Czy kobiety lubią intelektualistów?

Oczytany i wykształcony mężczyzna to nasz ideał czy wręcz przeciwnie?
Czy kobiety lubią intelektualistów?
13.05.2015

Nie oszukujmy się: większość z nas ma słabość do męskich, zdecydowanych, przystojnych mężczyzn. Imponuje nam ich siła i zaradność. Lubimy być zdobywane. Chcemy czuć, że się podobamy. Nieprzypadkowo mówi się o tym, że kobiety lubią drani i wiążą się z nieodpowiednimi mężczyznami. Na drugim biegunie są zupełnie inni panowie. Intelektualiści. Inteligentni, oczytani, spokojni. Raczej nie zabiorą cię na całonocną przejażdżkę motocyklem, będziecie za to mogli przez całą noc prowadzić ze sobą interesujące rozmowy.

Stworzony do wyższych celów

Czy tacy mężczyźni podobają się kobietom? Gdyby brać pod uwagę samą powierzchowność, intelektualista raczej przegrałby z męskim, dobrze zbudowanym facetem. – Intelektualiści kojarzą się z fajtłapami – mówi 26-letnia Kamila. – Dla mnie typowy intelektualista to nudny facet w okularach, kiepsko ubrany, niewysportowany, może trochę taki nerd. Być może to dobry kandydat na męża, ale gdy nie myśli się o małżeństwie, taki facet raczej nie jest ideałem kobiety. A poza tym, gdzie go poznać? W bibliotece?

Intelektualista nie kojarzy się z wymarzonym facetem. A kobiety, które mają takiego mężczyznę za partnera, nierzadko narzekają. „Mam w domu takiego intelektualistę i jak trzeba wywiercić dziurę lub naprawić coś, to sama biorę wkrętak i wiertarkę, bo mój INTELEKTUALISTA jest stworzony do wyższych celów. Cholery można dostać” – pisze jedna z internautek.

Nie podoba nam się, gdy intelektualiści zdradzają skłonność do przemądrzania się i zarozumialstwa. Na forum dyskusyjnym czytam: „Kiedyś mój kolega powiedział, że kobieta powinna być na tyle tylko mądra, na ile facet jej pozwoli, jakoś tak mówił. No i nigdy też nie miał problemu z dziewczynami, bo się go wręcz bały, zresztą współczuję jego żonie, którą ciągle poniża”.

Intelektualiści myślą, że pozjadali wszystkie rozumy – dorzuca Ania. – Spotykałam się kiedyś z kimś takim, bo miałam dość tak zwanego typu macho. Pomyślałam, że facet z dużą wiedzą i szerokimi horyzontami będzie miłą odmianą. Ale to była kompletna porażka! Strasznie się wymądrzał, miał odpowiedź na każde moje zdanie, nie zgadzał się z moimi opiniami. A do tego był nieogarnięty, nie mogłam na niego liczyć. Ale to może kwestia człowieka i bycie intelektualistą nie ma nic do rzeczy?

facet w okularach

Intelektualiści potrafią zaimponować

W pytaniu postawionym przez Anię może być dużo racji, zwłaszcza że zdaniem wielu internautek nie można generalizować. A im kobieta poważniej myśląca o życiu, tym chętniej obraca się wśród intelektualistów.

„Kobiety lubią intelektualistów pod warunkiem, że są przy okazji inteligentnie dowcipni”; „Ja lubię – imponują mi”; „Ja też lubię intelektualistów, przynajmniej jest o czym porozmawiać”; „Dziewczyny nie lubią nudnych facetów. Jeśli będzie intelektualistą umiejącym wzbudzać różne emocje i rozmawiać na inne tematy niż swoje studia, to na pewno będą zachwycone, mając kogoś niebanalnego” – to niektóre z opinii internautek.

Kobiety tłumaczą, że bycie intelektualistą to sprawa drugorzędna. Najważniejsze, jakim mężczyzna jest człowiekiem, jak traktuje kobiety i jaką ma osobowość. „Wszystko będzie ok, jeśli nie będzie się chwalił i wymądrzał swoją wiedzą” – uważa jedna z forumowiczek. „Dziewczyny lubią inteligentnych facetów!” – dorzuca inna uczestniczka internetowej dyskusji.

facet w okularach

Siła fizyczna mniej pożądana

Badania w tym zakresie są niejednoznaczne. Wiele powiedziano o tym, że kobiety lubią „niegrzecznych chłopców” – męskich, tajemniczych, uwikłanych w różne podejrzane sprawy. Ale już z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że jeśli chodzi o wygląd, typ macho nie jest pożądany, gdy w grę wchodzi szukanie kandydata do długotrwałego związku – w tym przypadku wolimy mężczyzn delikatniejszych, o bardziej kobiecych rysach. Męscy mężczyźni postrzegani są bowiem jako zimniejsi i raczej niewierni, uważamy ich też za słabych kandydatów na ojców.

„We współczesnym społeczeństwie siła fizyczna nie jest już koniecznie wymagana przez kobiety, ale jest potencjalnym zagrożeniem. Kobiety wolą wybrać mężczyznę delikatniejszego, który nie wyrządzi krzywdy im i ich pociechom” – komentuje wyniki badań psycholog George Fieldman.

facet w okularach

Najseksowniejszy jest mózg

Jedna z internautek stawia śmiałą tezę: jej zdaniem intelektualiści są dużo seksowniejsi od reszty facetów. „Są mistrzami uwodzenia, wiedzą, jak zaimponować kobiecie intelektem i znają swoją wartość. Ich sposób podrywu jest wyrafinowany, są dobrymi obserwatorami i potrafią wyczuć kobietę i drzemiące w niej emocje. A w łóżku… sama przyjemność. Znam wielu naukowców, dziennikarzy, pisarzy z urody może przeciętnych, ale o dużej charyzmie i uroku osobistym, który daje im przewagę nad innymi, czasem nawet przystojniejszymi” – tłumaczy.

Zgadza się z tym wiele kobiet. „To prawda, brzydki, ale inteligentny może zawrócić w głowie kobiecie. Po prostu inteligencja jest sexy. Faceci patrzą przede wszystkim na ciało. Dla wielu kobiet najbardziej seksowny jest mózg” – odpowiada jedna z internautek.

facet w okularach

Autorka wpisu podpisuje się pod tą opinią. „Dokładnie! Mózg działa jak afrodyzjak. Sama zakochałam się w facecie, który jest dość specyficzny z wyglądu, ale to, w jaki sposób mówi i o czym mówi, niesamowicie na mnie działa. Ten człowiek od samego początku naszej znajomości bardzo mnie inspiruje, uwielbiam go słuchać i z nim rozmawiać”. A inna forumowiczka dodaje: „Też miałam podobnie. Poznałam faceta, z wyglądu bardzo przeciętny, ale dobrze ubrany, więc tak się nie rzucało w oczy. Jak zaczął mówić, to odpłynęłam. Stał się dla mnie niezwykle podniecający”.

Może to nie przypadek, że od pewnego czasu hitem internetu są zdjęcia mężczyzn z książkami. Chodzi o „Hot Dudes Reading”, konto na Instagramie. Publikowane są tam zdjęcia przypadkowych mężczyzn (najczęściej w komunikacji publicznej) pogrążonych w lekturach. Profil ma ponad pół miliona obserwujących.

Ewa Podsiadły-Natorska

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2015 01:28
1. Wbrew pozorom biblioteka nie jest jedynym miejscem gdzie można znaleźć intelektualistów -wręcz przeciwnie, często nie tracą na to czasu, rozwijać się intelektualnie można także poza biblioteką. Poza tym nie każdy zamula i przynudza, część z nich ma pasje typowe dla tzw. "macho" np. sporty ekstremalne. Część różni się od "macho" tylko większą kulturą i szerszym zasobem tematów do rozmowy 2. Czy to aż tak ważne, że facet nie umie użyć wiertarki? Do tego przecież można zaprosić osiedlowego "Mietka-złotą rączkę" a intelektualnych walorów tak łatwo się zastąpić nie da. Poza tym jeśli jest inteligentny to być może zarabia na tyle dobrze, że nie będzie miał problemu z płaceniem "Mietkowi" za to czego sam nie umie i efekt końcowy będzie ten sam -nie każdy musi umieć wszystko. 3. Nie powinno się mylić wymądrzania się z mądrością. Faceci których na pierwszej stronie wymieniono jako przykłady "intelektualistów" raczej na takich nie wyglądają z opisu.
odpowiedz
Agnieszka (Ocena: 5) 14.05.2015 22:45
Obojętnie jakiego faceta lubisz, znajdziesz go na darmowym portalu dyskoteka.co. Jest w czym wybierać :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2015 02:41
uwielbiam! jestem sapioseksualista chyba :P ubostwiam mezczyzn ktorzy potrafia madrze sie wyslawiac, dyskutowac o filozofii, etyce i innych interesujacych kwestiach. Oni mnie strasnzie inspisuja! uwielbiam przebywacc z takimi osobami. Na uczelni zakochiwalam sie w kazdym wykladowcy ktory potrafil mnie oczarowac slowem, nawet w grubch i starych ale jak mieli prof. przed nazwiskiem i oczarowywali wiedza to moglam odpklynac. Dla mnie zupelnie wyglad nie ma znaczenia, liczy sie mozg. Tylko z takimi mezczyznami sie zadaje
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo