Co pora roku, w której przyszłaś na świat, mówi o Twoim charakterze? (To nie wróżba, ale naukowy fakt!)

4 pory roku i 4 skrajnie różne osobowości. Czy ten opis pasuje także do Ciebie?
Co pora roku, w której przyszłaś na świat, mówi o Twoim charakterze? (To nie wróżba, ale naukowy fakt!)
27.06.2015

Stosunek do astrologii, przepowiedni i innych objawień to bardzo indywidualna sprawa. Z powodu braku dowodów naukowych, możemy w nie wierzyć lub nie. Z tego powodu wszelkie próby oceny osobowości na podstawie daty urodzenia traktujemy zazwyczaj z przymrużeniem oka. Tym razem nie ma wymówek. Te charakterystyki nie są efektem wizji wróżbitów, ale wiarygodnego badania.

Xenia Gonda, na co dzień wykładająca na Uniwersytecie w Budapeszcie, postanowiła sprawdzić, czy miesiąc urodzenia (a konkretnie – pora roku) wpływa na naszą osobowość. W tym celu poprosiła ponad 360 swoich studentów o wypełnienie specjalnego kwestionariusza. Na podstawie odpowiedzi oceniła temperament każdego z nich, by następnie przyporządkować wyniki czterem porom roku.

W ten sposób dostrzegła różnice pomiędzy osobami, które urodziły się wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Ile w tym prawdy? Sprawdź na własnym przykładzie!

pory roku

JESIEŃ

Osobom urodzonym jesienią daleko jest do optymizmu tych urodzonych wiosną, ale równocześnie są mniej narażone na wahania nastroju od ludzi, którzy przyszli na świat zimą.

Charakteryzuje ich zrównoważona psychika i nieuleganie skrajnym emocjom. Zamiast się obrażać, wolą wyjaśnić sytuację do końca. Można powiedzieć, że pora roku, w której przyszli na świat, ma na nich najmniejszy wpływ.

pory roku

LATO

Osoby urodzone latem wykazują o wiele większe wahania nastroju od tych urodzonych w innych porach roku. Charakteryzują się częstą zmianą humoru – od euforii do stanów niemal depresyjnych.

Z tego powodu możesz mieć opinię niezrównoważonej. Nigdy nie wiadomo w jakim akurat jesteś stanie. W skrajnie różny sposób reagujesz na te same bodźce. Trudno się z Tobą dogadać.

pory roku

WIOSNA

Osoby urodzone wiosną charakteryzują się bardzo przyjaznym usposobieniem. We wszystkim dostrzegasz pozytywy i bardzo rzadko się złościsz. Jeśli kogoś lubisz, jesteś w stanie zagłaskać go na śmierć.

Zanim jednak popadniesz w przesadny optymizm, musisz wiedzieć, że dla pozostałych może to być bardzo męczące. Wydajesz im się aż zbyt radosna, co może drażnić. Niektórzy mogą podejrzewać u Ciebie zaburzenia psychiczne.

pory roku

ZIMA

Wbrew pozorom, osoby urodzone zimą wcale nie są smutniejsze i bardziej depresyjne od ludzi urodzonych w cieplejszych miesiącach. Także miewają wahania nastroju, ale nie są tak nadwrażliwi, jak pozostali.

Wszystko wskazuje na to, że urodzeni zimą podchodzą do życia racjonalnie, a nie emocjonalnie. Nie panikują z byle powodu i nie zakładają najgorszego. Równocześnie nie są też przesadnymi optymistami.

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 4.42 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2015 15:08
Kilka miesiecy temu korzystałam z Paulusa (ze strony wrozbitapaulus.pl) i chociaż wróżba wydawała mi się trochę nieprawdopodobna to zaczęła się spełniać. Wydaje mi się że jest to człowiek ze zdolnościami przewidywania przyszłości, pewnie niedługo skorzystam znowu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2015 11:13
Artykuł z pupy. Pozdrawiam
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2015 00:17
Dajcie spokój, to są takie głupoty... Wzięła zaledwie 360 osób i robi na nich "badania naukowe", o których później piszą tutaj. Szkoda czasu na czytanie.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2015 22:06
jestem z jesieni a pasuję lato xD może dlatego że jestem z początku października?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2015 12:06
Urodziłam się zimą a opis pasuje do mnie z lata :P nie wierzę w to
odpowiedz

Polecane dla Ciebie