Zestresowana? Poznaj proste metody, które przywrócą Ci wewnętrzną równowagę!

Nie wiesz, w jaki sposób skutecznie walczyć ze stresem? Podpowiadamy!
Zestresowana? Poznaj proste metody, które przywrócą Ci wewnętrzną równowagę!
Fot. Thinkstock
29.01.2016

Stres to jeden z naszych najgorszych wrogów, który ma ogromny wpływ na jakość życia. Niestety już od najmłodszych lat jesteśmy pod jego wpływem. Egzaminy w szkołach, praca, zmiany środowiska, często niełatwe relacje z rówieśnikami, nauczycielami oraz w rodzinie sprawiają, że coraz łatwiej popadamy w czarny humor i dajemy się ponosić emocjom. Według europejskiego sondażu przeprowadzonego 2 lata temu przez EU-OSHA na naszym kontynencie stres, którego doświadczamy w związku z podejmowaną pracą, jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych. 

Niektórzy z nas radzą z nim sobie lepiej, inni mają duże problemy. Jednak to my sami jesteśmy kowalami naszego losu, możemy skutecznie zawalczyć ze stresem i przynajmniej częściowo wyeliminować jego negatywne skutki. Zastanawiasz się, w jaki sposób jest to możliwe? Próbowałaś już wiele razy i zdążyłaś się już zniechęcić?

Koniecznie sprawdź, czy znasz te sposoby i pamiętaj: wytrwałość to klucz do sukcesu!

sposoby na stres

Fot. Thinkstock

Mizianie się z kotem…

Wydaje Ci się to śmieszne? Nic bardziej mylnego! Według weterynarzy kocie mruczenie ma działanie terapeutyczne i nie charakteryzuje się wyłącznie funkcją informacyjną na temat samopoczucia mruczka. Zatem jeżeli masz zwierzaka, poświęcaj mu więcej czasu. Kiedy nie jesteś szczęśliwą posiadaczką, możesz odwiedzać schroniska albo wybrać się do kociej kawiarni. Jedna jest w Krakowie, natomiast w Warszawie niedługo nastąpi otwarcie Miau Cafe.

sposoby na stres

Fot. Thinkstock

Kolorowanki dla dorosłych

Niedawno nastąpił prawdziwy bum na… kolorowanie. Kolorowanki dla dorosłych nie tylko pomogą Ci się odstresować, ale z pewnością będą miłym powrotem do dzieciństwa. Na rynku są dostępne pozycje, w których możemy łączyć kropki albo kolorować. Jednak jeżeli czynność ta kojarzy Ci się z wypełnianiem kolorem kart z narysowanymi postaciami z bajek, rozczarujesz się… Bez problemu możesz nabyć książki do kolorowania ze skomplikowanymi ornamentami, mandalami, dziełami słynnych mistrzów, a także tematyczne, np. z postaciami z Harry’ego Pottera.

sposoby na stres

Fot. Thinkstock

Spacer

Świeże powietrze, podziwianie pięknych widoków natury i wsłuchiwanie się w śpiew ptaków podczas spaceru potrafią zdziałać cuda. Bardzo ważna jest jednak regularność. Postaraj się zrobić ze spacerów swój nawyk i poświęcać na nie czas przynajmniej raz w tygodniu. 

sposoby na stres

Fot. Thinkstock

Sport

Jeżeli masz możliwość, zapisz się na siłownię, do klubu fitness, zacznij jeździć na rolkach, biegać albo uprawiać jakąś inną dyscyplinę sportową. Sport bardzo korzystnie wpływa na naszą psychikę. Podczas jego uprawiania wydzielane są endorfiny. Do tego, po jakimś czasie dojdzie satysfakcja z pięknie wyrzeźbionego ciała i psychicznej wytrwałości. Przestań mówić, że nie masz czasu, pieniędzy, itp. Równie dobrze możesz ćwiczyć w domu. Dla chcącego nic trudnego!

sposoby na stres

Fot. Thinkstock

Techniki relaksacyjne na YouTube

Na YouTube bez problemu znajdziesz filmy opisujące techniki radzenia sobie ze stresem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę `techniki relaksacyjne` i wyświetli się mnóstwo pozycji. Wybierz tę, która najbardziej będzie Ci odpowiadać. Dzięki ćwiczeniom szybko ją opanujesz i wcielisz w życie.

sposoby na stres

Fot. Thinkstock

Filmy

Niestety współczesne kino przeładowane jest obrazami przemocy, które mają niszczący wpływ na naszą psychikę. Postaraj się unikać podobnych dzieł, zwłaszcza przed snem. Wybieraj raczej firmy przyrodnicze, podróżnicze albo komedie. Szybko zauważysz różnicę!

sposoby na stres

Fot. Thinkstock

Spotkanie z przyjaciółmi, czas spędzony z rodziną

Postaraj się tak zorganizować, aby przynajmniej 2-3 razy w tygodniu znaleźć czas na spotkanie ze znajomymi. Wspólne pogaduchy i śmiech sprawią, że zapomnisz o stresie. Spróbuj także namówić członków swojej rodziny na spędzanie jednej godziny dziennie na wspólnej rozrywce. Gry planszowe, kalambury – wybierzcie to, co lubicie najbardziej. Zapomnicie o problemach i poprawicie wzajemne relacje. Do dzieła!

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2016 23:22
Joga polecam bylam dzisiaj pierwszy raz niesamowicie wycisza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2016 12:23
Najlepszym lekarstwem na stres jest seks ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie