UCIECZCE PRZED KIMŚ

 

Jedna z najczęściej występujących wizji sennych. Uciekasz w nieznanym kierunku i czujesz na sobie oddech napastnika. Ktoś chce Cię dopaść, a Ty robisz wszystko, by nie wpaść w jego sidła. Znaczenie jest wyjątkowo proste – w życiu uciekasz przed problemami, zamiast się z nimi zmierzyć. Boisz się odpowiedzialności, ale czas najwyższy to zmienić.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
janek (Ocena: 5) 12.04.2016 17:38
Ciekawy artykuł!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo