TEST: Jak bardzo irytujesz swoich znajomych z Facebooka? (Sprawdź, czy mają Cię dość!)

Zbytnia otwartość może doprowadzić do przesytu. Ten test uświadomi Ci, czy masz z tym problem.
TEST: Jak bardzo irytujesz swoich znajomych z Facebooka? (Sprawdź, czy mają Cię dość!)
19.11.2014

Już nie tylko nastolatkom, ale także znacznie starszym, trudno wyobrazić sobie życie bez portali społecznościowych. Prym wiedzie Facebook, którego każdego miesiąca odwiedza nawet kilkanaście milionów Polaków. Posiadanie profilu to dla wielu wręcz obowiązek. Podejrzany jest ten, kto jeszcze się nie zalogował.

Po co to wszystko? Serwisy społecznościowe umożliwiają odświeżenie dawnych znajomości i utrzymanie tych aktualnych. Pozwalają na szybki kontakt, wymianę informacji, a niektórzy twierdzą nawet, że służą pogłębianiu relacji. W końcu łatwiej pokazać zdjęcia z wakacji, poinformować o nowym związku i zacząć rozmowę na czacie, niż spotkać się w świecie realnym. To ogromne ułatwienie i szansa, ale także zagrożenie. Ta łatwość może mieć swoje zgubne skutki...

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy nie przesadzasz z otwartością. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Zsumuj je, a wynik powie Ci, czy nie jesteś jedną z tych osób, które szczególnie irytują Twoich facebookowych znajomych. To może być jedyna szansa, aby się opamiętać!

zarozumiała

1. Czy często zmieniasz zdjęcia profilowe, czym uniemożliwiasz szybkie rozpoznanie Cię na Facebooku przez znajomych?

2. Czy zdarza Ci się zmieniać dane osobowe, wykreślając z nich nazwisko lub modyfikując imię?

3. Czy większość internetowych znajomych zawdzięczasz własnej aktywności, bo to Ty ich zaprosiłaś?

4. Czy informujesz ich o każdym wyjściu na miasto, do kina, na siłownię?

5. Czy zdarza Ci się prowadzić publiczne dyskusje na tematy, które zrozumieją tylko nieliczni i raczej nie powinny ujrzeć światła dziennego?

zarozumiała

6. Czy często udostępniasz konkursy organizowane przez firmy na Facebooku?

7. Czy każde spotkanie ze znajomymi kończy się stosownym wpisem na portalu, wraz z ich oznaczeniem?

8. Czy w Twoim profilu w miejscu zatrudnienia wpisałaś coś w stylu „Szlachta nie pracuje”, a zamiast miasta rodzinnego wskazałaś na jakąś egzotyczną lokalizację?

9. Czy każdy Twój nowy związek kończy się publicznym zakończeniem poprzedniego i odnotowaniem nowego partnera na tablicy?

10. Czy często udostępniasz obrazki z innych stron, które raczej nie interesują Twoich znajomych?

zarozumiała

11. Czy dodając własne zdjęcia, wrzucasz całe albumy, nie do końca kontrolując ich zawartość?

12. Czy zdarza Ci się polubić treści dodane przez samą siebie?

13. Czy nie wyobrażasz sobie dnia bez dodania czegoś nowego?

14. Czy zapraszasz swoich znajomych do aplikacji, polubienia strony lub zachęcasz do skomentowania Twoich treści?

15. Czy kontakt z większością z nich ograniczasz do rozmów na facebookowym czacie?

zarozumiała

16. Czy dodajesz zdjęcia z imprez, oznaczając na nich swoich znajomych, nawet jeśli nie prezentują się zbyt korzystnie?

17. Czy miewasz problemy ze zrozumieniem, że ktoś może być dostępny na Facebooku, ale nie mieć czasu na rozmowę?

18. Czy zdarzyło Ci się po kłótni wyrzucić kogoś z grona znajomych i po chwili zaprosić go ponownie?

19. Czy często dzielisz się informacjami na temat Twojego stanu zdrowia, złego nastroju i innymi bardzo prywatnymi sprawami?

20. Czy Twój wizerunek na Facebooku może się znacząco różnić od tego ze świata realnego?

zarozumiała

WYNIKI

0-40 procent – jesteś typową użytkowniczką Facebooka, która nie wzbudza szczególnie negatywnych emocji. Żaden ze znajomych nie zmieni zdania na Twój temat wyłącznie na podstawie aktywności w Internecie. Nie narzucasz się i tak trzymaj!

45-70 procent – coraz częściej tracisz panowanie nad sobą i zachowujesz się dziwnie. Niektórzy mogą zacząć mieć wątpliwości, czy wszystko z Tobą w porządku. Większość czuje przesyt i zaczyna ignorować wszelkie formy Twojej aktywności.

75-100 procent – za chwilę stracisz wszystkich swoich internetowych znajomych, jeśli nie ograniczysz swojej obecności w portalu. Jest Cię zdecydowanie za dużo, a kolejne dodane zdjęcia lub posty wzbudzają automatyczną irytację. Powinnaś udać się na odwyk i przemyśleć swoje postępowanie.

Komentarze (18)

Ocena: 4.78 / 5
shwon (Ocena: 5) 20.11.2014 16:42
0! hahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2014 04:54
Raczej nei jestem nadaktywna, ale wkurzaja mnie KRYTYKANCI wszystkiego. Jak ci znajomy nie odpowiada to albo wyłącz obserwowanie jego profilu (ja wylaczylam większość) albo usuń jegomościa ze znajomych i nie mów innym jak mają używać swojego konta. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2014 20:03
mnie najbardziej wkurzają osoby, ktore wstydzą się swojego nazwiska/imienia i napisują się jako Ali Cja, AN PO, o albo ostatni fenomen, jaki widziałam: Ania, ta od Darkaaaa ;* no ludzie, litości. ja takich wywalam ze znajomych od razu, nie potrzebuję tam osób niezrównoważonych psychicznie.
zobacz odpowiedzi (6)
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2014 19:50
mam 0 %
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2014 19:42
Tak, zdjęcia dzieci, piesków i koteczków są najgorsze. Dobijają mnie też masowe zaproszenia do gier czy na wydarzenia typu "Super-hiper-elektro-dance impreza" w mieście leżącym 500 km od mojego, a na to wydarzenie zaprasza mnie koleżanka z grupy, która w dodatku wie, że nienawidzę takiej muzyki (co świadczy o tym, że zaproszenia wysyła masowo). Co do facebookowych kłótni - dla mnie mogą być, lubię się z ludzkiej głupoty pośmiać :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo