Misja: popularność

Chcesz być popularna? Zastosuj się do tych wskazówek...
Misja: popularność
Fot. Thinkstock
20.01.2016

Świat zawsze dzieli się na ludzi popularnych, mniej popularnych oraz tych, których nikt nie dostrzega. Można to zauważyć chociażby w amerykańskich serialach dla nastolatek. Niestety, ale akurat pod tym względem bardzo wiernie oddają rzeczywistość. Żadna z nas na pewno nie chciałaby znaleźć się w tej ostatniej grupie. Ale jeżeli ktoś utożsamia bycie popularną z byciem wredną, myli się. Drugim błędem jest myślenie, że popularność jest zarezerwowana wyłącznie dla pięknych dziewczyn o figurach modelek, które są bardzo pewne siebie. To stan, który wbrew pozorom można osiągnąć w bardzo prosty sposób.

Dzięki byciu popularną dodatkowo wzrośnie Twoja pewność siebie, samoocena, a do tego już niewielki krok do sukcesu, zarówno w sferze uczuciowej, naukowej, jak i zawodowej.

Jesteście ciekawe, jak do tego dojść? Już wyjaśniamy…

Niebanalne hobby

Zacznij robić coś, co jest mało popularne wśród osób, które Cię otaczają, a jednocześnie niebanalne. Choć brzmi to paradoksalnie, zobaczysz, że szybko przyniesie pożądany efekt. Innym dziewczynom na pewno zaimponuje balet klasyczny. Tą pasją z pewnością przyciągniesz także uwagę płci przeciwnej. Nie sugeruj się tym, że trzeba zacząć trenować od dziecka. Nie brakuje także zajęć organizowanych dla dorosłych, a efekty można osiągnąć w każdym wieku. Pamiętaj jednak, aby nie wynosić się ponad innych z tego powodu. Nasze inne propozycje to: szachy, łyżwiarstwo figurowe, wspinaczka górska lub jazda konna.

Tylko pamiętaj, by w swojej oryginalności nie zabrnąć za daleko. Tutaj przykłady:

Kolekcjonują paznokcie i... brudy z pępka! Oto 10 najbardziej dziwacznych pasji świata!

jak być popularną

Fot. Thinkstock

Aktywność towarzyska

Chcesz być popularna? Wejdź w towarzystwo! Zacznij udzielać się w organizacjach studenckich, kółkach sportowych, wolontariatach itp. A dokładniej tam, gdzie chcesz zaistnieć. Ludzie wreszcie zaczną Cię zauważać, a to pierwszy krok do przodu…

jak być popularną

Fot. Thinkstock

Optymistyczne nastawienie

Zauważyłaś, że ludzie lgną zazwyczaj do uśmiechniętych, optymistycznie nastawionych do życia osób? Dzieje się tak dlatego, że nastrój innych często udziela się także nam i, przebywając wśród radosnych, pełnych życia osób, zaczynamy je kojarzyć w pozytywny sposób. Jeżeli masz skłonności do czarnowidztwa i rzadko się uśmiechasz, musisz nad tym popracować.

jak być popularną

Fot. Thinkstock

Pomocna dłoń

Nie krytykuj innych, nie odrzucaj nikogo ze względu na rasę, orientację seksualną, wyznanie itd. To nie znaczy, że masz akceptować pewne rzeczy. Chodzi o to, aby nie potępiać i zawsze wyciągać do pozostałych pomocną dłoń. Zobaczysz, jak szybko ludzie zaczną do Ciebie lgnąć. Pamiętaj, że czasami najwierniejszymi towarzyszami są z pozoru szarzy i niepozorni ludzie.

jak być popularną

Fot. Thinkstock

Równowaga w mówieniu i słuchaniu

Z niektórymi cechami po prostu się rodzimy, ale to nie znaczy, że nie można nad nimi popracować. Na pewno zauważyłaś i sama myślisz podobnie, że ludzie, którzy mówią za dużo (zazwyczaj o sobie) są irytujący, a o tych, którzy są milczkami, szybko się zapomina. Jeżeli masz świadomość, że małomówność lub gadulstwo dotyczy siebie, spróbuj nad tym popracować. Ćwicz i zacznij słuchać innych w pierwszym przypadku, a w drugim przezwycięż nieśmiałość i małymi krokami postaraj się otworzyć.

jak być popularną

Fot. Thinkstock

Anegdoty i dowcipy w zanadrzu

Kto z nas nie lubi pośmiać się z zabawnych dowcipów i historii? Z pewnością wzbudzisz pozytywne zainteresowanie i zostaniesz zapamiętana, jeśli będziesz potrafiła zabawić towarzystwo. Wcale nie musisz mieć charakteru przywódcy, aby być najbardziej lubianą osobą w towarzystwie i tą najbardziej wyczekiwaną. Wystarczy, że nauczysz się opowiadać dowcipy i anegdoty. Oczywiście z umiarem i naturalnym wyczuciem. Ćwicz na krewnych, potem na pojedynczych osobach, w których towarzystwie dobrze się czujesz, a następnie na większych grupkach. Miej jakieś historyjki w zanadrzu przy każdym spotkaniu. Pamiętaj jednak, aby z nikogo w nich nie szydzić, bo może to obrócić się przeciwko Tobie.

jak być popularną

Fot. Thinkstock

Oryginalność & stylowość

Niestety w dzisiejszych czasach wygląd ma duże znaczenie. Jednak mamy też większe możliwości niż nasze babcie. Mankamenty w urodzie można zatuszować odpowiednim strojem. Pod tym względem panuje dowolność. Ważne jest, aby wypracować swój styl. Taki, który będzie odzwierciedlał Twój gust, a jednocześnie wpisywał się w aktualne trendy. Postaw na stonowaną oryginalność. Poradź się przyjaciółki, siostry, mamy, jakiejś zaufanej osoby, a najlepiej kilku. Obawiasz się, że Twój budżet jest zbyt mały? Mamy modę na second-handy! Z pewnością znajdziesz w nich świetne rzeczy, możesz także iść do pracy, chociażby dorywczo w weekendy.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2016 10:06
Znajdz. Najwazniejsza.Ksiazka.Jaka.Kiedykolwiek.Przeczytasz.Zdrowie + The.Luciferian.Doctrine.pdf #3.1+ KO 0
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2016 10:58
nigdy nie będę popularna, bo jestem biedna. Żeby być popularnym w szkole to trzeba mieć hajs, taka jest prawda
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo