PSYCHOZABAWA: Co palce u stóp mówią o Tobie?

Kształt stóp wiele zdradza na temat naszego charakteru.
PSYCHOZABAWA: Co palce u stóp mówią o Tobie?
10.04.2015

Czytanie ze stóp było w Chinach i Indiach praktykowane przez ponad 5 tysięcy lat. Azjaci wierzyli bowiem, że stopy są odzwierciedleniem ludzkiego umysłu i dzięki nim można wiele dowiedzieć się na temat charakteru danego człowieka.

Jeśli zatem jesteś ciekawa, co ta część ciała mówi o tobie lub twoim facecie, przeczytaj kilka poniższych wskazówek!

Duży palec

Jeśli jest dłuższy od pozostałych palców, jego właściciel jest osobą błyskotliwą i kreatywną. Nigdy nie zamartwia się na zapas, a rozwiązania każdego problemu szuka dopóty, dopóki go nie znajdzie. Z drugiej jednak strony taka osoba miewa kłopoty ze skupianiem się na jednej rzeczy i jest nieco roztargniona.

Jeśli duży palec jest krótszy od pozostałych czterech, jego właściciel bardzo mocno stawia na samorozwój i jest niezwykle ambitny. Uwielbia również przekonywać ludzi do robienia rzeczy, na które sami nigdy nie mieliby odwagi.

 

 

kobiece stopy

Drugi palec

Im jest dłuższy, tym bardziej władczy jest jego posiadacz. Pomysłowy, zaradny, dynamiczny – te trzy słowa opisują go najlepiej.

Z kolei jeśli palec ten jest krótszy od innych, jego właściciel ceni sobie w życiu spokój i harmonię. Jest bezproblemowy w kontaktach z innymi ludźmi i bardzo łatwo się z nim porozumieć.

 

 

 

 

kobiece stopy

Środkowy palec

Jeśli jest stosunkowo długi – jego posiadacz jest osobą niewiarygodnie energiczną i wydajną, zwłaszcza w pracy. Im środkowy palec jest dłuższy – tym mocniej jego właściciel skupia się również na osiągnięciu sukcesu zawodowego.

Z kolei krótszy palec oznacza skupianie się na czerpaniu przyjemności i radości z życia. Osoba, posiadająca taki palec, kocha relaks i odpoczynek, co dla wielu ludzi może być równoznaczne z lenistwem.

kobiece stopy

Czwarty palec

Długi oznacza przywiązanie do rodziny i znajomych. Posiadacz takiego palca uwielbia słuchać innych i pomagać im, jednak bardzo łatwo go wykorzystać i skrzywdzić.

Krótki czwarty palec oznacza z kolei, że wartości, takie jak rodzina i przyjaciele, są dla jego właściciela mało istotne. Osoba taka skupia się raczej na zaspokajaniu własnych potrzeb i zachcianek, nie przejmując się zbytnio problemami otoczenia.

kobiece stopy

Mały palec

Jeśli jest najkrótszym z palców – jego właściciel ma usposobienie Piotrusia Pana. Wiecznie buja w obłokach i bywa nieco dziecinny, jednak równocześnie jest osobą niezwykle towarzyską.

Jeśli posiadacz małego palca potrafi poruszyć nim (bez drgnięcia palca czwartego) oznacza to, że jest człowiekiem impulsywnym, kochającym przygody i flirt. Natomiast jeśli nie potrafi tego zrobić – jest osobą lojalną, szczerą i… bardzo przewidywalną. Zdaniem psychologów, jest też lepszym kandydatem na małżonka, choć seks nie jest jego mocną stroną.

kobiece stopy

Palce zmniejszające się stopniowo

Jeśli każdy z palców jest odrobinę dłuższy od kolejnego, jego właściciel jest bardzo praktyczny i zrównoważony. Zawsze stara się skończyć to, co zaczął i nigdy nie miewa słomianego zapału.

Jest również dobrym, wyrozumiałym przyjacielem, który nie tylko świetnie słucha, ale również doskonale doradza.

kobiece stopy

Szeroka stopa

Posiadacz szerokiej stopy nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Ciągle go nosi, a kiedy nie ma nic do zrobienia, czuje się nieszczęśliwy. Jego największą wadą jest to, że najpierw coś robi, a dopiero potem o tym myśli.

Długa i wąska stopa

Właściciel takiej stopy uwielbia być rozpieszczany. Po co się przemęczać, skoro inni mogą wykonać wszystko za niego? Kocha również otaczać się pięknymi, estetycznymi przedmiotami i często sprawia wrażenie, jakby gardził ludźmi wokół.

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 3.88 / 5
logogoooglgoog (Ocena: 1) 15.07.2015 06:47
psychologowie zajmują się głupotami, jak widać na załączonym obrazku i o czym można przeczytać powyżej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2015 17:50
Niestety, u mnie nic się nie sprawdziło, ale moje stopy mówią to samo co Annie :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 10.04.2015 22:12
czuję się taka...rozszyfrowana ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 10.04.2015 15:59
Mam dokładnie na odwrót niż jest napisane w artykule, nic mi się nie zgadza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2015 14:30
Nigdy nie spodziewałbym się, że stopy powiedzą o mnie prawdę xD
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie