Przesłuchanie pod choinką: Ty też jako singielka odczuwasz presję ze strony rodziny?

Skąd bierze się świąteczna nagonka na singli?
Przesłuchanie pod choinką: Ty też jako singielka odczuwasz presję ze strony rodziny?
www.mydwoje.pl
17.12.2015

Jak podkreślają psychologowie, związki to główny aspekt życia, w którym czujemy się ekspertami i, obok wychowania dzieci, jest to temat, o którym „wszyscy wiedzą wszystko”. Każdy z nas był kiedyś w związku, więc zasada zawierania znajomości wydaje się banalnie prosta. Nic więc dziwnego, że właśnie związków dotyczy większość rozmów przy świątecznym stole.

Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało ponad tysiąca swoich Użytkowników czy w okolicach świąt odczuwają presję rodziny i znajomych w związku ze swoim statusem Singla oraz jak według nich najlepiej reagować na naciski rodziny i znajomych w związku z tym tematem.

www.mydwoje.pl

www.mydwoje.pl

Skąd bierze się presja na Singli?

Psychologowie tłumaczą ją ogólnie przyjętą wizją szczęścia. Dla większości z nas synonimem słowa „szczęśliwy” jest określenie „w związku”, czyli z parterem, z dziećmi, z codziennymi kłopotami. Nieustannie dążymy do zaspokojenia tej potrzeby, a widząc ją u innych czujemy się w obowiązku pomóc, dopytać, doradzić. Niestety, nie zawsze czynimy to w sposób subtelny czy pożądany. Jak twierdzą single randkujący w Internecie natrętne formy wsparcia raczej szkodzą, niż pomagają.

Aż 59% mężczyzn i 54% kobiet zdecydowanie odczuwa presję rodziny spowodowaną statusem singla, a 31% panów i 28% pań uważa, że presja związana z ich samotnością jest zbyt duża i przeszkadza w świętowaniu. Skoro pewnym jest, że w większości polskich domów bliższa i dalsza rodzina podejmie temat braku partnera i zechce prześledzić powody takiego stanu rzeczy, to czy możemy się przed tym jakoś obronić?

www.mydwoje.pl

www.mydwoje.pl

Jak najlepiej reagować na naciski rodziny i znajomych w związku ze statusem Singla?

Większość z nas zdecydowanie stawia na śmiech. 37% zapytanych uważa, że należy obrócić sytuację w żart. Być może, kiedy najbliżsi zobaczą, że nie odczuwamy tej sytuacji jako problem trudny do pokonania, przestaną próbować rozwiązać go za nas? 27% respondentów postara się zachować zimną krew i ignorować komentarze i swatanie. Być może przy braku naszej reakcji nadgorliwe ciocie i wujkowie stracą zapał. 17% z nas będzie próbowało na spokojnie wytłumaczyć sytuację i uzbrojeni w cierpliwość i przemyślane argumenty wygramy ten nierówny pojedynek, a 13 % zupełnie odetnie się od tematu. Na szczęście tylko nieliczni wybiorą ten najgorszy wariant, czyli postanowią skłamać, że z kimś się spotykają (3%) – co może poprowadzić rozmowę w niespodziewanym kierunku i wzbudzić niecodzienne zainteresowanie kandydatem na partnera - lub zaczną spotykać się z kimkolwiek, byleby tylko sprostać oczekiwaniom rodziny, nie bacząc przy tym na własne szczęście i komfort sytuacji.

www.mydwoje.pl

www.mydwoje.pl

Z badań przeprowadzonych przez portal randkowy MyDwoje wynika, że słynne polskie święta nie dla każdego z nas mogą być najprzyjemniejszą częścią roku. Warto zastanowić się, czy zadane pytanie na rodzinnym forum nikogo nie zrani, czy nie posuwamy się zbyt daleko ingerując w te najbardziej intymne i delikatne sfery życia? Czy warto folgować swojej ciekawości, psując ten wyjątkowy czas komuś nam bliskiemu?

Nikt z nas będąc w związku nie chciałby w towarzystwie usłyszeć wprost pytania „Czemu Twój mąż nie chce spędzać czasu w domu i ucieka przy każdej nadarzającej się sytuacji?” albo „Słyszałem, że masz problemy intymne, czy byłeś z tym u specjalisty?”. Dlatego, zanim rozpoczniemy przesłuchanie pod choinką dobrze zastanówmy się, czy nie ma lepszej opcji na wspólne świętowanie.

Źródło: www.mydwoje.pl

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2015 20:47
Ja mam w rodzinie taką kuzynke. Na szczęście rzadko ją widuję. Jak tylko mnie widzi to od razu pytanie czy mam chłopaka. Jak powiem, że nie to jej komentarz ja w twoim wieku to już dawno po ślubie byłam i troje dzieci miała. A ja taka nieodpowiedzialna jestem bo mam 27 lat i nie mam męża i dzieci nawet chłopaka nie mam i starą panną będę i co ludzie powiedzą. Zastanawiam się czy ona żyje w 2015 roku czy 1815? Bo poglądy ma jakby żyła w 1815 roku. Jak ja jej nienawidzę! Za to moja mama ją uwielbia. Zachwyca się jaka to ona mądra, wygadana, gdzie ona nie była i kogo to ona nie zna. Mam jeszcze takiego wujka- brat mojego taty. Też komentuje,to że jestem sama. A sam rozwiedziony. Miał potem jakąś kobietę, ma nawet z nią dziecko,ale z nią nie jest. Mówi,że z żadną nie chce być ani się żenić. A do mnie ma pretensje,że jestem sama! Niedawno poznałam pewnego chłopaka. Byłam nawet z nim na randce. W weekend znowu się zobaczymy. Może będzie coś poważnego z tego będzie? Ludzie, którzy wtracaja się do innych sami ze swoim życiem mają problemy. Moja rada jest taka- jak znowu ktoś do was się przyczepi, że jesteście same, to zapytajcie o jakąś kłopotliwa dla tej osoby sprawę, jej reakcja będzie bezcenna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2015 17:33
Ja mam na to wywalone, bo to moje życie i nikt go za mnie nie przeżyje, więc niech mi też nie mówią, jak mam żyć. Ostatnio odnowiłam kontakty z byłym, nie wiem co z tego wyjdzie, na nic nie liczę, ale dobrze się dogadujemy, więc będę zadowolona także z przyjaźni. Najlepsze jest to, że mam taką ciotkę, która uważa mnie za taką nieudaczniczkę, że nigdzie nie chodzę, nikogo nie poznaję i nikt się mną nie interesuje, co jest totalną nieprawdą, ale niech sobie myśli tak dalej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2015 12:19
Ja jestem singielką, co więcej nigdy nie byłam w żadnym związku, nie odczuwałam i nie odczuwam potrzeby żeby koniecznie kogoś mieć, tzw. "druga połowa" nie jest mi potrzebna w życiu. Moja rodzina kiedyś żyła nadzieją że mi się odmieni, ciągle gadali że na pewno będę miała kiedyś męża, zakocham się i tym podobne bzdury, ciągle ktoś zaczynał ten temat. Ale z biegiem lat chyba już zobaczyli że nic z tego, więc nareszcie się zamknęli, i święta da się przeżyć:) Moja rada: ignorujcie ich, lub odpowiadajcie dość ostro, to się zamkną.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2015 01:50
od miesiaca jestem 25letnia singielka ... to beda udane Swieta ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie