Powiedz nam, z kim siedzisz w ławce, a my powiemy Ci, kim jesteś!

To mówi o Tobie zdecydowanie więcej, niż sobie wyobrażasz.
Powiedz nam, z kim siedzisz w ławce, a my powiemy Ci, kim jesteś!
04.09.2015

Kiedy po latach wspominamy czasy szkolne, nie wszystko pamiętamy. Z czasem przestajemy kojarzyć nazwiska nauczycieli, a nawet kolegów z klasy. Nie zapominamy jednego – z kim siedzieliśmy w ławce. Być może nie jest to najistotniejsza kwestia w naszej karierze naukowej, ale ma spore znaczenie. To, kogo mamy zaraz obok siebie, wpływa na nasz nastrój, a także wiele o nas mówi.

Być może wydaje Ci się, że to był przypadek i zbieg okoliczności. Może to nie Ty podjęłaś decyzję i zostałaś postawiona przed faktem dokonanym. Jeśli jednak wytrzymałaś z koleżanką/kolegą z ławki przez dłuższy czas, najwyraźniej do siebie pasowaliście. Towarzystwo ze szkolnej ławy jak w soczewce skupia w sobie wszystko, czego oczekujemy od życia i relacji z ludźmi.

Powiedz nam, z kim siedzisz (siedziałaś przed laty), a my powiemy Ci, kim jesteś. To naprawdę nie był przypadek.

koleżanka z ławki

Z KOLEGĄ

Masz bardzo silną osobowość i nie interesują Cię utarte wzorce. Lubisz adrenalinę, a Twoim największym koszmarem jest nuda. Chcesz, żeby zawsze coś się działo. Przy tym jesteś silna i zdecydowana.

Nie bardzo pasujesz do świata kobiet, bo masz w sobie silny męski pierwiastek. Lubisz jasne i konkretne sytuacje, zamiast intryg i humorów. Nie interesują Cię rozmowy o niczym i typowe damskie dylematy.

Chcesz być odbierana jako osoba, której nie można nic narzucić. Robisz to z przekonania, ale także przekory. Wierzysz, że kiedy pokażesz mocny charakter, rozbroisz tym nawet największego przeciwnika. Atakujesz, zamiast się bronić.

koleżanka z ławki

SAMA

Wydaje Ci się, że jesteś wyjątkowo samodzielna i odważna. Chcesz brać za siebie pełną odpowiedzialność i wierzysz, że nikt za Ciebie życia nie przeżyje. To tylko część skomplikowanej prawdy o Tobie.

W rzeczywistości jesteś nieco wycofana i zwyczajnie boisz się konfrontacji. Współpraca nie jest Twoją najsilniejszą cechą. Czasami rezygnujesz z kontaktu z innymi ludźmi, nie dlatego, że tak wolisz, ale zwyczajnie boisz się nieporozumień i... odkrycia prawdy o sobie.

Gdzieś w środku jesteś niepewną i spragnioną bliskości dziewczynką, która za mocno weszła w swoją rolę i boi się pokazać innym prawdziwą twarz.

koleżanka z ławki

Z MĄDRZEJSZĄ KOLEŻANKĄ

Masz prosty plan na swoje życie – przeżyć je wygodnie, bez zbędnych stresów i polegając na innych ludziach. Sama nie lubisz się wysilać. Nie dlatego, że nie masz możliwości i jesteś w czymś gorsza. Zwyczajnie boisz się weryfikacji.

Twoim największym koszmarem jest wizja, że ktoś dowie się, jaka jesteś naprawdę. Otaczasz się ludźmi, którym chce się bardziej, a później nie masz problemu z tym, by przypisać sobie ich zasługi. W swoim lenistwie zabrnęłaś za daleko.

Masz problem z tym, kim i jaka jesteś. Wydaje Ci się, że świecisz światłem odbitym, ale to nie będzie trwało wiecznie. Kiedyś będziesz musiała działać na własny rachunek i to może Cię przerosnąć.

koleżanka z ławki

Z MNIEJ ROZARNIĘTĄ KOLEŻANKĄ

Kompleksy znasz wyłącznie z poradników psychologicznych i rozmów z koleżankami. Sama nie masz sobie kompletnie nic do zarzucenia. Jesteś mądra, ładna, kontaktowa i co najistotniejsze – doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Teraz spłacasz losowi dług wdzięczności.

Masz naturę opiekunki. Kiedy spotykasz kogoś słabszego, natychmiast odzywa się w Tobie misja naprawy świata. Jest w tym odrobina fałszu, bo nigdy nie robisz tego w ukryciu. Chcesz, żeby wszyscy zdawali sobie sprawę z Twojego poświęcenia.

Jesteś filantropką na pokaz, ale to i tak zdecydowanie lepsza postawa, niż ciągła ignorancja. Być może kiedyś dojdziesz do wniosku, że wcale nie jesteś Alfą i Omegą. Odrobina pokory Ci nie zaszkodzi.

koleżanka z ławki

Z KLASOWĄ GWIAZDĄ

Żyjesz w świecie marzeń i rzadko schodzisz na ziemię. Wciąż wierzysz w to, że możesz być kimś innym. Wszystko robisz z myślą o tym, by tak się stało. Szczerość nie jest Twoją najmocniejszą stroną, ale doszłaś do wniosku, że inaczej nie da się funkcjonować.

Masz ambicje i to należy wyłącznie pochwalić. Problem w tym, że sama do końca nie wiesz, do czego ma to prowadzić. Czy naprawdę czegoś chcesz, czy ulegasz jedynie presji innych. Masz słabość do dzielenia ludzi na tych, z którymi warto się kolegować i tych, którzy są zbędni.

W głębi duszy jesteś krucha i bardzo emocjonalna. Przestań kierować się obawami w stylu „co ludzie powiedzą”, a poznasz prawdziwą siebie. 

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 3 / 5
Anonim (Ocena: 1) 04.09.2015 17:46
Nie piszę złych komentarzy bo tego nie lubię, ale ten artykuł był denny. Po prostu bez sensu. Siedziałam w ławce z chłopakiem (jako jedyna w klasie) bo się bardzo lubiliśmy. Ponadto oboje byliśmy nieźli więc zawsze sobie pomagaliśmy. Niema tu żadnej innej ideologi. A ja tak dla śmiechu jestem nieśmiała :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 15:18
Ja siedze na kazdej lekcji z kim innym :) czyli co?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2015 13:13
Matko, ten portal już tak upadł, że nie ma po co tu wchodzić. Żenujące artykuły, kiedyś przynajmniej można było czegoś konkretnego się dowiedzieć! Ostatni raz tu jestem.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie