PSYCHOTEST: Co mówi o Tobie kształt twarzy?

Charakterystyka osobowości na podstawie Twojego oblicza. Słabe i mocne strony, a także... co myślą o Tobie faceci!
PSYCHOTEST: Co mówi o Tobie kształt twarzy?
02.09.2015

Twarz jest naszą wizytówką. Niezależnie od tego, jak wygląda reszta Twojego ciała i w co jesteś ubrana, oblicze zawsze wychodzi na pierwszy plan. Ludzie, których spotykasz, oceniają Cię między innymi na jego podstawie. Liczy się nie tylko stan cery czy staranność wykonania makijażu, ale także anatomiczny kształt twarzy. Ten mówi o nas więcej, niż mogłabyś przypuszczać.

Specjaliści zajmujący się wizerunkiem twierdzą, że nie chodzi wyłącznie o efekt wizualny i to, czy dana osoba nam się podoba. Ważne są również skojarzenia, bo inaczej odbieramy kogoś z doskonale okrągłym obliczem, a inaczej osobę z twarzą niemal kwadratową. A ile w tym wszystkim prawdy, pozostaje Wam ocenić.

Sprawdź, co mówi o Tobie twarz. Poznaj charakterystykę osobowości na podstawie 6 najczęściej spotykanych kształtów.

kształt twarzy

PODŁUŻNA

Osobowość: Jesteś osobą pozytywnie nastawioną do życia, ale niekoniecznie do wszystkich ludzi. Miewasz swoje humory, które postronnym osobom trudno zrozumieć. Uwielbiasz żartować, ale raczej z innych, niż z siebie.

Mocne strony: Trudno Cię złamać, bo wszystko obracasz w żart. Potrafisz zjednywać sobie ludzi, a jeśli z kimś się zaprzyjaźnisz, to na dobre i na złe. Jesteś humanistką, która zwraca uwagę na to co i jak mówi.

Słabe strony: Łatwo ulegasz emocjom. Bardzo szybko coś Cię cieszy lub doprowadza do rozpaczy, zanim zdążysz się nad tym dogłębnie zastanowić. Jeśli ktoś nie przypadnie Ci do gustu, nie potrafisz tego ukrywać.

Co myślą o Tobie faceci? Jesteś trochę zarozumiała i znasz swoją wartość.  Nie każdy będzie z tego zadowolony.

kształt twarzy

OKRĄGŁA

Osobowość: Jesteś bardzo ciepłą osobą, która nawet najgorsze doświadczenia i emocje potrafi przeżyć z uśmiechem na twarzy. Często kryjesz się za maską, bo tylko w ten sposób jesteś w stanie ujarzmić swoje kompleksy.

Mocne strony: Masz analityczny umysł. Jeśli musisz coś wykonać, zrobisz to na przekór wszystkim, choćbyś miała się bardzo namęczyć. Ta wrodzona zaciętość pozwala Ci osiągać spore sukcesy w życiu naukowym i zawodowym.

Słabe strony: Nie radzisz sobie z krytyką. Nawet najmniejsze wątpliwości pod Twoim adresem traktujesz jako bezpardonowy atak. Zamiast starać się zmienić, zrywasz kontakt z osobą, która pozwoliła sobie na chwilę szczerości.

Co myślą o Tobie faceci? Widzą w Tobie własną matkę. Nie wszystkim przypadnie to do gustu, ale na brak zainteresowania nie powinnaś narzekać.

kształt twarzy

TRÓJKĄTNA

Osobowość: Starasz się panować nad wszystkim – nie tylko swoim życiem, ale także emocjami postronnych osób. Masz zdolności aktorskie, które chętnie wykorzystujesz. Z całkiem niezłym skutkiem, bo niemal wszyscy się z Tobą liczą.

Mocne strony: Chyba nikt nie stąpa po ziemi tak pewnie, jak Ty. Zamiast rozmyślać i martwić się na zapas, po prostu idziesz przed siebie. Ludzie odczuwają w stosunku do Ciebie respekt i zazwyczaj schodzą Ci z drogi. Zawsze dopniesz swego.

Słabe strony: Wydajesz się osobą mało uczuciową i wyrozumiałą. Niektórzy boją się w Twoim towarzystwie odezwać, aby uniknąć nieporozumień. Masz niewielu przyjaciół. Otaczasz się raczej znajomymi, których łatwo się później pozbywasz.

Co myślą o Tobie faceci? Kiedy na Ciebie patrzą, nie mają wątpliwości, kto będzie rządził w związku. Jesteś chodzącą dominą.

kształt twarzy

KWADRATOWA

Osobowość: Twoim życiem rządzi harmonia. Nie jesteś ani specjalnie skryta, ani przesadnie przebojowa. Nie zatracasz się w pracy, ani nie zaniedbujesz życia prywatnego. Starasz się zachować harmonię we wszystkim, co robisz. Nie lubisz nieprzewidzianych sytuacji, bo wtedy tracisz grunt pod nogami.

Mocne strony: Masz niespotykaną podzielność uwagi. Potrafisz robić kilka rzeczy równocześnie i każdą równie dobrze. W życiu publicznym i zawodowym jesteś twardzielką, a w domowym zaciszu przypominasz raczej spragnionego pieszczot kota. I co najważniejsze – dobrze Ci z tym.

Słabe strony: Wszystko bardzo przeżywasz. Nawet jeśli wiesz, że dasz sobie świetnie radę, i tak nie śpisz po nocach, zamartwiając się tym, co Cię czeka. Jesteś jednym z nielicznych przypadków, kiedy ambicja może utrudniać życie.

Co myślą o Tobie faceci? Na pierwszy rzut oka nie wydajesz się specjalnie uczuciowa, ale kiedy lepiej się poznacie, okazuje się, że w środku jesteś miękka i przyjemna, jak pluszowy miś.

kształt twarzy

OWALNA

Osobowość: Jesteś urodzoną liderką. Doskonale wiesz, co zrobić, żeby osiągnąć sukces i zazwyczaj potrzebujesz do tego pomocy innych ludzi. Z łatwością ustawiasz ich do pionu i wydajesz polecenia, którym oni nie są w stanie się przeciwstawić. Ufają, że znasz się na rzeczy.

Mocne strony: Myślisz zespołowo i trudno zarzucić Ci samolubność. Lubisz działać wspólnie i jesteś w tym bardzo sprawiedliwa. Kiedy osiągacie sukces – nie udajesz, że to tylko Twoja zasługa i nagroda należy się wszystkim.

Słabe strony: Jesteś chodzącą bombą zegarową. Nawet błaha sprawa potrafi doprowadzić do eksplozji, a wtedy nie przebierasz w słowach i czynach. Budzisz tym postrach. Pewnie dlatego masz trudności z budowaniem trwałych relacji.

Co myślą o Tobie faceci? Często rezygnują z bliższej znajomości, bo czują się gorsi od Ciebie. Stwarzasz wrażenie nieuchwytnej perfekcjonistki.

kształt twarzy

SERCE

Osobowość: Jak sama nazwa wskazuje, przez całe życie idziesz z sercem wyciągniętym na dłoni. Kochasz ludzi i świat, co wielu będzie starało się wykorzystać przeciwko Tobie. Mimo wszystko się nie zrażasz i nawet niepowodzenia nie zmieniają Twojego nastawienia. Wierzysz, że dobro zawsze zwycięży.

Mocne strony: Łatwo przywiązujesz się do ludzi, a oni do Ciebie. W każdym człowieku dostrzegasz coś wyjątkowego i nigdy bezpodstawnie nikogo nie oceniasz. Masz sporo przyjaciół i przekonanie, że kiedy będzie trzeba, ktoś zawsze Ci pomoże.

Słabe strony: Bywasz naiwna. Twoje przyjazne usposobienie raczej nie pasuje do współczesności. Z tego powodu często przeżywasz rozczarowania i nie potrafisz zrozumieć, dlaczego ktoś śmiał nie odwzajemnić Twojej życzliwości. Ciągle się dziwisz, że życie bywa niesprawiedliwe.

Co myślą o Tobie faceci? Jesteś materiałem na matkę ich dzieci. Nie interesuje ich chwilowy romans z Tobą, ale miłość na całe życie.

Komentarze (11)

Ocena: 4.91 / 5
Goodforyou blog (Ocena: 5) 03.09.2015 08:52
Ja mam serce i u mnie się sprawdziło - szczególne słabe srtony to niestety prawda.
odpowiedz
anon (Ocena: 4) 02.09.2015 14:14
wg psychotestu wyszło mi, że mam podłużną twarz :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2015 12:01
Dziewczyny, jak określić kształt swojej twarzy?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2015 10:41
Ja też nie umiem swojego kształtu twarzy określić. Najprędzej to chyba owalna, albo serce ( tyle, że linia włosów normalna, bez żadnego "serduszka" na środku ).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2015 08:56
A ja nadal nie potrafię określić swojego kształtu twarzy, czasami wydaje mi się że mam owalną, a czasami że podłużną
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo